Skocz do zawartości

Pióro do 100 zł


Polecane posty

Drodzy użytkownicy!

Proszę o pomoc. Chcę kupić nowe pióro wieczne. Posiadam Pilot 78G F oraz Waterman Graduate F. Jakie pióro będzie miało grubość  kreski podobną do Waterman Graduate F? Czytałem o Parker Jotter F, Lamy Safari F/EF. Czy te pióra mają podobną grubość kreski? Czy może ktoś polecić inny produkt? Z góry dziękuję.

Edytowano przez katop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiam na Targowisku nowego Parkera Urbana 90 zł, z futerałem (wersja podarunkowa). Ma kreskę F. Poniżej zdjęcie: WP_20180517_18_50_00_Pro.jpg

Może Ci się spodoba, piórko leży od miesiąca spakowane. Miało być na prezent...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można poprosić o propozycję piór bardziej oficjalnych? Zrobionych z metalu, a nie plastiku najlepiej w kolorze srebrnym/metalowym. Waga i gubośc kreski podobna do Waterman Graduate F. Znalazłem pióra:

Parker IM
Parker IM Premium Gun Metal CT
Duke Traveller

Jak z jakością/przyjemnościa pisnia w tych piórach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, katop napisał:

Czy można poprosić o propozycję piór bardziej oficjalnych? Zrobionych z metalu, a nie plastiku

Mam nadzieję, że to nie do mojej propozycji, bo ty by świadczyło o kompletnej nieznajomości budowy Parkera Urbana. Jest to pióro w całości wykonane z metalu. Malowane proszkowo podobnie jak samochód, wielowarstwowo. Ostatnia warstwa to przezroczysta ochrona z lakieru utwardzanego. 

9 minut temu, katop napisał:

Jak z jakością/przyjemnościa pisnia w tych piórach?

Nie wiem jak z przyjemnością pisania - bo to naprawdę bardzo indywidualne pytanie i nie sądzę, żeby był ktoś w stanie na nie odpowiedzieć. 
Szczerze to nie mam pojęcia o co chodzi w Twoich pytaniach: 

 

9 minut temu, katop napisał:

piór bardziej oficjalnych?

Co rozumiesz pod pojęciem "Oficjalnych" skoro wcześniej pytasz o Lamy Safari, gdzie w/g opinii wielu to pióro ma wszelkie pozytywne cechy z wyjątkiem właśnie tej, którą nazwałeś "oficjalną". Myślę, że niewiele tu otrzymasz odpowiedzi stawiając tak mało precyzyjne pytania. W każdym razie ja chciałem pomóc, ale Parker Urban "plastikowy" mnie przerósł. Pozdrawiam,

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Zbyt ogólnikowo podchodzisz do tematu. Mam na myśli Twoje porównanie grubości pisania piór które posiadasz, do innych o tym samym oznaczeniu. Te rozmiary grubości pisania są bardzo umowne, eFka, eFce nie równa. Mało tego, to samo pióro Waterman Graduate F u kogoś, może pisać zupełnie inaczej, może pisać grubiej lub cieniej od tego co posiadasz. Tak umowne jest to oznaczenie. Parkery piszą grubiej, Lamy z reguły są mokre i też wizualnie ta kreska może być grubsza, mimo że wszystkie mają rozmiar F. Tu nie ma stałości, jakiegoś sztywnego trzymania się parametru np. 0,5mm dla stalówki F, w jednych piórach będzie to 0,4mm a w drugich jakimś cudem dojdzie do 0,6mm i z F robi się M. Jeżeli chcesz tym kierować się przy wyborze nowego pióra to wypróbuj je przed kupnem, tylko w ten sposób porównasz to nowe pióro ze swoimi. Na tak stawiane pytania nikt nie odpowie Ci poważnie bo dzisiejsze pióra to nie "szwajcarskie zegarki" takie same kropla w kroplę, ten sam model nie ma powtarzalności a co dopiero pióra innej marki, firmy. Z piór które wymieniłeś mogę polecić Diplomat Traveller(chyba to miałeś na myśli) 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to za ok.50zł masz właściwie to co chciałeś, pióro bardziej porównywalne z Pilotem jak Watermanem ale chyba na to samo wyjdzie dla Ciebie, pióro bardziej reprezentacyjne w porównaniu do Pilota 78G ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega odi poleca to pióro, mnie samego też ciekawi i skuszę się na zakup, pióro przypomina w formie Lamy Logo z tą charakterystyczną stalówką i może być ciekawym piórem a czy lepsze to już trzeba oddać głos komuś kto posiada to pióro ;) i też czekam na opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę też zaproponować Sheaffer VFM fajne pióro, klasyczne, rozmiar F, ogólnodostępne w wielu kolorach, w cenie nie przekraczającej 60zł. Możesz sobie szybko wygooglować bo to swego czasu popularne pióro, jest na zwykłe, standardowe naboje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, widziałem też, to klon tego Muji. Napisze tak, obu piór nie posiadam, lubię spływaki i stalówki które są zastosowane w tych piórach. W chińczyku spodziewam się tego samego co w wielu piórach z tym spływakiem i stalówką, a czego się spodziewać, podobnych odczuć jak w pisaniu piórem Lamy bo to, to samo rozwiązanie. Japończyk może górować pod względem jakości wykończenia stalówki, będzie gładsza, precyzyjniej obrobiona, z chinolami jest różnie ale nie jest wcale źle, oni rozpracowali te lamopodobne rozwiązanie do perfekcji i oba pióra(Muji i M&G) są bardzo ciekawą propozycją i tańszą od np. Lamy Logo. Ponadto stalówki możesz dokupić u nich praktycznie na kilogramy, 5szt.kosztuję średnio 4,50zł są różne, różniste ;) nawet złocone od Hero bo Hero też ma pióra z tymi spływakami i stalówkami, te rozwiązanie jest tam bardzo popularne. Małe sprostowanie bo się trochę zamotałem, Muji ma klasyczną stalówkę a M&G podobną do Lamy, a wszystkie kształtem "przypominają" Lamy Logo 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to jest pod tym względem mistrzostwo świata. Stalówka jest wsuwana na spływak, nie wyciągasz spływaka ze stalówką  jak w typowym piórze, spływak zostaję w sekcji a wymiana stalówki to szybkie pociągnięcie samej stalówki. Stalówka się wysuwa ze spływaka, szybciej się chyba nie da :) Pasują wszystkie stalówki jakie zobaczysz na Ali, pasują nawet stalówki Lamy tylko wiadomo Lamy kosztuję średnio 45zł za szt. te chińskie klony różnią się grubością od Lamy, są cieńsze i bardziej elastyczne, dostepne najczęściej w dwóch rozmiarach EF i F. Za 9zł możesz kupić sobie 2x po 5szt. dwóch rodzai stalówek i przebierać w nich  jak w ulęgałkach ;) We wcześniejszym poście zrobiłem edycje bo wkradł mi się błąd, Muji i M&G mają różne stalówki, To co opisałem w tym poście dotyczy pióra M&G

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie to pióro tankowane jest tylko przez dołączony tłoczek, jak to chinol ma własny standard nie pasujący z żadnymi "naszymi" nabojami. A nieoficjalnie można użyć naboi Lamy lub Parkera, wchodzą ciężko ale przypasują ;)

etw8xrT.jpg

6GOseTa.jpg

 

@Pawel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...