Jump to content

Recommended Posts

Hej.

Piszę ze złamanym sercem. Moje ulubione pióro Duke upadło, gdy je napełniałam. Dosłownie sekcja ze stalówką stoczyły się z blatu, lekko uderzyły o podłogę. Skrzydełka stalówki lekko się rozchyliły, udało mi się to naprawić, dociskając je do siebie o blat, ale teraz pióro podaje strasznie dużo atramentu. Będzie się dało coś z tym zrobić, czy będzie takie już zawsze? 

Nie znalazłam nic podobnego, ale proszę o linki, jeśli temat był już poruszany. 

Brian tłumaczy (od 18 min) czy pióro może "samo" się rozgiąć pod wpływem używania, i jak to dogiąć. Generalnie trzeba podginać jedno skrzydełko pod drugie, a potem zmiana.

Guest

A ja powiem tak, nie kombinuj sama, bo przez takie filmy z Youtube już sobie zepsułem stalówkę w Kaweco. Napisz na priva do @promiko tu na PWF jest to mistrzunio w naprawie piór wiecznych. Na 100 % Ci pomoże. Owszem w tych filmach jest wszystko ślicznie pokazane, ale jak to mówią "w praniu" wychodzi to żałośnie, szczególnie, że my nie mamy w naprawach ani doświadczenia, ani narzędzi. @promiko z tego co wiem uzdrowił setki wiecznych piór, a niektóre nawet były śmiertelnie chore :)

Pozdr.

Edited by Guest