Skocz do zawartości

Pióro 400 - 600 zł


Polecane posty

Zawsze można nauczyć się ładnie pisać, aczkolwiek nie będzie to proste i wymagać będzie od ciebie systematyczności. Jeśli chodzi o to co musisz zrobić to to zależy co chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz poćwiczyć wygląd pisma codziennego to najlepiej będzie przenieść się umysłem do czasów podstawówki i od nowa ćwiczyć pojedyncze szlaczki, a później poszczególne litery. Możesz też zacząć ćwiczyć technikę Palmera, która z grubsza polega na wykonywaniu ruchów całą ręką, a nie samym nadgarstkiem. W internecie jest mnóstwo filmów na ten temat. Nie musisz robić tego dużo. Wystarczy 15 minut dziennie. Najważniejsze, żebyś była systematyczna. 

Jeśli natomiast chodzi ci o kaligrafię artystyczną, to już tutaj wypadałoby się zaopatrzyć w narzędzia potrzebne do jej wykonywania w zależności od tego, który krój chcesz ćwiczyć. Mówiąc narzędzia mam na myśli ściętą stalówkę (ale niekoniecznie, może być też ścięty patyk, który będziesz maczała w atramencie, flamaster lub cokolwiek innego, co bedzie dawało wariację linii) oraz stalówkę elastyczną. Tutaj zasada jest taka sama, jak w przypadku pisma codziennego, czyli szukasz np. zdjeć kroju pisma, którego chcesz się nauczyć i ćwiczysz poszczególne litery.

Gdybyś miała jakiś problem ze zrozumieniem tego wykładu to pisz. Postaramy się pomóc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

36 minut temu, drEvil napisał:

Najważniejsze- wykorzeń ruch pisarski "z nadgarstka", potem już jakoś będzie 😉

ruch pisarki z nadgarstka? Technika Palmera OMG co to jest.... szukam na YT?? :) ale brzmi mega ciekawie. @Tales napisałeś "Gdybyś miała jakiś problem ze zrozumieniem tego wykładu to pisz. Postaramy się pomóc. "... nic nie rozumiem. hehe otwieram google i szukam kto to był Palmer

P.S. Dziś po egzaminie rozbiłam wpisy nowym piórem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, meggiw said:

P.S. Dziś po egzaminie rozbiłam wpisy nowym piórem :)

Ale to pewnie "zwykle wpisy w indeksie" - jakims ciemnym atramentem?
Ale do poprawiania jakichs mniejszych prac - pisania "źle!", "błąd!" etc., to przydaloby sie drugie pisadlo, specjalnie z czerwonym atramentem...

I juz jest wazny pretekst - ba, konieczna potrzeba! - aby nabyc kolejne pioro 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, meggiw napisał:

ruch pisarki z nadgarstka? Technika Palmera OMG co to jest.... szukam na YT? :) ale brzmi mega ciekawie. @Tales napisałeś "Gdybyś miała jakiś problem ze zrozumieniem tego wykładu to pisz. Postaramy się pomóc. "... nic nie rozumiem. hehe otwieram google i szukam kto to był Palmer

P.S. Dziś po egzaminie rozbiłam wpisy nowym piórem :)

Jeśli chodzi o ruch pisarski z nadgarstka to chodzi tutaj o to, że przeciętny człowiek używa do pisania samego nadgarstka, co jest niezdrowe i bardziej męczące. Technika Palmera polega na tym, że do pisania używasz całego ramienia, dzięki temu przez to, że mięśnie ramienia są większymi mięśniami niż mięśnie nadgarstka, mniej się męczysz. Najlepiej to zrozumiesz jak zobaczysz jakiś film.

W dalszych odcinkach facet będzie pokazywał, jak pisać konkretne litery. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...