Skocz do zawartości

Poszukiwania atramentów


seba21

Polecane posty

Dzień dobry,

szukam dwóch atramentów, dowolnej, aby tylko przyzwoitej firmy (jakości), które będą najbardziej zbliżone do poniższych kolorów:

1. C: 0 M: 100 Y: 100 K: 20 lub R: 192 G: 4 B: 24

2. C: 100 M: 80 Y: 10 K: 46 lub R: 0 G: 44 B: 94

czy istnieje jakaś wyszukiwarka dzięki której znajdę takie atramenty? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie będą idealnie takie same, ale zależałoby mi na w miarę możliwości największym podobieństwie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja bym powiedziała, że zaproponowane przez @Ziemniaczek Oxblood i Red Dragon są ciemniejsze niż poszukiwany kolor (bardziej bordowe, szczególnie Oxblood). Monaco Red nie widziałam na żywo, ale na zdjęciach rzeczywiście wydaje się zbliżone. Zerknij sobie jeszcze na KWZ czerwony #1, chociaż on niestety ma w sobie lekką pomarańczową nutkę. Monteverde niedawno wprowadziło kolor Love Red, niestety jest mało zdjęć w internecie, ale wydaje się być taką klasyczną czerwienią. 

2. Private Reserve Electric DC Blue, Diamine Majestic Blue, Pilot Iroshizuku tsuyu-kusa

Abstrahując od tego polecam Ci przy kupowaniu nowych atramentów zaopatrzyć się najpierw w próbki (w Polsce dostępne w sklepie f-pen plus niektóre możesz dostać od niektórych użytkowników ;)). Bo zdjęcia w internecie zdjęciami, a jednak kolor na żywo zawsze może być trochę inny plus dochodzi od razu test właściwości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam linka do porównań o których pisze @odi bo je trudno znaleźć https://www.jetpens.com/blog/fountain-pen-inks/ct/71

Z kolorem atramentu jest taki problem, że zależy od stalówki i papieru. @alrun zgadzam się jeśli chodzi o Oxblood i Rad Dragon, Diamine Monaco Red i Diamine Poppy Red powinny pasować lepiej. Niebieski to kolor podobny do Noodler's Baystate Blue.

Właśnie sobie przypomniałem:

https://atramentopedia.wordpress.com/atramenty-wg-kolorow/

polecam tam zacząć.

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...