Skocz do zawartości

Czy to jest oryginalne Lamy?


Pawel.

Polecane posty

Na forum jest sporo specjalistów, więc mam nadzieję, że ktoś pomoże :)

Niedawno wylicytowałem i kupiłem Lamy AL-star i dzisiaj do mnie przyszło, ale zacząłem się zastanawiać, czy to na pewno oryginał. Sprzedawca uprzedził, że pióro pochodzi z wystawy sklepowej i przesyła je w takim stanie jak je spakował i z tym, co znalazł. Żadnych papierów niestety do niego nie ma, oryginalnego naboju też nie dostałem (to akurat mały problem), więc nie bardzo wiem jak rozpoznać oryginalność tego pióra (to moje pierwsze Lamy). Poniżej część zdjęć, więcej w albumie ;)

Z góry dziękuję za pomoc :D

MjDL3wA_qPdJ7AuwHjXRbLPhHDTbq67e-N19yGre

 

hLHGZsWCcxpcjkjUGo_fvEg5Q5oDQ3tH9mKLXbTL

Ww5LrP8VqFi6wm4yTisTvULZT49DqNlCIHgGw2uQ

https://photos.app.goo.gl/nal47uvjNf91pKV42

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

6 minut temu, Pawel. napisał:

Papierowa opaska jest w środku czysta :cry:

Nie panikuj. Ona jest czysta. :)

 

3 z 3 moich,,opasek" jest czyste - kupowałem w sklepie, nawet jedno na gwarancji było, oryginalne są :)

 

Przydałyby się numery na spływaku jak chcesz sprawdzać :)

Jak dobrze pisze, to nie martw się na zapas ;)

 

Edit:

Obejrzałem zdjęcia. Jak pisze dobrze to oryginał :)

Edytowano przez Ziemniaczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ziemniaczek napisał:

Przydałyby się numery na spływaku jak chcesz sprawdzać :)

Gdzie znajdę te numery?

Od spodu na spływaku jest tylko ledwo widoczna cyfra 6 (jest przykryta takim zielonkawym, albo niebieskawym nalotem).

Nic innego chyba tam nie ma.

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci, bo mam obie Lamki świeżo zatankowane Sailorami - nie mam zamiaru ich płukać.

4 numery - 2 na spływaku, 2 na tej malutkiej części.

Tak, na dolnej jest 6. Reszta w środku.

W tych numerach chodzi o to, żeby dobrać przepływ spływaka do grubości stalówki.

 

Oryginalne jest :)

Dam sobie uciąć pół ręki. Lub lewą (żebym miał czym pisać).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ziemniaczek napisał:

Tak, na dolnej jest 6. Reszta w środku.

OK, 6 jest na pewno, co do reszty nie jestem pewien, czy to cyfry, czy jakieś inne oznaczenia :)

8 minut temu, Ziemniaczek napisał:

Oryginalne jest :)

Dam sobie uciąć pół ręki. Lub lewą (żebym miał czym pisać).

Dziękuję za pomoc, mogę spać spokojnie :D

Cieszę się, że w końcu udało mi się coś sensownego wylicytować.

Gdyby to kogoś interesowało, to ten sam sprzedawca ma jeszcze w dobrej cenie Lamy LX i Sonneta, ale to już nie na moją kieszeń :)

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu zdjęć również pokuszę się o stwierdzenie że to oryginał. Pierwsze co wyróżnia oryginał od podróbki to przede wszystkim spływak, nawet dobre podróbki nie mają oznakowanych spływaków, podobnie jak podrobienie charakterystycznego układu kanalików doprowadzających atrament do stalówki sprawia problemy, podróbki mają te kanaliki niewyraźne, spływaki są takie jakby za bardzo wygładzone, są inne odległości kanalików. Ogólnie oryginalne Lamy mają te swoje charakterystyczne detale bardzo wyraźne, wszystko jest równe, krawędzie ostre, wyraźne, dobrze czytelne, podróbki mają obłe kształty, są jakby zamglone, niewyraźne. Papierowa obrączka nie musi mieć w środku żadnych napisów i z reguły jest czysta, podróbki mają węższe te obrączki, mieści się tylko jeden rząd napisów, totalne "fake" to napis obcięty. Wg.mnie to oryginał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak, to normalne, taka jest charakterystyka spływaka, stalówki. Lamy to pióra obficie zarządzające atramentem ;) ponadto w tej przerwie miedzy obudową sekcji a nasunięta stalówką, są odsłonięte kanaliki doprowadzające atrament. Po świeżym tankowaniu może tam zbierać się większa ilość atramentu który może wypływać na stalówkę. Później gdy atrament trochę stężeje wszystko się normuję. To normalne u Lamy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdecydowanie jest to oryginał :D

Porównuję obecnie Lamy AL-star i Oaso S007, poza masą i nieco innym wyglądem stalówki, ciężko jest znaleźć jakieś różnice. Pisze się nimi prawie identycznie (Lamy jest oczywiście cięższe).

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ziemniaczek napisał:

4 numery - 2 na spływaku, 2 na tej malutkiej części.

Tak, na dolnej jest 6. Reszta w środku.

W tych numerach chodzi o to, żeby dobrać przepływ spływaka do grubości stalówki.

Powiesz coś więcej o tym oznaczaniu przepływu spływaka? O które numery chodzi? Ja mam przy sobie dwie Lamy, obie z fabrycznymi stalówkami M, jedna ma na spływaku widoczny numerek 7, a druga 10. Różnice w spływakach byłyby raczej dosyć dziwne, jeśli producent oferuje tak łatwo wymienne stalówki i wręcz szczyci się taką możliwością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel.Cześć. Nie porównuj za bardzo OASO i Lamy tak bardzo rygorystycznie, akurat OASO to są dobre pióra, chińczycy na Aliexpress promują przede wszystkim swój własny towar, to takie ich lokalne Allegro. Chińczycy potrafią zrobić dobre pióra, przykłady można wymieniać bez końca, tylko trzeba uwzględnić jeden fakt, u nich nie obowiązują takie prawa rynkowe jakie obowiązują w Europie, na zachodzie(pisząc ogólnie). Określenia kopie, podróbki tak na prawdę u nich nie mają żadnego znaczenia bo nie obowiązują ich żadne rynkowe ograniczenia. Towar który produkują można podzielić na więcej niż gat.I czy II, mają pióra bardzo tanie, powiedzmy gat.III-IV i mają własne tzw.premium lub luxury, pióra gat.I Nie znamy jeszcze tych wszystkich nazw, ciężko wyczuć co jest tym dobrym towarem, to wszystko jest nam nieznane. Także kolega Wąsaty w pewnym sensie słusznie stwierdził, nie zawsze drogie i znane musi być lepsze a czasami "chinol" potrafi zawstydzić piórami za parę dolców te o wiele droższe, znanych firm/marek za grube pieniądze.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...