Skocz do zawartości

Platinum Preppy - remake recenzji, czyli nowe spojrzenie na japońską sztukę.


Gość

Polecane posty

2 minuty temu, Isaus napisał:

Dziękuję za recenzję. Osobiście mam zupełnie inne doświadczenia z tym piórem. Jakoś mi nie podchodzi. A drugiego egzemplarza, który testuję, nie jestem w stanie, od nowości zmusić do pisania. Chyba że to przypadłość stalówki ef (0.2)

Fakt, że japońskie EF to odpowiednik katany: Katana_SW-042G.jpg?widthMax=150&heightMaPiszą jak brzytwa. Kupiłem do zadań specjalnych. Na co dzień raczej lepsze F a nawet M
Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ziemniaczek napisał:

Atrament cuda czyni :)

Spróbuj z innym

Popieram, Ef-ki lubią dobrze płynący atrament, z racji konstrukcji. Bardzo cienka szczelina. W moim Preppy jak widać w opisie "płynie" Waterman Havana. Idealnie sobie przypadli do gustu ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega używa pewnie standardowego naboju (Platinum z zestawu), więc tu inny problem. 

Nie korzystam z naboi, to nie pomogę. Chociaż czasami atrament z tłoczka napełnianego strzykawką również nie spływa, ale wtedy przykręcam tłoczek - z nabojem tak nie zrobisz...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dokładnie takie Preppy PPQ-300 (EF) z nabojem blue-black, który dostałem przy zakupie, od nowości pisze idealnie. Bardzo cienko ale bez przerywania, zasychania czy innych problemów. Nie wymaga nacisku, fajnie szumi przy szybkim pisaniu. Tłoczek jest drożysz od tego pióra, planuje nabój napełniać strzykawką. Tylko jeszcze nie udało mi się wypisać pierwszego naboju. Stalówka EF bardzo powoli zużywa atrament. 

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@Ziemniaczek To zabrzmi trywialnie, ale doskonale współpracuje z nabojami Platinum. Zamówiłem na Ali tanie konwertery jak przyjdą może trochę poeksperymentuje. Z czarnym nabojem Platinum kreska jest trochę "ołówkowa" tzn. ciemno szara. Nie jestem fanem takich kolorów ale ten mi się podoba. Chcę spróbować czarnego Hero, powinno być smoliście czarno. Jeśli chodzi o kolor to nieźle powinny wyglądać atramenty Pelikan 4001 fioletowy i dark green, tylko nie wiem jak będą współpracować ze stalówką i spływakiem, raczej nie mają najlepszego przepływu. 

Ja bym zaczął testy od czarnego i granatowego Hero, oba atramenty jak dotąd świetnie mi się sprawowały w piórach o cienkich stalówkach.

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od naboju zacząłem. Kolory w nich są uzależnione od koloru skuwki i kiedyś od koloru stalówki, teraz już nie. Znaczy chyba, ja dostałem zwykłą, stalową.

Nabiłem zielony nabój Platinum, popisałem trochę i przerywa. Wstrząsnąłem, upewniłem się, że nabój siedzi, docisnąłem do końca i nic. Paręnaście razy tak samo podczas pisania i cały czas to samo.

Nalałem Diamine Ochre (kto miał, to wie, że ten atrament po prostu leje), ale kolor to chyba głodny pies zjadł. Nieczytelne wręcz.

Dlatego pytam ;)

Popróbuję z czarnymi. To jest myśl, dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...