Skocz do zawartości

Naprawa sekcji Faber Castell Ambition


Polecane posty

Podczas odkręcania "korpusu" w celu uzupełnienia atramentu w piórze Faber Castell Ambition tak nieszczęśliwie chwyciłem za sekcję, że plastikowy pierścień (wskazany na zdjęciu czerwoną strzałką) częściowo odpadł. To spowodowało że skuwka nie trzyma się wcale i nie wiem w jaki sposób wpłynęło to na szczelność pióra. Dlatego chciałem Was zapytać o jakieś wskazówki odnośnie naprawy najchętniej samodzielnej, jeśli jednak się nie da to najwyżej wyślę do serwisu. Zakup nowej sekcji to ok. 150 zł bez wysyłki więc tak średnio się do tego śpieszę a pióra mi szkoda bo dobrze mi się nim pisze.

FC_Ambition_Stalówka.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Ziemniaczek napisał:

Oddałem na gwarancję

I to jest chyba najwłaściwsze wyjście. W klejenie można się bawić, ale już po gwarancji. Zresztą FC naszego rynku nie ignoruje, więc problemu nie powinno być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to tylko kawałek plastiku jest. Żadne pianki chłodzone na zimno czy kawałki lawy za grube kwoty.

Skleić nie ma jak za bardzo, bo mała powierzchnia.

 

Czy sekcja, autorze postu, brudziła Ci palce? Tzn. to łączenie sekcji z tą uszkodzoną tuleją? Mnie właśnie to denerwowało, bo mogłem myć i myć, a tam cały czas coś :)

 

Zastanawialiśmy się nad trwałością plastiku w środku skuwki, który trzyma ją na sekcji, a tu puszcza sekcja. Już mi się to nie podoba...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ziemniaczek Zdarza się najlepszym. Nie wiem, ja miałem gościnną przyjemność z Loomem i powiem, że w tej cenie to naprawdę fajne pióro. Stalówka zacna, nawet bardziej od tej z Lamy. FC w ogóle na tle swojej niemieckiej konkurencji jest niedoceniane.

Jeśli skuwka trzyma się na tym, to faktycznie jest małe pole manewru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ziemniaczek napisał:

Czy sekcja, autorze postu, brudziła Ci palce? Tzn. to łączenie sekcji z tą uszkodzoną tuleją? Mnie właśnie to denerwowało, bo mogłem myć i myć, a tam cały czas coś :)

Zastanawialiśmy się nad trwałością plastiku w środku skuwki, który trzyma ją na sekcji, a tu puszcza sekcja. Już mi się to nie podoba...

 

Sekcja nie brudziła mi palców i nie było z piórem żadnych problemów. Natomiast moje palce nie należą do drobnych więc jak solidnie chwyciłem żeby odkręcić korpus to i za ten nieszczęsny plastik chwyciłem niestety (zresztą nie było szans inaczej jej odkręcić, zawsze tak musiałem zrobić).

Kiedy wróciłem do domu to sprawdziłem datę zakupu i okres gwarancyjny już minął. Macie jakiś kontakt mailowy do serwisu, napiszę zapytam o naprawę po gwarancyjną może to będzie mniej kosztować niż nowa sekcja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...