Skocz do zawartości

Dobre pióro na co dzień :)


Polecane posty

Po przerobieniu trzech reklamacji Pilota MR i w końcu oddaniu go szukam nowego pióra. Aktualnie mam Parkera Urbana (idealny nie jest ale daję radę) i Jinhao jakieś żółte którego nazwy nawet nie znam ale miło się nim piszę :P. Poszukuję pióra które jest wykonane najlepiej z metalu i nie straszy wyglądem jak Lamy Safari (bez urazy dla posiadaczy tego futurystycznego pisadła). Stalówka F lub cienkie M. Napełnianie za pomocą konwertera lub ewentualnie naboi uniwersalnych. Najważniejsze żeby pióro było serio wieczne :P i wytrzymałe. Będzie służyć na co dzień do notatek z zajęć, pisania dziennika, listy zakupów itp. Kaweco odpada bo już miałem przygodę z trzepniętą stalówką :) Przedział cenowy tak do 200 zł ale to zawszę coś tam mogę dołożyć. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witaj. Ja proponuję podobnie, od najniższej ceny Sheaffer VFM, Pelikan Stola III, Lamy Logo lub St.45, Waterman Hemisphere, Faber Castell Ambition i na deser Diplomat Traveller

96kumYL.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta codzienność w moim przypadku przekłada się na delikatnie mówiąc - na poniewierkę pióra. Stąd postawiłem w końcu na coś nie do zdarcia. Kaweco Brass Sport. Wiem, że różnie tam bywa ze stalówkami, ale przecież od czego jest procedura reklamacyjna? Mnie potrzebny był taki "wół roboczy", bo często, gęsto u mnie przybory do pisania lądują wraz z częściami do komputerów w ogólnym bałaganie, a Kaweco Brass to mały niemiecki pancernik. Niewiele sobie robi z sąsiedztwa wrogiego dla delikatnych piór. A przy okazji, majątku nie kosztował (relatywnie do wielu innych piór z "wysokiej półki").
Pozdr.
1466119054164

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, promiko napisał:

@CorsairWitam ponownie :) Kaweco z tego co zainteresowany pisze odpada, zraził się a ponadto cena przekracza ustalony budżet ;)

Cześć, no w sumie napisał, że może coś dołożyć (zależy jakie to "coś" ma być ;) ) A dobry sprzedawca wymieni stalówkę na inną. Jest też takie powiedzenie pasujące do Kaweco - "Nie każda kula podczas wojny zabija...", parafrazując, nie każde Kaweco musi mieć walniętą stalówkę. Może kogoś to spotkało no i jeszcze kogoś, ale ja bym nie budował od razu statystyk na podstawie incydentalnych zdarzeń. Trzeba być optymistą. 
Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CorsairJa też to wałkuję w innym poście i mam takie samo zdanie, no ale to moje zdanie, ogólnie temat ciężki, jak odpowiedzieć na pytanie "Dobre pióro na co dzień" co doradzić, każdy ma inny gust, preferencje, czegoś innego oczekuje. Pozostało wymieniać wszystkie przyzwoite pióra które spełniają te wybrane wymagania które wymienił pytający a wybór musi dokonać sam. Na forum opisane jest tyle piór, praktycznie można znaleźć wszystko, tylko trzeba chcieć poczytać no ale jak widać najprościej, najszybciej zadać pytanie po raz enty, z drugiej strony kto pyta ten nie błądzi(to taka moja już dygresja) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Promiko - no tak to działa. Ale PWF to taka trochę kawiarniana atmosfera. Tu jak w gronie starych przyjaciół, co to wiedzą już o sobie wszystko i wszystkie tematy zostały ograne, nie raz ktoś powie tak: "A znacie to? (wszyscy znają) - no to posłuchajcie :) Mimo wszystko warto rozmawiać (...) Niekończąca się opowieść...
Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że można reklamować i nie raz już z tego korzystałem :) mam pecha do piór i zawszę coś jest nie tak. Podoba mi się ten Diplomat Traveller ale nie mogę znaleźć bardziej szczegółowych opinii o nim. Ktoś posiada może to niech się wypowie :) Kaweco Brass Sport przyciąga mnie tym kolorem ale ciut za dużo kosztuje i z drugiej strony boję się, że trafię na feler. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Turbo061199 napisał:

Diplomat Traveller

Odnośnie tego modelu to tutaj facet trochę chaotycznie opowiada co i jak (po anglisku): 

Natomiast, co do Kaweco, to bez obaw. W Polsce kupisz w sieci internetowej to piórko nawet poniżej 300 zł z klipsem. Zobacz w sklepie Stylowy Niezbędnik (chyba z Bielska) oni mają tam teraz promocję z okazji 8 marca. Bonus wynosi 20 zł - no i transport gratis. Don't worry by happy.
Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Turbo061199 napisał:

Wiem, że można reklamować i nie raz już z tego korzystałem :) mam pecha do piór i zawszę coś jest nie tak. Podoba mi się ten Diplomat Traveller ale nie mogę znaleźć bardziej szczegółowych opinii o nim. Ktoś posiada może to niech się wypowie :) Kaweco Brass Sport przyciąga mnie tym kolorem ale ciut za dużo kosztuje i z drugiej strony boję się, że trafię na feler. 

