Skocz do zawartości

Długopis HERO, identyfikacja


Blackfire74

Polecane posty

Witam, szukam długopisu Hero z serii charakteryzującej się zaokrąglonymi końcówkami,  zarówno długopisu jak i obsadki. Oprócz tego długopis powinien posiadać wtopiony znaczek w kształcie literki V na końcówce gdzie wychodzi wkład. Kolor zielony, obsadka srebrna, V też srebrne. Proszę o identyfikację modelu oraz informacje jak ktoś ma taki do sprzedania.

Prawdziwa-fabryka-hero-hero-366-kaligrafii-pi-ro-iryd-d-ugopis-z-pi-rem-ucze-klasyki.jpg_640x640.jpg

Edytowano przez Blackfire74
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model przedstawiony na zdjęciu to Hero 366 pióro Hero a nie długopis, długopis Hero to dzisiaj rzadkość, jeszcze do trafienia model 330 ale nie ma takiej obłej skuwki. Próbuje ustalić czy był w ogóle długopis model 366. Co do strzałki lub jak to ująłeś litery V z reguły jest złota a nie srebrna a w modelu ze zdjęcia nie koniecznie jest ta strzałka, osobiście nie widziałem 366 ze strzałką(chyba jeszcze mało widziałem). Posiadam oryginalny długopis Hero 330 jeszcze z oryginalnym wygiętym wkładem ale to inny wygląd, typowy dla serii 330 złota skuwka zakończona stożkiem, strzałka złota    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mało widziałem:) przeglądałem u chińczyków oferty sprzedaży, pióra są ale długopisu w tej serii nie ma w ogóle, długopisy Hero w tym kształcie to rzadkość, nie zwracałem uwagi wcześniej na długopisy, ale patrząc ogólnie na oferty jest to bardzo rzadki widok-długopis Hero w tym kształcie. Zdjęcie które dołączyłeś pochodzi z jednej z ofert na Aliexpress i dotyczy tylko piór, same pióra nie posiadają żadnej strzałki. Takich ofert jest sporo ale dotyczą tylko piór i w żadnym nie widać strzałki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiuję dalej, rzeczywiście były strzałki srebrne, wtapiane blaszki i trafiają się takie stare vintagowe pióra(niestety tylko pióra) mają inaczej wykończone obsadki, obłe, grawerowane lub w inny sposób ozdabiane i niekoniecznie chodzi o model 366. Po prostu sugerowałem się zdjęciem a to przedstawia pióro Hero 366, to może być i zapewne jest zupełnie inny model i niekoniecznie seryjny. Hero zmieniło się na przełomie ostatnich 15-20 lat i znane modele zupełnie inaczej wyglądają jak te stare z pierwszych lat produkcji. Teraz mamy wysyp tych z lat 90 i późniejszych ale one już różnią się od tych starszych, przeważnie strzałka złota i głównie jest to malowane lub przyklejona złocona strzałka, ogólnie bardziej gładkie pod względem wyglądu. To może być 329-2 który też ma taką obłą obsadkę

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami są dostępne na Allegro, szukaj u tych co oferują pióro Herb 330 mają w pozostałych ofertach te wkłady tylko już z nie wygiętą końcówka jak stare oryginały. Wkłady pasują do długopisów Hero. A podam Ci od razu link do jednej z ofert http://allegro.pl/wklad-do-dlugopisu-chinskiego-herb-niebieski-i6736980521.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Iwan Iwanowicz napisał:

A propos długopisów Hero. Wie ktoś może czy w ogóle można do tego dostać ten charakterystyczny wkład z kwadratowym przekrojem blokującym całość w sekcji?

Widziałem te wkłady na Aliexpress, aż z wrażenia łezka mi się w oku zakręciła. Widziałem na pewno. Ale teraz Ci nie znajdę, bo cache przeglądarki mam kilka tysięcy stron, głównie pióra wieczne ;) W każdym razie można je nabyć za grosze u Chińczyków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blackfire74 Sytuacja wygląda tak, mowa o tym długopisie

NYoiymN.jpg

ZLfbhkY.jpg

to Hero 329 i napisze wprost długopis w chwili obecnej nieosiągalny. W ogóle temat długopisów Hero to jakaś "Enigma" po prostu ich nie ma, oczywiście długopisów w tym wzornictwie. Hero obecnie nie produkuję długopisów w takiej formie. Musisz szukać, czekać na okazję jak ktoś będzie sprzedawał bo to był jak widać być może jedyny model tego długopisu o takim wykończeniu, wyglądzie. Postawiłeś sobie bardzo wysoko poprzeczkę odnośnie koloru, modelu, obsadki itd. Bardzo popularnym modelem były Hero 330 i kupisz bez problemu długopis a nawet cały komplet ale ten długopis nie spełnia twoich wymagań, to nie ten model. Podkreślę, długopisy Hero w tym wzornictwie nie są oferowane przez Hero, te długopisy które interesują Cię to stare modele a  model 329 to rzadkość. Pióro kupisz do koloru do wyboru, długopis nie, przynajmniej w chwili obecnej. O postawionych wymaganiach proponuje zapomnieć, rozumiem że chodzi o znalezienie dokładnie takiego samego jak się miało kiedyś, niestety nie ma wyboru, w chwili obecnej nie ma żadnego wyboru :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest czarny ale jak pisałem nie ma wyboru, te długopisy to prawdziwa rzadkość. Sam zauważyłeś że prócz mnie nie ma żadnego odzewu w tym temacie(no poza kolegą pytającym o wkład) to tylko i aż długopis. Masz do wyboru, do koloru Herby 330 za 2zł które można kupować na kilogramy, trafiają się Hero 330 za które trzeba słono zapłacić bo już są rzadkie ale te długopisy nie spełniają twoich wymagań, a ten konkretny co potrzebujesz jak pisałem jest praktycznie niedostępny, długopisy Hero w tych starych modelach nie są popularne, mało kto zwraca na nie uwagę, pióra to jest główny przedmiot zainteresowania. Dodam jeszcze taką informację, przeglądałeś Aliexpress widziałeś masę podobnych piór tylko piór, Hero produkuję nadal te stare pióra które tak na prawdę tylko nawiązują do tych starych modeli, są tylko podobne. Nie produkują równolegle długopisów pasujących modelowo do tych piór, Hero robi nowe długopisy które łączą się z ofertą nowych modeli piór. Model 329 który Cię interesuję był wyjątkową wersją, odróżniał się głównie tą skuwką(obsadką) od całej reszty serii 3xx a jak się nie mylę tylko ta seria miała długopisy w tym samym wzornictwie co pióra. Piór o podobnym wyglądzie mamy więcej ale długopisy były tylko oferowane wraz z serią 3xx. Model 330 ma złote wykończenia i tych długopisów jest więcej a kopia Hero 330 jest robiona nadal jako Herb 330 i masz jak pisałem więcej kolorów, dokładnie 3 kolory ale każdy ma złotą obsadkę i strzałkę. Hero 329 jako długopis to prawdziwy rodzynek. Ten długopis z linku co podałem jest jeszcze starszą wersją, miałem za młodu komplet właśnie Shang Hai dopiero później były Hero, moim zdaniem bierz nawet nie zastanawiaj się tym bardziej że to "nówka" z pudełkiem

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...