Skocz do zawartości

Nib creep w Pilot MYU striped - jaki atrament zamiast Waterman Havana


rafgam

Polecane posty

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ostatecznie zainwestowałem w Iroshizuku - tsukushi. (ktoś mógłby powiedzieć, ze kupowanie atramentu po ponad 3200 zł za litr 

to faktycznie inwestycja 😉 ). Nib creep faktycznie zniknął, ale atrament "wylazł" na zewnątrz konwertera Con-20 - pewnie ujawniła

się jakaś nieszczelność gumki, co nie jest dziwne bo możliwe, że ma ok. 40 lat (jeśli faktycznie był w wieku pióra, które kupowałem jako NOS).

Mam w związku z tym pytanie - czy są jakieś zamienniki Con-20 albo pasujące naboje? Czy same Con-20 są gdzieś do kupienia w kraju?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Con-20 jest przeszłością, nie jest produkowany od ponad roku i w Polsce nigdy go raczej nie było. W starszych piórach pasuje CON-40 i jest do dostania w wielu miejscach nieco ponad 20 PLN. Działa dobrze z moim MYU z 1983 i w dwóch Caplessach w podobnym wieku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Ten CON-40 jest niestety dość mały (tylko 0,4ml) - nie wiem się czy nie kupić raczej nabojów

(nie wiem czy kształt naboju do Parallel jest taki sam jak zwykłych do Pilota/Namiki?) i napełniać 

strzykawką. 

Zastanawiam się tylko jakie jest ryzyko że regularne wyjmowanie i wkładanie naboju w leciwym piórze nie

spowoduje w końcu wyrobienia "gniazda" w korpusie i przeciekania pióra?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...