Skocz do zawartości

Ekologiczne pióro bez klipsa


Polecane posty

2 godziny temu, sztosz napisał:

Więc nie widzę sensu rozróżnia przez samo nazewnictwo

Ty nie widzisz, a ja widzę i wielu też widzi. Cóż ludzie za wszelką cenę usiłują "ubogacić" polski język, czerpiąc łychami z angielskiego. Mamy zamiast wyglądu czegoś - design tfu dizajn - diabli wiedzą jak to napisać, powszechnie ładują biernik zamiast dopełniacza i mamy takie cukiereczki jak: "napijesz się herbatę"... Powiem tylko tyle, jak ktoś chce i ze zrozumieniem używa pojęć angielskich to je odpowiednio "przekonwertuje" i będzie z tego pożytek. To się nazywa adaptacja słów. A jak ktoś nie chce to wrzuca bezkrytycznie "co fabryka dała" i najwięcej takich "cukiereczków angliskich" jest w nowomowie informatycznej, tam jest od cholery convertów, dizajnów, setupów, big data itp... itd... W sumie to każdy sobie wystawia świadectwo i faktycznie nie ma sensu nikogo napominać jak mówi. Tego się nie da komuś do głowy wsadzić. Trzeba po prostu chcieć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2018 o 10:19, Abore napisał:

Nie wiem czy to wykonalne, ale jesli mialabys mozliwosc, sproboj osobiscie zobaczyc i porownac jak pisza "EF" i "F".

Bo jesli faktycznie chcialabys jak najciensza stalowke, to wylacznie "EF" (japonskie piora czasem miewaja chyba rowniez mozliwosc Ultra Extra Fine - ale jeszcze nigdy nie widzialem, jak cos takiego pisze).
Sam szukalem czegos cienko piszacego i europejskie "F" bylo nie do zaakceptowania, tak gruba kreska byla...

Jak pisze Ultra Extra Fine może wiele osób bez problemu sprawdzić.  Z Platinum Preppy ze stalówką  EF odwracasz stalówkę i już masz UEF i aby sobie sprawdzić z ciekawości czy to jest wiarygodna szerokość pisma stalówki, powtarzasz to samo ze stalówką Platinum Preppy - F, gdzie po odwróceniu uzyskujemy EF.   W  Platinum UEF następuje efekt skrobania  (jednak denerwujący ), podczas gdy piszemy EF jest tylko ten przyjemny szmer (w innych piórach według opisów na Forum - skrobanie) a na wielu papierach Platinum EF potrafi pisać bezszmerowo.   Problem jest ten że Preppy nie ma   "wyglądu"  więc ja oprócz Platinum Plasir  ze stalówką F mam drugie ze stalówką EF, co prawda to są dodatkowe koszty ale ze względu na jakość pisania uważam że warto i dlatego też bez żalu wyłożyłem dodatkową gotowiznę  na konwertery.   Summa summarum przy tej dobrej jakości pisania całość wyszła na plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Anatol said:

Jak pisze Ultra Extra Fine może wiele osób bez problemu sprawdzić.  Z Platinum Preppy ze stalówką  EF odwracasz stalówkę i już masz UEF

Jesli to faktycznie dziala tak jak piszesz, to jednak UEF mi sie nie podoba - juz za cienka kreska jest.

25 minutes ago, Anatol said:

Problem jest ten że Preppy nie ma   "wyglądu"  więc ja oprócz Platinum Plasir  ze stalówką F mam drugie ze stalówką EF,

Nie da sie ukryc, ze mimo jakosci pisania, to Preppy ma wyglad wybitnie tandetny. A na Plaisir to mam ochote - zamierzam je sobie sprawic jakos w najblizszym czasie. Potrzebuje tylko jeszcze wybrac kilka ksiazek w brytyjskim Amazonie, aby bylo troche wieksze zamowienie - i darmowa wysylka. U Anglikow Platinum Plaisir kosztuje 35-40 PLN (w zaleznosci od koloru), zas polscy handlarze chca za to same pioro prawie 100 PLN...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Abore napisał:

U Anglikow Platinum Plaisir kosztuje 35-40 PLN

:D Na bank Anglicy takiej ceny nie mogą dać, Japończycy jak najbardziej. Już wiele razy podkreślono na forum, że sporą  część japońszczyzny bardziej opłaca się kupować u źródeł. Nawet z VAT jest bardziej opłacalne.

Nowy Preppy Crystal ma już "mniej wybitną tandetę", poza tym na tle chińczyków w tej cenie Preppy jest naprawdę świetnie zrobione, poza tym Plasir ma taką samą stalówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, odi napisał:

poza tym Plasir ma taką samą stalówkę.

Nie pisałem o tym bo myślałem że to jest oczywiste. Niestety Plasir  nie ma stalówki  EF i aby ją mieć to trzeba kupić   Preppy EF   i całą sekcję przekładamy do Plasir.  Jak już jednak napisałem że jakość pisania przewyższa   "żal"  po poniesionych kosztach.  Oprawa  (korpus)  Plasir  w kolorze czarnym, srebrnym lub metalowym  wygląda bardzo dobrze i w tym zestawieniu może służyć długo jako pióro  "wyględne i robocze".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...