Skocz do zawartości

Atrament Forumowy 2018 - kolor i cechy - drugie głosowanie


ArielN

Atrament Forumowy 2018 - kolor i cechy   

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybierz Atrament Forumowy 2018 - dogrywka

    • Fioletowy mega nasycony
    • Ciemna zieleń/oliwka.
    • Szafirowy niebieski. Atrament błyszczącymi platynowymi drobinkami, zauważalne cieniowanie.
    • Kolor lasu. Wysokie nasycenie, atrament z drobinkami, cieniujący, zmieniający kolor z brązowego na zielony i odwrotnie (mieniący się pod światło, trochę jak tęcza, tylko kolory lasu - brąz, czerń, zieleń mchu, żółć promienistego słońca). Zupełnie inna butelka - wiem marzenie, ale może...

Ankieta jest zamknięta na nowe głosy


Polecane posty

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

 

Depeszka...

12 godzin temu, Nicponka napisał:

Bez problemu możemy Wam zaoferować któryś z naszych atramentów regularnych opatrzony specjalną etykietą.

Oczywiście  że opowiedziałem się za jakąś opcją. Właśnie za powyższą.

21 godzin temu, ArielN napisał:

W 2013 roku powstał PWF Blue Dream z Diamine :), mimo, że ilość była bardzo, bardzo mała - 100 butelek, które zniknęły w ciągu chwili.

Tak Marcinie, ale PWF Blue Dream, to nie było żadne "schłodzone ostrosłupowymi różowymi kostkami lodu Chablis, podane w kieliszkach o wysokości 327 mm", tylko normalny (bardzo ładny zresztą) odcień niebieskiego. Etykietka też nie była ręcznie malowana tymże atramentem, na czerpanym papierze, ale zwykły wydruk z logo forum. Ten atrament mógł powstać, bo nikt nie miał jakichś chorych, niemożliwych do spełnienia wymagań.

22 godziny temu, depeszka napisał:

Bo każdy lubi określone kolory, przykładowo ja nie znoszę brązów i zbytnio zieleni więc nie wydałabym kasy na taki atrament, który będzie tylko stał na półce i kurz się będzie na nim zbierał.

Oczywiście, że każdy lubi określone kolory, ale to ma być kolor, który będzie się podobał wszystkim. Jeden kolor! Dlatego trzeba trochę pójść na kompromis, a najłatwiejszym do zaakceptowania dla wszystkich, jest właśnie odcień niebieskiego. Nie szary ołówkowy. Szary ołówkowy jest w planach produkcyjnych i podoba się Visvamitrze. Komuś jeszcze? Robienie specjalnego koloru dla forum takiego a nie innego, tylko dlatego, że akurat tego koloru brakuje w palecie producenta jest najgorszym pomysłem, o jakim słyszałem. To tak, jakby kupić worek musztardy (chociaż się jej nie lubi i nie używa) tylko dlatego, że akurat była jedynym towarem na półce (ci, którzy pamiętają lata 80 powinni wiedzieć coś na ten temat). Ludzie, na miłość boską! To nie komunizm! Mamy wybrać atrament, który mniej, lub więcej, będzie się podobał wszystkim! Nie tylko dwóm osobom!

Poza tym... Ja też mógłbym powiedzieć, że najchętniej widziałbym coś w rodzaju Sherwood Green Diamine, ale mniej zielony, może z dodatkiem Autumn Oak (celem ocieplenia) i źdźebka Midnight, żeby był ciemniejszy. Ale zdaję sobie sprawę, że poza mną, prawdopodobnie nikt by tego koloru nie polubił. Dlatego zgodzę się na każdy rozsądny kolor, jako forumowy, bo rozumiem, że jeśli będę się upierał wyłącznie przy swojej ulubionej opcji i każdy zrobi tak samo, to nigdy nie dojdziemy do porozumienia.

