Skocz do zawartości

Tłoczek do Diplomat Traveller


Polecane posty

Jinhao nie ma do końca uniwersalnych konwerterów, to chińszczyzna tu nie ma standaryzacji, to pisząc w prost dzieło przypadku, jedne są węższe i będą pasować a drugie grubsze i nie wejdą. Dokup jakiś bardziej znany, uniwersalny konwerter np.Pelikan i wszystko będzie grało. Są tłoczki za grosze które też wejdą. Użyłeś nazwy "tłoczek" to pojęcie ogólne ale rozróżniamy dwa typy tych "tłoczków". Tłoczek i konwerter, tłoczek jest tańszy a konwerter droższy. Od Parkera nie pasuję, Parker ma swój własny standard, średnica otworu jest większa, potrzebujesz standardowego tzw. International tłoczka lub konwertera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uniwersalny to będzie. To pióro jest na standardowe vel.uniwersalne naboje i takie też mamy konwertery/tłoczki. Nie sugeruj się konwerterem Jinhao bo chińczycy robią trochę większe otwory w sekcji, tj.w tym gnieździe gdzie wkłada się nabój lub konwerter. Ma tak większość piór z rodziny Jinhao/Baoer i stosują takie trochę grubsze konwertery choć naboje wchodzą te uniwersalne. Diplomat jest na uniwersalne naboje, ma typowy nie za duży otwór ale wystarczający dla naboi International i takich samych tłoczków/konwerterów, tu masz przykłady od najtańszych tłoczków po konwertery

http://allegro.pl/atrament-camel-niebieski-60-ml-konwerter-i7063543016.html

http://allegro.pl/tloczek-standardowy-do-pior-w-zamian-za-naboje-i7095110594.html

http://allegro.pl/konwerter-do-pior-pelikan-i7071506863.html

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Turbo061199Napisałem tak bardzo ogólnie, dla większości "zaawansowanych" użytkowników te sprawy są oczywiste. Tu małe sprostowanie, tłoczek przypomina w działaniu strzykawkę, przesuwa się tłokiem podobnie jak w strzykawce, natomiast konwerter robi to samo ale w obsłudze rożni się tym że tłok poruszany jest śrubą która obracamy. Taka różnica między tłoczkiem a konwerterem. Konwertery są droższe, bardziej takie luksusowe i pewniej działające. Jeśli chodzi o rozmiary tu jest jeden wielki misz-masz. Producenci stosują swoje standardy, mamy naboje/ konwertery które pasują tylko w piórach gdzie jest wprowadzony własny standard przykład Parkera, Lamy i wielu innych firm. Mamy też naboje/konwertery/tłoczki nazywane na różne sposoby, uniwersalne, standardowe, zwykłe,etc. a ogólnie nazywane są po prostu International. To taki uniwersalny rozmiar który pasuję do większości piór. Taki pasuje też do Diplomata. Jeśli chodzi o chińskie pióra tu też mamy taką ich własną interpretację standardu. Wejdą uniwersalne naboje ale czasami tłoczki/konwertery już nie. I na odwrót, konwertery od chińskich piór mogą nie pasować w innych piórach. Tu przykład większej średnicy(grubości)konwertera. Tyle w temacie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba21 Cześć. Parę słów o piórze Diplomat Traveller. Posiadam to pióro ale nie z obecnej a z początku produkcji, pióro oferowane jest od ponad 25 lat w nie zmienionej formie. Jak sama nazwa mówi jest to taki "podróżnik" pióro podróżne, smukłe, nie za duże, lekkie choć zrobione z metalu. Klasyczne, wizualnie lekkie pióro do co dziennego pisania. Oferowane jest w wielu wykończeniach, złocone, chromowane, lakierowane. Producent daję 5 lat gwarancji (tak było kiedyś i tak jest teraz). Stalówki w różnych rozmiarach, stalowe, złocone lub klasyczne(bez złoceń). Pióro pisze mokro, nie wiem jak wygląda powtarzalność tych piór dzisiaj, wyczytałem że nic się nie zmieniło od chwili wejścia do produkcji.  Pióro zasilane standardowymi nabojami które można zastąpić konwerterem/ tłoczkiem. Jak pisze to pióro? Trudno mi obiektywnie wyrazić opinie, mój egzemplarz jest stary, wysłużony, jest z początku produkcji(rok 1991) stalówka w rozmiarze F już nie pierwszej świeżości, pisze obecnie jak M, mokro, soczyście. Proponuję poczekać jak kolega Turbo061199 wyrazi opinię o swoim, nowo zakupionym egzemplarzu. Ogólnie nie za drogie, solidnie zrobione pióro, dobrze piszące i jak widać na przykładzie mojego tak samo długo służące :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...