Skocz do zawartości

Dobre pióro na co dzień :)


Polecane posty

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Problem w tym, że niestety on kompletnie nie ma marki, nazwy. I tu nie ma w sumie czego polecać. Bo dziś jest jutro go może nie być. Cieszę się, że był potrzebny, jak pisałem powyżej i uratował mi "życie" w sobotnie popołudnie, bo miałem nieco pisania, a długopisu do ręki nie wezmę (fuj). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Pawel. napisał:

Może to coś na wzór atramentu dla "leworęcznych", który bardzo szybko schnie (spotkałem taki wynalazek w jakimś sklepie papierniczym).

Licho wie, nie ma na tej paczce niczego więcej niż Ci napisałem. Reszta jest milczeniem (...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pawel. Zauważyłem że temat rozszeżył się o naboje ;) Wrócę jeszcze do pióra Lamy. Co do cen, formy sprzedaży, to wiadomo nie od dziś że u nas sprzedawcy chcą zarobić na wszystkim. Napisałem w opisach że pióro powinno być z konwerterem, zaznaczyłem w nawiasie że "(powinien to może za dużo powiedziane, zależy od sprzedawcy)" nie potrzebnie dodałem "powinno" ;) Ja kupowałem w UK za 19 funtów pióro Lamy Safari F Black razem z konwerterem (zestaw) co wyszło na nasze w zaokrągleniu 91zł, pióro miało konwerter od razu. Ale to w UK a tu mamy co mamy, mój błąd nie ma sensu podawać przykładów gdzie się kupiło i za ile :) To takie sprostowanie dotyczące mojej wypowiedzi. Teraz temat pochodzenia naboi które tak szeroko opisaliście  :D Grand to marka chińskich produktów, firmy nie sposób ustalić, robią całą paletę różnego rodzaju akcesoriów, przyrządów biurowych. Kredki, pisaki, linijki, długopisy, pióra, ołówki itd. ogólnie wszystko. Dystrybutorem tych produktów jest spółka KW Trade która siedzibę ma w Katowicach i Krakowie, spółka prowadzi też własną sprzedaż tych produktów, wszystko "chińszczyzna". Znajdzie się u nich m.in atrament Hero, długopisy, pióra Herb 330 i inne "cuda wianki" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, promiko napisał:

Ja kupowałem w UK za 19 funtów pióro Lamy Safari F Black razem z konwerterem (zestaw) co wyszło na nasze w zaokrągleniu 91zł, pióro miało konwerter od razu.

Dzisiaj właśnie robiłem rozeznanie i okazuje się, że Lamy Safari można kupić na Amazonie za ok. 70 zł z przesyłką, a Al Star za 90 zł. Powiem szczerze, że trochę mnie te ceny zaskoczyły, bo kupując w Polsce, Lamy Safari z przesyłką wyjdzie ok. 95-110 zł. Cały czas się biję z myślami, czy aby nie kupić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety cenowo u nas nie ciekawie, ja wyszukuję gdzie się da jak najtaniej. Już czasami to co u nas się wyprawia z cenami zakrawa na paranoję. Wyznaję zasadę nie sztuka kupić szybko, drogo, sztuką jest kupić taniej. Czym się chwalić, że wydało się więcej pieniędzy? Czasami nie ma wyjścia, trzeba zapłacić więcej, u nas też można trafić okazyjne ceny ale większość tych cen to jest gruba przesada. O bonusach w postaci np. dodatkowych akcesorii można zapomnieć, za wszystko trzeba płacić. Pod tym względem jesteśmy daleko w tyle. Mi nie zależy na czasie, bywało tak że o zamawianych piórach zapominałem, szły półtora miesiąca ale szczęśliwie wszystkie dochodziły a zaoszczędzona kasa została w kieszeni ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kleks napisał:

A ja zapytam zupełnie nie na temat. Corsair, jak Ci się spodobał Radom? (Poza tym, że kupiłeś za złoty coś tam... Paczkę naboi :D)

