Skocz do zawartości

Hero 221 - podciekanie


tsulej

Polecane posty

Mam takie oto hero 221. Brudzi z zaznaczonego miejsca, nie jest to jakiś bardzo widoczny wyciek, raczej niewielka nieszczelność. Jakiś pomysł jak to uratować? Próbowałem rozebrać, ale się średnio się da, a nie chcę bardzo na siłę.

9LqkQWy.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • tsulej changed the title to Hero 221 - podciekanie

A najlepiej wyczyścić i skleić na szelak, jak w oryginale. Czasem rozkręcenie po podgrzaniu w gorącej wodzie i powtórne skręcenie wystarcza, czasami jednak nie. Jeśli zależy Ci na tym piórze, to spróbuj tak zrobić. Szelak można kupić w sklepie z artykułami dla artystów. I nie radzę próbować silikonu. Ani kleju. Gdyby Chińczycy uznali, że można tam zastosować cokolwiek innego, niż szelak, to by zastosowali. Rzecz w tym, żeby to było coś, co jest płynne po podgrzaniu (umożliwiało demontaż) a jednocześnie uszczelniało po zastygnięciu. Żaden klej, ani silikon tego nie zapewnią.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto, całkiem przypadkiem znalazłem powód, dlaczego nie lubię się z 616-zawsze to rozkręcałem, piórko jak zwykle całe myłem, a później, skręcało się krzywo, ciekło i w ogóle jakoś tak gorzej.. A tu proszę! Po prostu zmywałem ów szelak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim. Na razie uszczelniłem "krokodyla" silikonem który dostałem razem z Wing SungiemLucky. Z tego co obejrzałem konstrukcję, powinno wystarczyć. To podciekanie to musi być jakaś cofka po nabieraniu atramentu. Sprawdzę w boju. A jak nie wystarczy, pójdę w szelak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...