Skocz do zawartości

Kicute - z czego zrobione?


Gość

Polecane posty

Witam, znalazłem taką daleką alegorię Kaweco Brass Sport na Aliexpress: https://pl.aliexpress.com/item/Kicute-Vintage-Design-Metal-Brass-Extra-Fine-0-38mm-Nib-Fountain-Pen-With-Gift-Box-Screw/32815813570.html?spm=a2g17.search0104.3.16.7c5d19bdjXOkwP&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_10084_10083_10618_10304_10307_10301_5711211_10313_10059_5722311_10534_100031_10103_10624_10623_10622_10621_10620_10142,searchweb201603_25,ppcSwitch_5&algo_expid=c2e2eb8a-5a5f-472a-83e2-c9404326f5d8-2&algo_pvid=c2e2eb8a-5a5f-472a-83e2-c9404326f5d8&transAbTest=ae803_5&priceBeautifyAB=0

Mam pytanie do Profesjonalistów, czy ktoś może mi powiedzieć z czego Chińczyk wykonał to pióro? Mnie to jakoś nie wygląda na Brass, tylko na malowany jakiś metal. Są takie lakiery udające brąz, mosiądz itd... Może ktoś ma tu jakieś doświadczenie w tej dziedzinie? Napisałem do producenta prośbę o wyjaśnienie z czego jest zrobione to pióro, nie liczę na rzetelną odpowiedź, dlatego ośmieliłem się zapytać na PWF. Pióro nie jest jak to mówią totalną podróbką Kaweco Brass Sport, owszem w dużym stopniu nawiązuje do jego wyglądu, niemniej są zasadnicze różnice w wyglądzie. Napis na skuwce to: "War and Peace" - trochę kontrowersyjny ale niech tam. Przeczytałem opinie n/t tego wynalazku, są raczej pochlebne, stalówka EF, podobno nieźle śmiga, tymczasem nikt nie odniósł się do materiału z jakiego to pióro zostało wykonane. Dodam, że doszukałem się, że jest cięższe od oryginału (Kaweco) co może świadczyć na korzyść... Już sam nie wiem.HTB17twtRFXXXXaZaXXXxh4dFXXXi.jpeg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz dbał o nie, to po roku będzie wyglądało jak w dniu zakupu :) Podobno lakier odpękuje, jest ciężkie i faktycznie stalówka EF lepsza od japończyka. Nie wiem, czy "brass". Jutro sprawdzę magnesem i napiszę coś więcej. W każdym razie ja jestem z tego pióra i stalówki zadowolony niezmiernie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wąsaty napisał:

Jeżeli będziesz dbał o nie, to po roku będzie wyglądało jak w dniu zakupu :) Podobno lakier odpękuje, jest ciężkie i faktycznie stalówka EF lepsza od japończyka. Nie wiem, czy "brass". Jutro sprawdzę magnesem i napiszę coś więcej. W każdym razie ja jestem z tego pióra i stalówki zadowolony niezmiernie.

Kurcze, tego się obawiałem, że jest "patynowane" lakierem. Ale super, że sprawdzisz magnesem. Jest nadzieja, że to mosiądz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, TopikSH napisał:

Pod lakierem jest niemagnetyczny metal, odrobinę ciemniejszy. Wygląda jak mosiądz. Niestety lakier łatwo odpryskuje. Za to pióro pisze rewelacyjnie.

Może warto usunąć ten lakier jakimś rozpuszczalnikiem? Cała przyjemność w obcowaniu z piórem zrobionym z mosiądzu to to właśnie, że mosiądz pokrywa się po pewnym czasie patyną. Jeśli masz możliwość podesłać fotkę Twojego piórka (z tymi odpryskami) to będę wdzięczny. Zamierzam je kupić i tylko ta jedna kwestia mnie powstrzymuje. Pozdr. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sulfur napisał:

Tak z innej beczki, czy mi się wydaje, czy na zdjęciu pod skuwką jest kwitnąca, ruda rdza?

PS: Zadziwia mnie cenzura na stalówce (na zdjęciach w linku). Cóż się tam kryją za napisy?

Bladego pojęcia nie mam, nie mając innego zdjęcia wrzuciłem bezpośrednio ze strony sprzedawcy. Faktycznie, masz wzrok jak jastrząb, na stalówce był jakiś napis ale zamazali, a pod skuwką tez zauważyłem rdzę (...) Bez komentarza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sulfur, może Wąsaty, albo TopikSH się wypowiedzą odnośnie stalówki, bo mają te pióra. Faktycznie, na każdym z tych zdjęć są wyretuszowane napisy na stalówkach. Ciekawe czemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Corsair napisał:

Faktycznie, na każdym z tych zdjęć są wyretuszowane napisy na stalówkach. Ciekawe czemu?