Czy Wy naprawdę nie możecie (nie chcecie) zrozumieć, że taki wybór to kwestia kompromisu?

Podsumowując, ja jestem za jakimś odcieniem niebieskiego od KWZ Ink, ze specjalnym limitowanym opakowaniem (etykietką). Jak sami powiedzieli, to by było łatwe do zrealizowania. Czy ktoś jeszcze jest za?

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kleks napisał:

 

Depeszka...

Oczywiście  że opowiedziałem się za jakąś opcją. Właśnie za powyższą.

Tak Marcinie, ale PWF Blue Dream, to nie było żadne "schłodzone ostrosłupowymi różowymi kostkami lodu Chablis, podane w kieliszkach o wysokości 327 mm", tylko normalny (bardzo ładny zresztą) odcień niebieskiego. Etykietka też nie była ręcznie malowana tymże atramentem, na czerpanym papierze, ale zwykły wydruk z logo forum. Ten atrament mógł powstać, bo nikt nie miał jakichś chorych, niemożliwych do spełnienia wymagań.

Oczywiście, że każdy lubi określone kolory, ale to ma być kolor, który będzie się podobał wszystkim. Jeden kolor! Dlatego trzeba trochę pójść na kompromis, a najłatwiejszym do zaakceptowania dla wszystkich, jest właśnie odcień niebieskiego. Nie szary ołówkowy. Szary ołówkowy jest w planach produkcyjnych i podoba się Visvamitrze. Komuś jeszcze? Robienie specjalnego koloru dla forum takiego a nie innego, tylko dlatego, że akurat tego koloru brakuje w palecie producenta jest najgorszym pomysłem, o jakim słyszałem. To tak, jakby kupić worek musztardy (chociaż się jej nie lubi i nie używa) tylko dlatego, że akurat była jedynym towarem na półce (ci, którzy pamiętają lata 80 powinni wiedzieć coś na ten temat). Ludzie, na miłość boską! To nie komunizm! Mamy wybrać atrament, który mniej, lub więcej, będzie się podobał wszystkim! Nie tylko dwóm osobom!

Poza tym... Ja też mógłbym powiedzieć, że najchętniej widziałbym coś w rodzaju Sherwood Green Diamine, ale mniej zielony, może z dodatkiem Autumn Oak (celem ocieplenia) i źdźebka Midnight, żeby był ciemniejszy. Ale zdaję sobie sprawę, że poza mną, prawdopodobnie nikt by tego koloru nie polubił. Dlatego zgodzę się na każdy rozsądny kolor, jako forumowy, bo rozumiem, że jeśli będę się upierał wyłącznie przy swojej ulubionej opcji i każdy zrobi tak samo, to nigdy nie dojdziemy do porozumienia.

Czy Wy naprawdę nie możecie (nie chcecie) zrozumieć, że taki wybór to kwestia kompromisu?

Podsumowując, ja jestem za jakimś odcieniem niebieskiego od KWZ Ink, ze specjalnym limitowanym opakowaniem (etykietką). Jak sami powiedzieli, to by było łatwe do zrealizowania. Czy ktoś jeszcze jest za?

Ja jestem w stanie iść na taki kompromis. Sama niebieski sugerowałam wcześniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja oddam głos na jasną ołówkową szarość, taką na pewno bym kupił. Wypróbowałem już kilka szarości, ale albo są ciemne, albo uciekają od neutrum w niebieskości lub brązy... Mi najbardziej pasowałaby szarość o jasności i odcieniu gdzieś w okolicach ołówka HB - 2B, ciągle takiej szukam...

