Skocz do zawartości

Pióro dla kobiety ~600zł.


garris

Polecane posty

Witam.

Poszukuję pióra wiecznego niewielkich gabarytów(dla kobiety). Zależy mi na dobrym stosunku ceny do jakości, oraz najlepiej, żeby pióro dostępne było w Polskim sklepie(nie chciałbym zamawiać z zagranicy, chcę się wystrzec kupna podróbki). Kolejne ważne kryterium jest takie, że powinno być estetyczne, ale niestety to kwestia indywidualna(na pewno na plus będą właśnie niewielkie gabaryty- nie za szerokie, oraz fajnie jakby było w jednym kolorze, najlepiej ciemnym). Proszę o propozycje :)

Z góry dziękuję i pozdrawiam! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikan M200, występuje w różnych kolorach. Na wszelki wypadek dodam że to nie jest pióro na naboje. Wymaga atramentu w butelce. Doskonale będzie pasował jakiś atrament Pelikan Edelstein, wygadają bardzo "prezentowo" np.  Pelikan Edelstein Sapphire, albo nowość Pelikan Edelstein Olivine. Ten ostatni będzie znakomicie pasował do zielonej wersji pióra, ale do innych też :)

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zobacz w sieci, może Ci się spodobają i ułatwia decyzję :

Sailor SHIKIORI "Yozakura" - klasyczna lekkość dla kobiety, kilka kolorów.

Sheaffer Botanica - prześliczne i intrygujace dla kobiety.

Visconti Rembrandt - kalsyczna elegancja na biurko i do torebki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się zagranicy. To co Ziemniaczek zaproponował to bardzo dobra oferta (50$ na Zatoce plus 5$ na konwerter). W sąsiedniej aukcji już zaproponowałem Diplomat Traveller. W pospolite Watermany może spojrzeć, generalnie kobietom wizualnie się podobają. Pelikan to do bólu bezpieczny i klasyczny wybór. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Pelikan M200. To pióro bardzo lekkie i małe, idealne dla kobiety. Może i sztampowe, ale mam kilka innych piór i w kwestii wygody to (w mojej kolekcji) najlepszy wybór. Mam klasyczne czarne, ale polecałabym Smoky Quartz. Ta edycja pięknie się prezentuje, dodatkowo interesujący atrament z ten samej serii. Może uda się jeszcze gdzieś znaleźć w opakowaniu prezentowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Pawel. napisał:

Dziwie się, że nikt nie zaproponował Lamy CP1 i Diplomata Traveller, które są ładne i smukłe.

@Pawel. Miło, że wspominasz o Lamy CP1, bo rozważam ten model (ew. Faber-Castell Ambition) jako kolejny zakup i zastanawiałam się, dlaczego nikt o nim nie mówi...

Edytowano przez mzobeniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Faber Castellu Ambition w takim razie wspominam i to bardzo, bardzo miło.

Używam na co dzień. Kobietą nie jestem, dłonie mam średnie+, a pióro pomimo małych rozmiarów leży świetnie. 

Uwagi:

Pióro stworzone do trzymania za korpus.

Sekcja jest po to, by móc odkręcać korpus i napełniać pióro.

Pisze mokro; z tego tytułu nabslab papierze Fka jest wyraźnie grubsza; nie denerwujcie proszę z tego tytułu serwisu i nie odsyłajcie tego pióra na gwarancję, wszystko dobrze z tą stalówką :)

 

Jak choć trochę Ci się podoba, to kupuj w ciemno. Naprawdę waaaaartooooo.

Aha, Ambition w czarnej wersji kosztuje 200zł, nie 270 czy 285zł. Nie warto przepłacać.

Gdzie 200zł? Piszesz.pl polecam :)

Możesz się skusić na bardzo ładną wersję Pearwood, także ładna, a to połowa budżetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...