Kleksiu, Radom znam od ponad 35 lat. Stamtąd mam żonę - więc musi mi się podobać. A tak po prawdzie, miłe miasto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo ja z Radomia :D I też całkiem dobrze znam to miasto... Co do tanich naboi, to też kiedyś mi się zdarzyło kupić coś podobnego i okazał się to jeden z piękniejszych niebieskich atramentów, jaki widziałem. Niestety po kilku minutach zaczynał blaknąć i po całkowitym wyschnięciu stawał się zupełnie inny. Jakby rozcieńczony. No niestety, w moim przypadku tanio nie okazało się również dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekrzywiona na lewo? :) Możesz ją dosunąć do końca na spływaku, może być nie dosunięta po jednej stronie. To właśnie charakteryzuję rozwiązanie Lamy, stalówka jest wsuwana na spływak

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak jest z piórami, wszystko pomału wychodzi co opisałem wcześniej ale nie przejmuj się, może być pisząc wprost brudne i się zacina. Ja mam taki nawyk, oczywiście nie musisz robić jak ja ;) Każde nowo zakupione pióro przed pierwszym użyciem rozkładam na części pierwsze i myję porządnie. To już taka moja "obsesja" lub praktyczny nawyk. Nie ważne czy dane pióro potrzebowało takiego mycia ja to robię w ciemno. Po rozłożeniu, umyciu mam pewność że przynajmniej pod względem czystości pióro jest w porządku. A zacinanie może wiązać się właśnie z takim drobiazgiem, wpadł paproch lub po prostu spływak był brudny i pióro dławi się. Możesz przepłukać pióro, wymoczyć w ciepłej wodzie z odrobiną płynu do mycia naczyń to odłuszcza stalówkę, spływak i wypłukuję zwykły kurz który mógł być na spływaku. Takie drobiazgi a mogą sprawiać problemy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Turbo061199 napisał:

Jest dosunięta do końca. Martwi mnie, że podczas pisania zacina się i to dość często :( ja mam chyba pecha do piór...

Dasz radę to wyregulować, @Promiko Cię przeprowadzi przez czynności serwisowe, on już chyba zęby zjadł na piórach ;) A tak przy okazji z moim nowym Kaweco, które kupiłem kilka dni temu dopiero dziś zakończyłem walkę. Pisałem wcześniej, że pomogło dogięcie stalówki. Niestety jeszcze było kilka podejść. Szczerze to bardzo się rozczarowałem do Kaweco Sport. Robią masówkę w/g zasady, że na dużą ilość, część trafi się dobra. Tak, że głowa do góry - pióro się naprawi. Szkoda, że nowe i już problemy i z tego co widzę - nie przysparza reklamy sprzedawcy :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale bez jaj... chwilę pisało dobrze i zaczyna przerywać i za chwilę znowu. Z Kaweco sport miałem to samo i oddałem a sprzedawca napisał do mnie później, że u niego pisało normalnie. Powoli się zaczynam zrażać do piór. Głupi chińczyk z 14 zł piszę rewelacyjnie a pióro za ponad 90 zł siada...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wing-Sung-61-comp.jpg

7 minut temu, Turbo061199 napisał:

a sprzedawca napisał do mnie później, że u niego pisało normalnie

To jest standardowy tekst chyba większości sprzedawców i serwisantów w Polsce. Tak się zachowują, bo nie mają wiedzy i ochoty pochylić się nad problemem. Najważniejsze to sprzedać i zapomnieć o kliencie. 

 

7 minut temu, Turbo061199 napisał:

Głupi chińczyk z 14 zł

A jak to powyżej napisałeś, hmm ja się wychowałem na takich chińczykach. Przez lata szkolne pisałem Win Sungami z cieniuteńką stalówką i nigdy mnie nie zawiodły. Mam do chińskich piór duży sentyment i Chińczyków też. To pracowity i sprytny naród. Zobacz zdjęcie.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czytacie w moich myślach ;) właśnie "odpaliłem" przed chwilą dla odmiany Hero 616 Wracając do tematu, zrób jak napisałem wcześniej, zlej atrament lub wyciągnij nabój, przepłucz pod kranem pióro. Weź sobie szklankę, wlej trochę płynu do mycia naczyń(większą kroplę), dolej trochę ciepłej wody i zostaw samą sekcję na noc, niech pomoczy się. Jutro wysusz chusteczką bądź ręcznikiem papierowym i spróbuj od nowa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...