A niebieskich nie używam prawie wcale... chyba, że coś w odcieniu „Wspomnienia znad Bałtyku”, ale taki kolor już jest :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Nicponie twierdzą, że mają w planach wyprodukowanie takiej szarości. Czemu więc nie kupić jej po prostu, jako atramentu, który Ci się podoba i normalnie używać? Atrament forumowy nie może być atramentem niszowym. To nie może być kolor, który podoba się tylko Tobie i jeszcze dwóm, może trzem osobom. Właśnie o to chodzi z atramentem forumowym, że nie można wysuwać takich propozycji, bo będzie ich tyle, że nigdy nie dojdziemy do porozumienia. Próbuję to wytłumaczyć od paru dni, a tymczasem... Tobie pasowałaby "szarość o jasności i odcieniu gdzieś w okolicach ołówka HB - 2B". Może jeszcze sprecyzuj, jakiej firmy, bo odcienie ołówków tej samej twardości, różnych firm się często różnią...

I co złego jest w tym, że atrament Wspomnienia z nad Bałtyku już jest? Przecież właśnie to proponowałem, żeby wybrać istniejący kolor i zrobić tylko specjalne, limitowane opakowanie.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kleks napisał:

Poza tym... Ja też mógłbym powiedzieć, że najchętniej widziałbym coś w rodzaju Sherwood Green Diamine, ale mniej zielony, może z dodatkiem Autumn Oak (celem ocieplenia) i źdźebka Midnight, żeby był ciemniejszy. Ale zdaję sobie sprawę, że poza mną, prawdopodobnie nikt by tego koloru nie polubił.

Brzmi całkiem nieźle :P

Ja za ołówkowym szarym się nie opowiadam- szare są dla mnie/w większości/zbyt mało intensywne w kolorze, tylko, że... bardziej intensywny, to czarny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jeśli tylko nie okaże się, że zrobienie nowego odcienia niebieskiego będzie problemem. Na pewno nie takim jak wcześniejsza propozycja (której nie zaakceptowali), ale jednak musieliby zrobić nowy kolor. Tu musieli by się sami wypowiedzieć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, ljasinskipl napisał:

Ja atrament forumowy chętnie przygarnę. Czy będzie to ołówkowy szary (wydałem Gris Nuage od J. Herbin bo był dla mnie za jasny) czy niebieski (czy jakiś nowy "elektryczny" jak rozmawialiśmy z @Nicpon w Katowicach, czy cokolwiek innego z istniejących lub mieszanych) jestem na TAK

Wczoraj przy okazji rozmyślania jakiego koloru brakuje w palecie KWZI też pomyślałam właśnie o "elektrycznym" niebieskim :D To byłoby coś! :D Ale propozycja mieszanki niebieskich też jest dobra. Także jestem przeciwna brania szarego "bo taki nam dają" - skoro będzie wprowadzony do oferty, to kto będzie chciał to sobie kupi a jednak jest to mało użytkowy kolor i raczej przypadnie do gusty zdecydowanie mniejszej liczbie osób niż niebieski :P Do tego nowa etykieta i będzie cudo :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod obydwoma powyższymi wypowiedziami mógłbym się podpisać wszystkimi stoma kończynami. W stu procentach. Gdybym był stonogą... :D Ale że nie jestem, więc tylko dwie ręce, w górę!

Mieszanka dwóch niebieskich i "będzie pan zadowolony".

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pawel. napisał:

Mam wrażenie, że właśnie od rozmowy z KWZ powinny się zacząć wybory forumowego atramentu, wtedy w propozycjach by się nie pojawiły takie kwiatki jak ten zielony z odcieniami lasu

Ano właśnie. To może Nicponie by zaproponowali jakieś połączenie niebieskich? A etykietka... Tu może być niespodzianka. Takie malowane w stylu "Spaceru nad Wisłą" byłoby fajne, ale każde inne będzie cool.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kleks napisał:

Ano właśnie. To może Nicponie by zaproponowali jakieś połączenie niebieskich? A etykietka... Tu może być niespodzianka. Takie malowane w stylu "Spaceru nad Wisłą" byłoby fajne, ale każde inne będzie cool.

Tak jak wyżej pisałam to chyba jest najlepsze rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...