Jump to content
Sign in to follow this  
derywat

Jaki konwerter pasuje do Jinhao 126?

Recommended Posts

Tłoczek w Jinhao 126 okazał się dość podłej jakości i chciałbym użyć jakiegoś lepszego konwertera. Problem w tym, że pióro ma małą średnicę i inne konwertery uniwersalne, które posiadam są zbyt szerokie. Standardowy krótki nabój pasuje do tego pióra praktycznie na wcisk, więc konwerter musi być zbliżonej średnicy.

Proszę o poradę który konwerter będzie pasować, jeśli ktoś już dopasowywał do tego pióra, lub wskazanie wąskich konwerterów, które by mogły pasować.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te same konwetrery wystepuja w piorach serii 600, a na pewno w 699 i w 669. Taki sam konwerter dostalem w hinduskim Parker'ze Vector, tloczek suwany "jezdzi" w te i wewte w plastikowym lozu, popatrz na zdjecie czy Twoj ma taki sam suwak. Jezeli tak to uderz na aukcji eBay #142511273470 lub za 3 na aukcji #112974441513 . Ale tutaj jest napis Parker i nie ma otworu jak w moich. Na zdjeciu po prawej stronie jest biala plamka, tam jest zlokalizowany ten otwor. Nie kupuj u Hindusa o nicku indianstock ma niski feedback. Powodzenia.

F9pgtDx.jpg

Edited by voytek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Cześć. Pióra Jinhao/Baoer mają grubszą iglice(króciec) przebijającą nabój, pomijam już fakt że mają też różną średnicę w zależności od wielkości danego modelu pióra. Najlepiej pasują ich własne tłoczki/konwertery no ale jak sam zauważyłeś jakość tych akcesorii jest różna(pisząc delikatnie). Nie ma co dopasowywać konwerterów w standardzie International czy jak wolisz naszych Europejskich rozmiarach bo nie wejdą i to nie tylko ze względu na średnicę samego konwertera a średnicę otworu szyjki konwertera(tego elementu który bezpośrednio wchodzi w tą iglice), "nasze"tłoczki/konwertery mają mniejsze otwory, mają standard International. Naboje wchodzą do chińczyków bo są bardziej podatne na rozciąganie, konwertery już nie bardzo wchodzą bo są z twardszego plastiku. Do tego pióra pasują standardowe(dla Jinhao)konwertery m.in.takie jak w popularnym Baoer 801

 

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

@voytek Jak ten "hinduski" Parker działa na Parkerowskich nabojach a mniemam że tak, to tłoczek nie będzie pasował do Jinhao, nie sugeruj się wyglądem zewnętrznym samego tłoczka. Wszystkie tłoczki/konwertery wyglądają podobnie i tak samo działają, Parker ma zupełnie inną średnice otworu w szyjce jak Jinhao, Parker ma swój własny standard nie pasuję ten tłoczek do Jinhao

Share this post


Link to post
Share on other sites

@promiko Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Rzeczywiście średnica iglicy jest większa w tym piórze i nawet nabój czasem ciężko przebić. Spróbuję z tym konwerterem, który podałeś.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiłem dwa konwertery do Jinhao, takie jak polecił @promiko (na zdjęciu poniżej). Jeden nie chciał wejść, ale była to kwestia złego wykończenia otworu i dało się to łatwo poprawić. Drugi wchodził lepiej, ale ta metalowa, błyszcząca część jest w tym egzemplarzu krzywo połączona z częścią plastikową, w której znajduje się atrament, przez co trochę zawadza o gwint w korpusie. Średnica otworu pasuje dobrze do iglicy, średnica samego konwertera pasuje "na wcisk" po stronie sekcji i z luzem po stronie korpusu.

Można używać - są zdecydowanie lepsze niż tłoczek, który był w zestawie.

P_20180510_170900_vHDR_On_zpsvvga3ywh.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Cześć. Takie są te konwertery, jakość przypadkowa ale jak widzisz działają. Przy tych cienkich piórach są na "styk"jeśli chodzi o średnicę i wchodzą ciasno ale bez większych problemów. To najmniejsze pod względem średnicy konwertery do chińczyków, właśnie do takich cienkich piór, pozostałe konwertery Jinhao/Baoer są już masywniejsze, grubsze. Konwertery są rozbieralne ale jak nie ma potrzeby rozbierać to lepiej nie rozbierać, łatwo wszystko się luzuję, wyrabia przy wielokrotnym rozkładaniu i składaniu, rozkładać jak będzie tylko taka potrzeba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×