Skocz do zawartości

Dobre pióro na co dzień :)


Polecane posty

Chociaż nie powiem, ostatnio zdarzył się cud (jak to na Częstochowę przystało) i w pewnym papierniczym sklepiku dostałem 52 ml czerwonego atramentu. Akurat szukałem wszędzie i nic, a tu nie dość, że Duke to jeszcze dałem za butlę 8 zł. Cuda się dzieją...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 minutę temu, Pawel. napisał:

To akurat u mnie jest tak samo, naboje prawie Lamy są u mnie dostępne tylko w jednym sklepie. Prawie, bo to Herlitz, który z jednej strony ma wejście Lamy, a z drugiej uniwersalne. Cena też nie jest za ciekawa, bo chyba wychodzi 2 zł za sztukę.

No to przy tej mojej cenie z Kauflandu (2 gr. za sztukę) to powiem, że nie wymiatasz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawel. napisał:

Jakoś do tej pory mam traumę po Hero 330, które jak napełniałem, to atrament był wszędzie, tylko nie w gumce zbiorniczku

A może podszedłeś do tematu nie teges? Tzn... :zdrowie: i dlatego była powódź?? HeHe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Corsair napisał:

A może podszedłeś do tematu nie teges?

Nie wiem, zawsze jak miałem napełniać pióro to byłem od razu wkurzony i w końcu się przesiadłem na długopis, jak dostałem swoje pierwsze pióro na naboje, to było jak objawienie i ponowny powrót do pióra :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawel. napisał:

No nie bardzo, u mnie w E.Leclercu uniwersalne 50 szt jest o 100% droższe, czyli jakieś 2,50 :D

No to faktycznie... Wal do Kauflandu tam taniocha, a ten kolorek niebiesko - fioletowy - super. I schnie szybko na papierze a nie w piórze. Nie wiem kompletnie co tam napchali, mam nadzieję, że mi Kweco Brasa nie zeżre od środka :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te naboje mają jakąś nazwę? Ja po Cresco jakoś się zraziłem do marketowych. Najbardziej jednak mi odpowiadają Kaweco royal blue, Pelikan 4001 i Faber Castell. Niestety są koszmarnie drogie, bo wychodzi 50 gr za nabój (raz na dwa tygodnie :D). Może ktoś z forum będzie sprzedawał przechodzoną Lamę w niższej cenie niż sklepowa, to pomyślę :D

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Corsair napisał:

Wiesz Nikaa, pewnie tak, tylko trzeba zrobić apendyks: nie dotyczy mojego miasta :) Częstochowy. Tu jeśli chodzi o rynek papierniczo - atramentowy to już nie grecka, ale narodowa tragedia...

Ah...myślałam, że już Lamy zmonopolizowała wszystkie miasta ;) Mam nadzieję, że piórowo-atramentowa fala dotrze i do Częstochowy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Pawel. napisał:

Te naboje mają jakąś nazwę? Ja po Cresco jakoś się zraziłem do marketowych. Najbardziej jednak mi odpowiadają Kaweco royal blue, Pelikan 4001 i Faber Castell. Niestety są koszmarnie drogie, bo wychodzi 50 gr za nabój (raz na dwa tygodnie :D). Może ktoś z forum będzie sprzedawał przechodzoną Lamę w niższej cenie niż sklepowa, to pomyślę :D

Już Ci mówię, czytam z etykietki: Firma "Grand" Naboje do pióra niebieskie 50 szt. Wyprodukowano w Niemczech dla KW trade sp. z o. o. Kraków ul Mała Góra 91 b. Takie coś wyczytałem na nalepce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Turbo061199 napisał:

Zaczęło się od wyboru pióra a kończy na dyskusji o nabojach z Kauflandu :D 

No i to jest cały smaczek PWF, atmosfera kawiarniana i OffTopy włażą jako danie główne. Ale raczej nikomu to nie przeszkadza. Wszystko i tak spłynie wraz z rzeką atramentu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pawel. napisał:

Tak mi się wydawało, bo w kilku marketach już spotkałem takie naboje z nazwą Grand :)

Wiem, że to co napiszę teraz to może być obrazoburcze dla miłośniczek i miłośników (w tym mnie) wspaniałych atramentów, o których już tyle tu powiedziano. Szkoda, że późna pora i brak dobrego oświetlenia (bo bym pstryknął fotkę pisma), ale ten atrament, po 2 grosiki za nabój ma naprawdę piękny kolor. Już go opisałem powyżej. Wpada w fiolet. Wcale niebieski to on nie jest w moim rozumieniu kolorów. No chyba, że to jest rzecz losowa i niekoniecznie w innym sklepie będzie to samo wewnątrz tych nabojów. Też tak może być. Mimo wszystko warto było.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Turbo061199 napisał:

To tak przy okazji może ktoś poleci jakiś piórniczek/etui żeby Lama się nie pogryzła z Parkerem i ołówkami :P 

Zobacz na Allegro firmę El Forrest. To indyjskie wyroby ze skóry. Ładnie uszyte, kupisz za 42 zł w sumie na 3 pióra. Ale 2 wchodzą optymalnie. Ja w tym przechowuję Parkera IMa i Długopis Parkera Jotter.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawel. napisał:

Ja wiem, skoro polecają Hero, a to też jest taki jakby marketowy atrament :)

W sumie to znam Hero od niepamiętnych czasów i ten jego specyficzny zapaszek. Tymczasem ten atrament z marketu (Bezimienny) nie ma zapachu. Robiłem nawet testy na rozmazywanie. Powiem, że schnie szybko. Już po sekundzie nie można rozmazać serii kresek zrobionych cienko piszącą stalówką w "F" w Kaweco Brass.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...