Skocz do zawartości

Dziwny klamot pięknie piszący...


Gość

Polecane posty

Robiąc porządki w szufladach, które pamiętają chwilami czasy tuż po II wojnie znalazłem takie kuriozum. Nie mam pojęcia co to za pióro, ma tylko na monstrualnej w stosunku do swojego wyglądu stalówce standardowy napis: "Irydium Point". Stalówka w kolorze złotym (może złota :) ) - pisze po prostu super. Nie dołączam zdjęć pisma, ale w razie czego posiadam - mięciutka F-ka z ciągotkami w kierunku odchudzonej M-ki. Wewnątrz klasyczna gumka w pancerzyku stalowym. Piórko wykopałem niedawno i zastanawiam się nad jego pochodzeniem. Może ktoś zechce je zidentyfikować, będzie sierotka przynajmniej miała jakieś imię. Pozdr. 

WP_20180212_19_04_53_Pro.jpg

WP_20180212_19_05_13_Pro.jpg

WP_20180212_19_05_41_Pro.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, alrun napisał:

Z zewnątrz wygląda jak Parker Vector, tylko stalówka jakaś taka inna... 

Stalówka jest ogromna i jakaś nieproporcjonalna. Wygląda jak pióro "maczak", a jednak to wieczne pióro, tylko na razie "no name". O dziwo można nim nawet fleksować i nic złego stalówce się nie dzieje. Zrobiłem test małym magnesem. Przyciąga lekko stalówkę - widocznie jest stalowa, pozłacana... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza myśl też była - Parker Vector! Ale jednak nie. Sekcja w Parkerze ma zupełnie inny kształt, no i jest wytłoczona z blachy, razem z gwintem, a ta tutaj jest plastikowa i ma dłuższy, drobniejszy i w ogóle inny gwint. Poza tym oczywiście Vector ma naboje, a nie balonik. Najbardziej podobna wydaje się skuwka, a klips jest właściwie identyczny. Zakończenie skuwki jednak już się trochę różni. Wydaje mi się, że jest to albo składak, w którym użyto części od Vectora, albo jakieś chińskie naśladownictwo Vectora, z niekoniecznie oryginalną stalówką. W każdym razie, na pewno nie jest to nic wartego uwagi, chyba że istotnie dobrze pisze, a posiadaczowi nie chodzi o nic innego. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ustalić co to za pióro, nie sugerował bym się podobieństwem do Parkera Vector. Vector wszedł do sprzedaży w 1982r. Wygląd klipsu, korpusu był powielany przez wielu producentów i takich piór o podobnym wyglądzie jest bez liku i nie koniecznie chińskich. Może to pióro było nawet wcześniejsze od Parkera Vector, kto tam wie. Myślę jednak że to jakieś pióro chińskie i nie sądzę że to składak a oryginał. Mam pióro które też w żaden sposób nie da się ustalić co to dokładnie jest, wiem tyle że jest z początku lat 90 bo posiadam go od nowości, ma w sobie cechy wyglądu Lamy i szkolnych Pelikanów, łączy cechy głównie niemieckich piór w budowie i wyglądzie a nie jest żadnym z nich, tyle wiem że ma nazwę Maemo bo taka nazwa widnieje na  klipsie i była od zawsze. Pisze kapitalnie i to jest najważniejsze, nie jak wygląda, jakiej jest firmy tylko jak pisze a to chyba jest najważniejsze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...