Skocz do zawartości

Drapiący Pelikan M200


Polecane posty

Mam problem z moim Pelikanem - od nowości drapie i stalówka nie płynie. Mam go już z 8 lat ale używałem go może 1 rok. Tak to leży nieużywany. Stalówka to F. I tutaj moje pytanie - co mogę z tym zrobić? Czy jest ktoś, kto podejmie się "naprawy" tego pióra? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jak posiadasz lupę to przyjrzyj się stalówce, w szczególności ziarnu(takiemu zgrubieniu na końcu stalówki), może być delikatnie uniesiona jedna połówka względem drugiej, pióro normalnie pisze ale przy takim drobiazgu irytująco drapie. Wystarczy paznokciem delikatnie przyciskać tą polówkę która wystaję względem drugiej, po prostu wyrównać je względem siebie. Może być też taki problem że szczyt ziarna jest odchylony, środkiem się styka a na samej krawędzi rozchodzi się na boki, tu już szykuję się bardziej skomplikowana robota, próba ściśnięcia ziarna i docieranie,wygładzanie. Można tak wymieniać w nieskończoność, dużo tego "może" ogólnie trzeba najpierw przyjrzeć się  stalówce, zlokalizować problem a potem podjąć odpowiednie kroki. Przejrzyj forum, dużo jest opisów jak pozbywać się drapania, jak polerować, wygładzać stalówkę, sporo jest też materiału na YouTubie. Odnośnie zapytania czy ktoś się podejmie tego, spytam z skąd jesteś? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku, to przydałoby się zdjęcie tej stalówki. Wystarczy sama,,kulka" na końcu. Prosimy o zdjęcie z góry (z lotu ptaka) i z boku :)

Jeśli wszystko dobrze z ułożeniem względem siebie, to radzimy udać się na PenShow (w Katowicach) - tam zaopiekują się Twoją stalówką tak świetnie, że będzie sama parzyć kawę i wiązać krawaty :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...