Skocz do zawartości

Delike Alpha - drugie podejscie


Polecane posty

20 godzin temu, MarcinEck napisał:

A z takim ktoś ma doświadczenia?

Kupiłem dla siostrzenicy 2 białe z pastelowymi skuwkami, była bardzo zadowolona, sobie przeźroczyste u tego sprzedawcy: https://www.aliexpress.com/item/17pcs-High-quality-Authentic-Yiren-359-Student-fashion-color-fountain-pen-Fine-Nib-office-student-calligraphy/32734902861.html Są praktycznie identyczne jak QASO, ale to nie bliźniaki ale trojaczki: https://www.aliexpress.com/item/Silver-Stripe-Fine-Nib-Fountain-Pen/32760151623.html Wszystkie te pióra są bardzo podobne, fajnie piszą i mają takie same konwertery. Jak dla mnie QASO wygrywa, głównie przeźroczystym spływakiem.

QASO.jpg 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i świetnie, tym samym masz za ok. 5 zł super piórka (przypominają L. Vistę). Pewnie przy normalnym użytkowaniu wytrzymają wiele lat. Tym samym porównując do wyrobów Lamy, na których QUASO jest wzorowane wybieram QUASO. Dlaczego? Bo nie lubię przepłacać za "markę". A tak przy okazji Safari jest bez tłoczka, trzeba dopłacić 1/4 ceny żeby go mieć i nie występuje ze stalówką EF (...) A tu? Bez komentarza. Też zamówiłem Delike Alfa z mosiądzu zamiast Kaweco Brass Sport, bo po prostu mnie na to drugie nie stać. Za kawałek mosiądzu ze stalówką, która jest ostatnio dziełem przypadku, tak piszą kupujący - trzeba położyć 300 zł + konwerter + skuwka + skórkowy futerał. Z tego się zrobi ponad 400 zł. Dobrze. Jak kogoś stać to kupi, tylko pytam co w tym wyrobie musi tyle kosztować? Futerał do Kaweco - plasterek skóry kosztuje w sklepach ok. 60 zł (...) To już zakrawa na paranoję. Wiem, że chcąc mieć Delike w "czystej" postaci, czyli bez lakieru, trzeba je dopieścić drobniuteńkim papierem ściernym i pastą polerską, ale uważam, że warto. Ale cóż jak to mówią: "Jeden woli ogórki, a drugi ogrodnika córki".
Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy ktoś może mi napisać czym się różnią pióra OASO i QASO? Nie wiem czy dobrze dedukuję, ale te pierwsze chyba są na naboje uniwersalne, w te drugie na naboje LAMY. Nie ukrywam, że zależy mi na dobrym piórze na naboje uniwersalne. Gdyby LAMY było na takie, to pewnie bym się nie zastanawiał (mam ich duży zapas) 😁

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest QASO tylko OASO (już nie) nowy "brand" marka piór określanych na chińskim rynku jako luxury fountain pen. Litera O ma kwadracik na górze po prawej stronie w tegorocznych modelach trochę odświeżono logo i zamiast kwadracika jest kółko, po prostu takie logo przybrali a marka to OASO. Co do naboi, OASO preferuję własne naboje ale to są normalne, standardowe naboje, przynajmniej tegoroczna edycja jest zgodna z International. Prawdopodobnie to jest kolejna marka piór z fabryki Shanghai Pens Co. Ltd.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. OASO robi atrament w kałamarzach nawet takich ozdobnych i naboje które też wyróżniają się takim "ekskluzywnym" wyglądem ale mają standardowe wymiary szyjki jak i całego naboju w obu wersjach (krótkiej i długiej). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku modelu S007 (kopia Lamy) głowy nie dam że jest na uniwersalne naboje, chinole mogły zrobić psikusa i zrobili faktycznie kopie Lamy razem ze standardem naboi od Lamy. O nabojach OASO pisałem ogólnie że tegoroczne modele mają standardowe naboje ale kopia Lamy, tu mam wątpliwości. Nie wiem, zaryzykuj jak chcesz ja nie mam tego pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel. Jednak kolega TopikSH dobrze pisał. OASO S007 jest "wierną" kopią Lamy Safari łącznie ze standardem naboi, nie pasują uniwersalne naboje. Mowa cały czas o oryginalnym OASO S007 a wiadomo nie od dziś że chinole potrafią kopiować samych siebie ;) To co pokazałeś na zdjęciu(pióro w blistrze z nabojami) to "pieron wie" co to za ptica :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@promiko Dzisiaj przyszło do mnie Oaso S007 no i faktycznie, uniwersalne naboje nie pasują. Ale i tak udało mi się pióro uruchomić. Bez problemu pasują naboje Parkera, wręcz jakby były dedykowane do tego pióra :) Poszukałem trochę po necie wymiarów naboi, okazało się, że naboje Parkera mają długość 75,6 mm i średnicę szyjki 5,3 mm, a naboje Lamy (które to Oaso S007 jak się okazało przyjmuje bez problemu, bo jest klonem Lamy Safari 1:1) mają długość 68 mm i średnicę szyjki 5,4 mm. Teraz pytanie do tych co pisali, że naboje Parkera nie pasują do Lamy, czy aby na pewno sami to sprawdzali, czy uwierzyli w opinie z internetu :D

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel. Cześć. Masz rację, sprawdziłem i ja i zgadza się pasują naboje Parkera i chyba najtańsze naboje uniwersalne Cresco Magnum i Uniwersal. Kiedyś pisałem o nich, są dwustronne, po jednej stronie szyjka standardowa(naboje International) a po drugiej wspomniałem że Parker ale wychodzi bardziej właśnie do Lamy, mają niemal ten sam kształt co naboje Lamy i wymiary. Do Parkera też pasują. Możemy uznać że naboje Lamy pasują(może lepiej - wejdą) do Parkera i na odwrót ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@promiko Szkoda, że większość osób bez sprawdzenia faktów, rozsiewało informacje, że do Lamy pasują tylko naboje Lamy, a jak widać wybór jednak jest większy. To, że Oaso nie przyjmuje naboi uniwersalnych, na początku lekko mnie zirytowało, ale jak się okazało, że pasują naboje Parkera, to humor mi się poprawił. Zastanawiałem się, co zrobić z 6 paczkami nabojów Parkera, które mi zostały, ale sprawa sama się rozwiązała :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, promiko napisał:

Kiedyś pisałem o nich, są dwustronne, po jednej stronie szyjka standardowa(naboje International) a po drugiej wspomniałem że Parker ale wychodzi bardziej właśnie do Lamy, mają niemal ten sam kształt co naboje Lamy i wymiary.

Takie naboje produkuje też Herlitz, a właściwie Pelikan. Nabojów Cresco dwustronnych u siebie nie spotkałem, ale uniwersalnych za to jest pełno. Na początku z Cresco byłem średnio zadowolony, ale okazało się, że po rozpisaniu Duka 209, całkiem nieźle z nim współpracuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel.Tak jest, Herlitz My Pen ma takie naboje tylko już płacimy ekstra, prawie drugie tyle co za Cresco. Ja wybredny nie jestem pod względem atramentu :D Cresco oferuję w serii Magnum kolor niebieski(Royal Blue z takim fioletowawym odcieniem) i czarny, w serii Uniwersal tylko niebieski, cena ok.5,99zł za 5szt., Herlitz 9,99zł za 5szt, w zależności od sklepu(miejsca) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...