Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

Mieszanie Pelikanów - czy się nie "podziobią"?

Recommended Posts

Guest

Potrzebny mi był atrament ciemnozielony. Przejrzałem próbki pisma i tu na forum i w necie. Wybór padł na Pelikana 4001 Dark - Green. Napełniłem piórko i... No właśnie jest dla mnie niestety nieco za jasny. Tu już nawet nie chodzi o mnie, bo kolor ładny, cieniowanie występuje od zieleni do ciemnej zieleni. Zresztą znacie ten atrament nie będę się tu rozpisywać, ale w pracy muszę niestety pisać czymś ciemniejszym. A upieram się przy ciemno zielonym. I tu pytanko, czy czymś ryzykuję dodając do pióra kropelkę czarnego Pelikana Brillant - Black? Bo zrobiłem próbkę na papierze i taki wypadkowy kolor byłby dla mnie super, ale chodzi mi o ewentualne procesy chemiczne między tymi pigmentami, które pomieszałem? Czy się to w jakiś sposób nie zwarzy? Chyba tak się to pisze, bo zważy raczej pasuje do wagi :) 

Guest
2 minuty temu, MarcinEck napisał:

To się pochwal rezultatami...

Już się chwalę. Wyciągnąłem z pełnej butli Pelikana Dark - green 3 ml strzykawką, i w to miejsce wpompowałem tyle samo Brillant - black. Zakręciłem, zamieszałem i efekt oczekiwany super. Jest to o co mi chodziło ciemna zieleń z przenikającymi refleksami czerni. Proporcja 27:3 ml - warto zapisać. Dzięki Ziemniaczek.:zdrowie:

A moglibyście jakieś zdjęcie / skan zamieścić? Ciekawy jestem jaka jest różnica między zielonym a czarno zielonym.

Guest
1 godzinę temu, linuxp napisał:

A moglibyście jakieś zdjęcie / skan zamieścić? Ciekawy jestem jaka jest różnica między zielonym a czarno zielonym.

Zrobi się, bo dzięki sugestii Ziemniaczka, zachowałem sobie 3 ml zielonego Pelikana. Ale foty zrobię po południu. Teraz jestem poza domem. 
Pozdr.

Guest
18 minut temu, Pawel. napisał:

Wielkiej różnicy nie ma, ciekawe jak będzie to wyglądać po miesiącu.

Jest różnica, tylko niestety mam kiepski aparat. I zdjęcie nie oddaje różnicy. Zawsze można dodać więcej atramentu czarnego...