Skocz do zawartości

Atrament Forumowy 2018 - kolor i cechy - pierwsze głosowanie


ArielN

Atrament Forumowy 2018 - kolor i cechy  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybierz Atrament Forumowy 2018

    • Niebieski. Atrament z czarnymi lub białymi, błyszczącymi drobinkami, widoczne cieniowanie.
    • Kolor do uznania producenta, typ Confederation Brown.
    • Zielony, taki jak w logo forumowym.
    • Ultra violet
    • Fioletowy mega nasycony
    • Intensywny niebieski
    • Soczysta zieleń
    • Wiosenna zieleń z nutką żółci słonecznej. Opcjonalnie przebłyski pomarańczowego w środku
    • Ciemna zieleń. Cieniowanie.
    • Turkusowy. Cieniowanie.
    • Oczoj** Fioletowy. Ceniowanie.
    • Karminowa czerwień. Cieniowanie mile widziane.
    • Ciemna lawenda. Cieniowanie mile widziane.
    • Winogronowy fiolet. Cieniowanie (opcjonalne).
    • Brązowy ciepły. Duże nasycenie, brak cieniowania.
    • Ciemny fiolet. Duże nasycenie, galusowy-zwykły bądź lekki (jak złoto Azteków).
    • Bardzo ciemna zieleń. Duże nasycenie, galusowy-zwykły bądź lekki (jak złoto Azteków).
    • Bardzo ciemny niebieski/granatowy, ale nie w typie blue-black. Kolor bardzo nasycony, bez cieniowania, tak, aby w szerokich stalówkach i flexach uzyskać całkowicie jednolity kolor bez względu na wariacje grubości linii, atrament raczej suchy.
    • Wiosenna zieleń. Cieniowanie, nuta żółci/pomarańczu.
    • Ciemna zieleń/oliwka.
    • Szafirowy niebieski. Atrament błyszczącymi platynowymi drobinkami, zauważalne cieniowanie.
    • Kolor lasu. Wysokie nasycenie, atrament z drobinkami, cieniujący, zmieniający kolor z brązowego na zielony i odwrotnie (mieniący się pod światło, trochę jak tęcza, tylko kolory lasu - brąz, czerń, zieleń mchu, żółć promienistego słońca). Zupełnie inna butelka - wiem marzenie, ale może...
    • Szafirowy niebieski/turkus.
    • Coś jak Nemosine Blue Snowball Nebula tylko bez brokatu. Taki zmrożony, blady szaro-niebiesko-fiolet.

Ankieta jest zamknięta na nowe głosy


Polecane posty

Rozpoczynamy pierwsze głosowanie, w którym wybieramy kolor i właściwości Atramentu Forumowego 2018!

Ankieta wielokrotnego wyboru. Niektóre propozycje są niemal identyczne, ale uwzględniliśmy wszystkie zgłoszenia. Najpopularniejsze trafią do dogrywki.

Głosujemy do końca miesiąca.

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób optuje za jaskrawością... generalnie tu jest taki rozstrzał/rozkład kolorystyczny, że te wyniki nic ciekawego nie pokażą poza faktem, że każdy kolor znajdzie swojego amatora, czyli masło maślane ;) Ale jakby co, mam nadzieję, że ostatni będą pierwszymi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, to uważam, że lepsze by było zestawienie konkretnych atramentów razem z próbkami koloru. Czyli np: Nie "intensywny niebieski", ale powiedzmy Diamine Blue Velvet. Bo tak, to właściwie nie wiadomo o jakim kolorze mówimy. Dobrze wszyscy wiecie, że takiego "intensywnego niebieskiego" jest co najmniej dwadzieścia rodzajów i kilku producentów, a nie wszystkie się komuś podobają.

Krótko mówiąc, uważam że rozkład właśnie dlatego jest "płaski" i inny nie będzie, a nawet jeśli któryś atrament wygra (co nie jest takie pewne, bo będzie pewnie kilka z taką samą liczbą głosów), to będzie niewielu zadowolonych i cała masa rozczarowanych.

Powiecie - Łatwo Ci krytykować, ale to nie ty się napracowałeś przy tworzeniu ankiety. Owszem, mam wielki szacunek i wdzięczność dla Marcina, że wziął to niewdzięczne zadanie na swoje barki, ale po prostu uważam, że nie należy dawać ludziom (mnie również) zbyt wielkiego wyboru. Demokracja nie zawsze daje najlepsze efekty, że wspomnę tylko, jak długo trwała dyskusja nad piórem forumowym. Atrament? Trzy, może pięć różnych, do wyboru, albo jeden, stworzony specjalnie dla forum, przez rodzimą firmę (przypuszczam, że jakaś wariacja niebieskiego) i koniec. Ale to tylko moje skromne zdanie. Rodzima firma mogłaby też postarać się o ładną, ręcznie malowaną forumową etykietkę i jestem pewien, że wszyscy byliby zadowoleni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jak Administrator zadecyduje, ale na końcu powinny zostać 3 kolory, sprowadzone do prostych nazw barw podstawowych (bez opisu w stylu, Błękitny poranek nad rozmarynem zielonawym ogrzanym słońcem Azteków), z tych 3 wybieramy jeden (zadowoleni czy nie, wszyscy przecież chcemy mieć Atrament Forumowy APWF 2018), a ten jeden, według swojej fantazji przygotowuje producent, i to on wprowadza wariacje, odcienie i inne niespodzianki.

Tak to widzę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przepraszam, biję się w piersi, wygląda na to, że niezbyt dokładnie zapoznałem się z całą ideą. Przeoczyłem to, że najpierw wybieramy kolor (nie konkretny atrament), a dopiero producent tworzy atrament w wybranym kolorze, ale według swojej fantazji i talentu. A jeśli tak, to wszystko w porządku, tylko że faktycznie trochę za dużo tych kolorów do wyboru. To powoduje rozłożenie głosów niemal po równo, bo w końcu nawet oczoj...ny limonkowy, gdyby się taka propozycja pojawiła, też by miał ze dwóch zwolenników. No, ale skoro będą dogrywki, ćwierćfinały, półfinały i tak dalej, to chyba będzie dobrze. Ja tam swój głos oddałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kleks napisał:

No to przepraszam, biję się w piersi, wygląda na to, że niezbyt dokładnie zapoznałem się z całą ideą. Przeoczyłem to, że najpierw wybieramy kolor (nie konkretny atrament), a dopiero producent tworzy atrament w wybranym kolorze, ale według swojej fantazji i talentu. A jeśli tak, to wszystko w porządku, tylko że faktycznie trochę za dużo tych kolorów do wyboru. To powoduje rozłożenie głosów niemal po równo, bo w końcu nawet oczoj...ny limonkowy, gdyby się taka propozycja pojawiła, też by miał ze dwóch zwolenników. No, ale skoro będą dogrywki, ćwierćfinały, półfinały i tak dalej, to chyba będzie dobrze. Ja tam swój głos oddałem.

Ależ faworytów już wyraźnie widać (po lekkim pogrupowaniu) - fiolet, zieleń, i chyba niebieski - szczegóły zostawmy twórcy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ArielN locked this temat
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...