Ja mam takiego pecha do większości zakupów :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, depeszka napisał:

Ja mam takiego pecha do większości zakupów :D

Kochani, na każdy zakup w UE macie 2 lata gwarancji. Nie raz 3. Ale nie mniej niż 2. Tym samym jaki problem? Poza tym jak widzę tu na forum, większość "uderza" w dobre firmy i porządne wyroby. Kwestia zatem - gdzie zamierza się to pióro kupić. Bo jeśli gdzieś przy ul. Pokątnej, no to sorry Winnetou, z reklamacją może być różnie. Ale tu na PWF, jest cały dział poświęcony temu jak kupić i gdzie. Są też nagłaśniane przypadki oszustw, gdzie sprzedawcy usiłują pod dobrą marką "zepchnąć" pióro - podróbkę. Wystarczy poczytać, a później wybrać jakiś dobry sklep (może być internetowy) i już. Osobiście nie byłbym takim pesymistą. Do odważnych świat należy.
Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsair ja miałam na myśli różne moje zakupy, nie tylko piórowe i również w sprawdzonych sklepach. Wiem, że jak kupuję w sprawdzonych miejscach nie ma problemu z reklamacjami, ale uwierz, ze jak Cię często to spotyka robi się upierdliwe i zaczynasz się zastanawiać jakie fatum nad tobą wisi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Depeszka, nie zrozum mnie źle. Nie jestem jakimś hurra optymistą. Niestety rynek polski jest rynkiem drugiego, a może i trzeciego sortu. Mam porównanie, bo wiele podróżuję. Np. towary w naszym Netto to jakieś "dalekie alegorie" tego co można zobaczyć i kupić w Netto niemieckim. A dlaczego? A dlatego, że podaż jest dostosowana do profilu konsumenta, który niestety zarabia o wiele mniej niż tzw. "zachód" i chcąc sprzedać towary (nie wszystkie) tu, trzeba je odpowiednio dopasować cenowo do zasobów portfela "Kowalskiego" i "Goździkowej". Niby to są te same, albo prawie te same towary, ale... I dlatego mamy tu niedorobione pióra, "chrzczoną whiskey", byle jaką kawę i często wadliwy i z gorszych materiałów sprzęt AGD. Taka jest smutna prawda. Dlatego warto brać paragony, faktury i je zeskanować. Bo inaczej w razie czego tracimy prawo do reklamowania. Chociaż niedawno weszło prawo, że paragon nie jest jedynym warunkiem do reklamacji... Ale to już inna bajka. Podsumowując, nie wmawiaj sobie, że tylko Ciebie to spotyka, bo innych też, ale się do tego po prostu nie przyznają. (statystyka).
Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Turbo061199 Cześć. Parę słów o piórze Diplomat Traveller. Mam to pióro, zapomniałem o biedaku a trafił do mnie w 1990 czy 91r. produkowany jest do dziś. Pióro do codziennego pisania, jest po prostu do tego stworzony. Człowiek nie docenia prostoty, szuka cudów a pod nosem leży stary,dobry wół roboczy. Kilka słów o piórze, pióro wielkością przypomina Parkera Vector, jest stalowe, ok.10mm średnicy, dł. bez skuwki 11,5mm, zamknięte skuwką 13,5mm, waży 19g Pióro lakierowane wielowarstwowo, wg.broszury 5 warstw lakieru, nowe posiadało gwarancję 5 lat. Stalówka stalowa, rozmiar F, z tego co kojarzę pisała cienko, gładko teraz wymaga poprawek(pióro czeka na zasłużone odświeżenie). Jest na standardowe naboje, pasują uniwersalne tłoczki/konwertery. Znalazłem na Allegro ofertę sprzedaży za 169zł czarne cena sklepowa 173zł jeżeli jesteś zainteresowany to prześlę link. Tańsze jest w wersji stalowej, nie lakierowane 130zł

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim staruszku skuwka trzyma się dobrze, nie jakoś wybitnie mocno ale nie spada, z drugiej strony w moim przypadku to zupełnie obojętne bo nie zakładam skuwki przy pisaniu, nie ważne czym piszę, nie zakładam skuwki (taki nawyk,przyzwyczajenie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Corsair napisał:

Hehe, "nie ze mną takie numery..." podpisane: Kaweco Sport...

Nie wiem co masz na myśli :D Nie mam nawet Kaweco Sport(miałem kiedyś), obecnie piszę na co dzień Parkerem Sonnet przerobionym, ma spływak i stalówkę Lamy Safari to jest moje ulubione pióro ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conklin Durograph,

Levenger True Writer,

Wing Sung 698,

Cross Century II,

Moma Muji (stalówka może wymagać oszlifowania w domu ale pióro jest świetne),

Wancher Matt Forward,

Wancher Juvenile,

Diplomat Traveller,

Platinum Plaisir,

PenBBS - różne modele, bardzo ładny akryl, dobre stalówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...