Skocz do zawartości

Spływ atramentu


Hatsuyuki

Polecane posty

Kupiłam na Amazonie Pilota MR, ponieważ zależało mi na konwerterze. Pierwsze napełnienie było niepełne i wszystko grało, drugie do pełna. Gdy otwieram pióro, pojawia się spory nib creep na dole stalówki, tak jakby atrament wypływał od szarpnięcia. Gdy jest mniej atramentu, samoczynnie się zasysa z powrotem. Zaczęłam szukać w internecie na ten temat. Czytałam, że atramenty Sailora są mokre i dają nib creepy, że Piloty są kapryśne, że może zmienić atrament. Nie wiem, co robić. Oczywiście płukałam, sprawdzałam, czy stalówka jest równo z linią na spływaku. Nie umiem wyjąć spływaka, nie wiem, czy jest dobrze wciśnięty, ale widać okienko poboru atramentu. Odsyłać do wymiany? Zreygnować z Pilotów? Zmienić atrament? Iśc do pendoctora? Nie wiem, co robić. Wiem, że już tu były takie problemy omawiane, z góry przepraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2018 o 12:19, alrun napisał:

Przyznam, że nie wiem, a chętnie się dowiem, czym jest nib creep?

Cześć :) trzeba mieć naprawdę dużo dobrej woli żeby przetrzymać tę "nowomowę". Polski język jest przebogaty, dużo bardziej niż prosty składniowo angielski. W mojej branży (informatyka) to już w ogóle jest swoisty śmietnik, konglomerat językowy. Ale trzeba strać się przynajmniej dbać o to, żeby gdzie popadnie nie wtrącać taki perełek jak "setup, design itp..." To prawdopodobnie wynika z naszej polskiej chęci wyjścia z tej zaściankowości i stania się kimś lepszym (w naszym mniemaniu). Mnie nie raz mówiąc po ludzku trafia szlag, słysząc jak ludzie zachłystują się angielskimi słówkami, a tak "by the way" - nie znając w ogóle nawet w zarysie języka obcego. Nie można po prostu napisać, że "Stalówka mi kapie", albo bardziej opisowo i w przenośni, że "się poci", "skrapla", a nawet - "roni łzy"?? Nie, trzeba walnąć:

 

Dnia 8.03.2018 o 00:01, Hatsuyuki napisał:

pojawia się spory nib creep

Przepraszam za uszczypliwość, rzadko mi się to zdarza w życiu, ale mnie poniosło. Bez urazy @Hatsuyuki - to nie było wprost do Ciebie - tylko tak tytułem obrony mowy polskiej :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...