Skocz do zawartości

Zamiennik do parkera


Michał1

Polecane posty

Ja bym proponował Ballograf, ale niestety ciężko jest je kupić w standardzie Parkera. Dobre wkłady robi też Sheaffer, ale wkłady są dość drogie i trzeba uważać, żeby kupić wkład właściwego systemu. Dobre wkłady ma też Faber-Castell, można je kupić w dwóch grubościach: gruby i średni. Warto wypróbować żelowe wkłady Parkera, są całkiem inne niż te standardowe. Z tańszych i dobrych są jeszcze DUKE. Waterman produkuje wkłady we własnym standardzie, nie pasują do systemu Parkera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/wklad-do-dlugopisu-my-pen-2-szt-herlitz-i6912901205.html

 

Nie wiem, czy jest to wklad atramentowy czy zelowy,  wymazywalnosci tez nie sprawdzalem, ale przekonalem się, ze nawet pisanie dlugopisem moze sprawiac przyjemnosc-:-)

Wklady Herlitz sa rowniez do kupienia w marketach Auchan, hurtowni Gust-Pol w Lodzi i pewnie wielu innych sklepach, ceny nieznacznie wyzsze niz na allegro.

Widywalem je wylacznie w kolorze niebieskim, w akceptowalnym dla mnie odcieniu.

Do tradycyjnych, olejowych wkladow do dlugopisu juz nie wrociłem-:)

za circa 3PLN/szt. warto sprobowac!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Michał1 napisał:

Waterman będzie pasował? 

Kiedyś zadałem to samo pytanie w jakimś sklepie internetowym. Odpowiedzieli mi, że tak. Co prawda nie kupiłem, bo w sumie to długopisem nie piszę, ale mam wiadomość, że pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Corsair napisał:

Kiedyś zadałem to samo pytanie w jakimś sklepie internetowym. Odpowiedzieli mi, że tak. Co prawda nie kupiłem, bo w sumie to długopisem nie piszę, ale mam wiadomość, że pasuje.

Wkłady Watermana nie pasują do systemu Parkera, kolega powyżej wkleił link do strony, na której idealnie widać dlaczego tak jest :)

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...