Skocz do zawartości

Mieszanie Pelikanów - czy się nie "podziobią"?


Gość

Polecane posty

Potrzebny mi był atrament ciemnozielony. Przejrzałem próbki pisma i tu na forum i w necie. Wybór padł na Pelikana 4001 Dark - Green. Napełniłem piórko i... No właśnie jest dla mnie niestety nieco za jasny. Tu już nawet nie chodzi o mnie, bo kolor ładny, cieniowanie występuje od zieleni do ciemnej zieleni. Zresztą znacie ten atrament nie będę się tu rozpisywać, ale w pracy muszę niestety pisać czymś ciemniejszym. A upieram się przy ciemno zielonym. I tu pytanko, czy czymś ryzykuję dodając do pióra kropelkę czarnego Pelikana Brillant - Black? Bo zrobiłem próbkę na papierze i taki wypadkowy kolor byłby dla mnie super, ale chodzi mi o ewentualne procesy chemiczne między tymi pigmentami, które pomieszałem? Czy się to w jakiś sposób nie zwarzy? Chyba tak się to pisze, bo zważy raczej pasuje do wagi :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcinEck napisał:

To się pochwal rezultatami...

Już się chwalę. Wyciągnąłem z pełnej butli Pelikana Dark - green 3 ml strzykawką, i w to miejsce wpompowałem tyle samo Brillant - black. Zakręciłem, zamieszałem i efekt oczekiwany super. Jest to o co mi chodziło ciemna zieleń z przenikającymi refleksami czerni. Proporcja 27:3 ml - warto zapisać. Dzięki Ziemniaczek.:zdrowie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, linuxp napisał:

A moglibyście jakieś zdjęcie / skan zamieścić? Ciekawy jestem jaka jest różnica między zielonym a czarno zielonym.

Zrobi się, bo dzięki sugestii Ziemniaczka, zachowałem sobie 3 ml zielonego Pelikana. Ale foty zrobię po południu. Teraz jestem poza domem. 
Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pawel. napisał:

Wielkiej różnicy nie ma, ciekawe jak będzie to wyglądać po miesiącu.

Jest różnica, tylko niestety mam kiepski aparat. I zdjęcie nie oddaje różnicy. Zawsze można dodać więcej atramentu czarnego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...