Jump to content
emdzi

Pióro wieczne (dla przyjemności pisania) ;)

Recommended Posts

Sagarisa kupiłem mamie na urodziny i jest bardzo zadowolona. Miałem okazję popisać tym piórem i jest bardzo fajne (co jest fajne opisała Nikaa powyżej).

Pióra Faber- Castell to świetne stalówki i faktycznie są dość eleganckie. Osobiście mam e-Motion i jest bardzo fajne z tym że dość ciężkie.
Z piór w rozsądnych pieniądzach i super cienką stalówką jest jeszcze Sailor 1911 Young. Bardzo fajne, eleganckie pióro. Z tym że linia jest dość klasyczna.

Polecam też obserwować aukcje, bo czasami da się coś naprawdę fajnego wyrwać w rozsądnych pieniądzach. Ja na przykład kiedyś wyrwałem z aukcji coś takiego:

S2NtbBCh.jpg

Spełniałoby absolutnie wszystkie założenia, tylko żeby dostać w dobrej cenie, to może trochę potrwać zanim się trafi.

Guest

@emdzi Sheaffer na zdjęciu które dołączyłeś to model Prelude, Sagaris trochę inaczej wygląda, ma podobne wykończenie korpusu jak Waterman Hemisphere. Parker Sonnet jest bardzo podobny do S.Prelude co z resztą widać na zdjęciu. Myślę że ogólnie wszystkie 3 pióra pokazane na zdjęciu mają wiele wspólnego, podobne właściwości piśmiennicze. Osobiście posiadam tylko Parker Sonnet w 3szt. Dla mnie to pióro pod względem pisania na co dzień, jest idealne. Nie za duże, nie za ciężkie, sekcja o takiej uniwersalnej długości i średnicy, ogólnie pióro bardzo klasyczne. Stalówki dobre, gładko i w zależności od atramentu, mokro piszące. 

Edited by Guest

Dokładnie już sprawdziłem że jest to Shaffer Prelude SH346PW.... I chyba zaryzykuje z nim... Niestety Sagarisa nie ma w matowym wykończeniu... 

Guest

Myślę że to będzie wystarczające pióro na co dzień, Sonnet droższy więc wybór S.Prelude jest bardzo uzasadniony a to wręcz bliźniacze pióra(ogólnie).

Prelude jest bardzo leciutkim piórem. Przymierzałem się do niego i jest naprawdę fajne i wygodne. Same stalówki - F-ki są naprawdę cieniutkie i piszą super.
Na pewno pióro warte zakupu - do mnie najbardziej przemawiała wersja Cobalt Blue - świetne połączenie kolorów :)

To jeszcze potrzebuje małej pomocy... Szukam:

Ołówka automatycznego Shaffer Prelude 346 w wersji czarny mat z pozloceniami... 

Ktoś? Coś? Wie gdzie to dostać? 

A czy orientuje ie się czy występuja wersję 0,5mm bo widzę 0,7? Czy też może. Wziąć 0,7 a twardszy wkład i wyjdzie na to samo? 

PS. Dziękuję za linki. Nie wiem czemu nie trafiłem na nie. Szkoda że na banzaju nie można go kupić w takiej cenie ;)... 

Edited by emdzi

13 minut temu, Pawel. napisał:

Jeśli potrzebujesz ołówka do pracy, a nie dla szpanu, to tylko Rotring :)

Rotringów komplet obecny. A tego sheaffera potrzebuję do notatek... Na codzień. 

Balograf obecny szt 1;).... Ile mam wspomnień z Balografem i Rotring iem... Całe studia potem praca... Łezka w oku... 

3 godziny temu, Pawel. napisał:

Jeśli potrzebujesz ołówka do pracy, a nie dla szpanu, to tylko Rotring :)

Ja używam Koh-i-noor ;)

Dobry wieczór wszystkim

Pióro dotarło. Pierwsze wrażenia:

-wygląda obłędnie

-stalówka F pisze cienko, dużo cieniej niż Parker czy Lamy. 

-obecnie piszę się lekko, czuć że stalówka idzie po papierze delikatnie szorstko, aczkolwiek pisałem narazie tylko po zwykłym papierze A4 Lyreco Premium oraz w zeszycie tego samego producenta. 

Jakie notatnik polecacie do codziennego pisania? Format A4, kartki z dziurami do segregatora i możliwość wyrwania po nacięciu fabrycznym. 

Guest

@emdzi Dobry wieczór. Jak miło popatrzyć na takie wpisy, odczucia bezcenne gdy pytający  jest zadowolony z zakupu, tym bardziej jak coś mu się proponuję, podsuwa propozycję. Pozostało życzyć długiego pisania, gładkiego papieru, "szerokości"(oczywiście w pisaniu) :D Pozdrawiam :)

Dzięki. Dla mnie ważne są opinie innych co doceniają i czują różnice stąd pytam doświadczonych użytkowników. 

Teraz czas na dobry atrament w jakimś ładnym kolorze na codzień i notatnik ;)

Dnia 29.03.2018 o 21:55, emdzi napisał:

Jakie notatnik polecacie do codziennego pisania? Format A4, kartki z dziurami do segregatora i możliwość wyrwania po nacięciu fabrycznym. 

Może Notizio? Fajny papier, dziury, mikroperforacja, wszystko jest, tyle że strony są szare, nie białe, biała jest liniatura. Więcej o nim możesz przeczytać tutaj: Notizio - recenzja.