Skocz do zawartości

Pióro wieczne (dla przyjemności pisania) ;)


Polecane posty

Sagarisa kupiłem mamie na urodziny i jest bardzo zadowolona. Miałem okazję popisać tym piórem i jest bardzo fajne (co jest fajne opisała Nikaa powyżej).

Pióra Faber- Castell to świetne stalówki i faktycznie są dość eleganckie. Osobiście mam e-Motion i jest bardzo fajne z tym że dość ciężkie.
Z piór w rozsądnych pieniądzach i super cienką stalówką jest jeszcze Sailor 1911 Young. Bardzo fajne, eleganckie pióro. Z tym że linia jest dość klasyczna.

Polecam też obserwować aukcje, bo czasami da się coś naprawdę fajnego wyrwać w rozsądnych pieniądzach. Ja na przykład kiedyś wyrwałem z aukcji coś takiego:

S2NtbBCh.jpg

 

Spełniałoby absolutnie wszystkie założenia, tylko żeby dostać w dobrej cenie, to może trochę potrwać zanim się trafi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emdzi Sheaffer na zdjęciu które dołączyłeś to model Prelude, Sagaris trochę inaczej wygląda, ma podobne wykończenie korpusu jak Waterman Hemisphere. Parker Sonnet jest bardzo podobny do S.Prelude co z resztą widać na zdjęciu. Myślę że ogólnie wszystkie 3 pióra pokazane na zdjęciu mają wiele wspólnego, podobne właściwości piśmiennicze. Osobiście posiadam tylko Parker Sonnet w 3szt. Dla mnie to pióro pod względem pisania na co dzień, jest idealne. Nie za duże, nie za ciężkie, sekcja o takiej uniwersalnej długości i średnicy, ogólnie pióro bardzo klasyczne. Stalówki dobre, gładko i w zależności od atramentu, mokro piszące. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prelude jest bardzo leciutkim piórem. Przymierzałem się do niego i jest naprawdę fajne i wygodne. Same stalówki - F-ki są naprawdę cieniutkie i piszą super.
Na pewno pióro warte zakupu - do mnie najbardziej przemawiała wersja Cobalt Blue - świetne połączenie kolorów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy orientuje ie się czy występuja wersję 0,5mm bo widzę 0,7? Czy też może. Wziąć 0,7 a twardszy wkład i wyjdzie na to samo? 

PS. Dziękuję za linki. Nie wiem czemu nie trafiłem na nie. Szkoda że na banzaju nie można go kupić w takiej cenie ;)... 

Edytowano przez emdzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim

Pióro dotarło. Pierwsze wrażenia:

-wygląda obłędnie

-stalówka F pisze cienko, dużo cieniej niż Parker czy Lamy. 

-obecnie piszę się lekko, czuć że stalówka idzie po papierze delikatnie szorstko, aczkolwiek pisałem narazie tylko po zwykłym papierze A4 Lyreco Premium oraz w zeszycie tego samego producenta. 

Jakie notatnik polecacie do codziennego pisania? Format A4, kartki z dziurami do segregatora i możliwość wyrwania po nacięciu fabrycznym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emdzi Dobry wieczór. Jak miło popatrzyć na takie wpisy, odczucia bezcenne gdy pytający  jest zadowolony z zakupu, tym bardziej jak coś mu się proponuję, podsuwa propozycję. Pozostało życzyć długiego pisania, gładkiego papieru, "szerokości"(oczywiście w pisaniu) :D Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2018 o 21:55, emdzi napisał:

Jakie notatnik polecacie do codziennego pisania? Format A4, kartki z dziurami do segregatora i możliwość wyrwania po nacięciu fabrycznym. 

Może Notizio? Fajny papier, dziury, mikroperforacja, wszystko jest, tyle że strony są szare, nie białe, biała jest liniatura. Więcej o nim możesz przeczytać tutaj: Notizio - recenzja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...