Jump to content
Sign in to follow this  
Sulfur

Kaweco Liliput coś zjada

Recommended Posts

Czy spotkaliście się z czymś podobnym w tym modelu albo w innym, metalowym piórze?

PooRiRT.jpg

BBjUHvx.jpg

Coś wyżera moje pióro od wnętrza skuwki po wnętrze korpusu. Z początku myślałam, że to jakiś brud, ale nie chce się zmyć ani dać zeskrobać. Mam wrażenie, że to może być od jakiegoś składnika zawartego w atramencie (pióro parę razy zaparowało), który reaguje z farbą/aluminium? Pióro było bardzo długo nabijane atramentem Diamine. Skroplone opary albo zaschnięte (białe?) residuum ma dziwny, "kwaśny" zapach. To chyba nie pleśń? Degradacja postępuje :blink:

Chyba coś podobnego mam w Baoer 79, tak jak by schodził lakier z metalowej części do trzymania, ale to tanie pióro więc i tak jestem zniego bardzo zadowolony.

Ja podobnie w którymś z jinhao, ale jak to jest tanie pióro. A przy okazji- też masz problem z gwintem w 79? @Bartosz_T bo w moim gwinty dosyć szybko zaczęły się wyrabiać- część jest luźna, a część daje się już przekręcić o jakieś 10-20% bardziej...

Nie mam takiego problemu z gwintem, wręcz jestem zadowolony z rozwiązania, gdyż świetnie to działa (lekko i nie trzeba kręcić w nieskończoność jak w niektórych piórach) ;)