Bardzo częsta praktyka tego sklepu, tam wszystkie pióra są marki Kicute :) Tak wygląda bez retuszu:

Delike-_Alpha.jpg

Na piórze nigdzie nie ma ślady rdzy. Na stalówce coś jakby rysunek globu i napis: DELIKE, pod spodem EF

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, robi się ciekawie. Pióro też niezłe. Odprysków nie widzę. Ciekawe tylko co to za metal pod spodem. Trochę bez sensu, że nałożyli na to lakier... Jak zdobędę tę informację to zamówię ze stalówką F. A tak na marginesie, to wewnątrz jest konwerter? Bo tak zapewnia sprzedawca. I jeszcze jedno - możesz podać u kogo je kupiłeś? Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Corsair napisał:

Jeśli masz możliwość podesłać fotkę Twojego piórka (z tymi odpryskami) to będę wdzięczny. Zamierzam je kupić i tylko ta jedna kwestia mnie powstrzymuje. Pozdr. 

Mam marne światło i odpryski na zdjęciach smartfonem wychodzą strasznie dramatycznie, zupełnie inaczej niż w rzeczywistości. Zdjęcie wklejone wyżej było zrobione świeżo po zakupie. Myślę o zmyciu lakieru ale na razie nie wygląda strasznie, taki vintage :) W środku jej konwerter, zielony żeby było ciekawiej. Kupiłem od Kicute, chyba z tego sklepu: https://www.aliexpress.com/store/product/Kicute-1pcs-0-38mm-Nib-Fountain-Pen-Classic-Alpha-Screw-Extra-Fine-Brass-Handmade-Pens-Business/1506046_32840133834.html Jest ich cała "rodzina" i warto sprawdzać, w którym aktualnie jest najtaniej bo to się zmienia.

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega TopikSH mnie ubiegł. Pióro to Delike Alpha i jest całe z mosiądzu. Kicute to nazwa sklepu, taka cecha tego sklepu że wszystkie pióra mają przypisane nazwy Kicute i retuszowane stalówki ale to sprawdzony sklep(sprzedawca). Delike Alpha występuje jeszcze w takiej bardziej ekskluzywnej wersji, stalówka jest inaczej zdobiona, posiada napis Delike i Super Quality, jest bardziej ozdobiona a pióra mają wykończenie całe chromowane, złote połysk lub srebrny(pół mat). Pióra mają konwerter we wszystkich wariantach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TopikSH To co innego, myślałem, że to teraz robione zdjęcie. Pytanie gdzie kupiłeś to piórka, bo wolałbym u sprawdzonego sprzedawcy. A co do usunięcia lakieru to jestem za. Prawdziwy mosiądz nie powinien być lakierowany. Wolałbym ze stalówką F - ciekawe czy mają? Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, promiko napisał:

Kolega TopikSH mnie ubiegł. Pióro to Delike Alpha i jest całe z mosiądzu. Kicute to nazwa sklepu, taka cecha tego sklepu że wszystkie pióra mają przypisane nazwy Kicute i retuszowane stalówki ale to sprawdzony sklep(sprzedawca). Delike Alpha występuje jeszcze w takiej bardziej ekskluzywnej wersji, stalówka jest inaczej zdobiona, posiada napis Delike i Super Quality, jest bardziej ozdobiona a pióra mają wykończenie całe chromowane, złote połysk lub srebrny(pół mat). Pióra mają konwerter we wszystkich wariantach

Możesz podesłać jakiś sprawdzony link do sprzedawcy? Dzięki za info. Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zdjęcie stanu obecnego z uwagą, że na żywo jest lepiej. Co do rożnych wersji kolorystycznych i grubości stalówek to dużo większy wybór jest teraz na ebay. Zamówiłem sobie niebieską aluminiową M. Jeszcze nie doszła, wpisz na ebay Delike Alpha.

Delike-_Alpha_01.jpg 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ofertę na Aliexpress u Kicuta najtaniej ale wybór ograniczony do rozmiaru EF stalówki, dużo jest tych piór, pewnie są inne rozmiary stalówki ale ceny rosną

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, promiko napisał:

Przejrzałem ofertę na Aliexpress u Kicuta najtaniej ale wybór ograniczony do rozmiaru EF stalówki, dużo jest tych piór, pewnie są inne rozmiary stalówki ale ceny rosną

Tu znalazłem chyba najkorzystniej, z tym, że FE: https://www.ebay.pl/itm/DELIKE-Classic-Alpha-Fountain-Pen-Extra-Fine-0-38MM-EF-Nib-Metal-Brass-Vintage/222609642707?hash=item33d49194d3:g:vOwAAOSwdl9ZjXk3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...