Skocz do zawartości

Dobre, a będą jeszcze lepsze - przegląd po chińsku


Polecane posty

Pewnie wielu z was już zna stronę tego Pana, ale dla tych, co nie mają uprzedzeń wobec chińskich piór to kopalnia informacji. Bardzo przystępnie pisze, w miarę możliwości objaśnia jak to z tymi markami jest i najważniejsze - sporo wiadomości o nowościach:

https://frankunderwater.com/2018/02/04/the-ultimate-guidebook-for-chinese-pens/

Ja bardzo lubię niektóre pióra z dywizji Green Stationery, ale na horyzoncie rysują się już "markowe" konkurencje wobec tajwańskich TWSBI-aczy. Daje sobie rękę uciąć, że jak uporządkują swoje marki i skończą z kompleksami, których objawami jest "przemysłowy copy-paste" we wzornictwie, to i "zachodnie" marki mogą wejść w scenariusz tych włoskich, czyli... znikać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stronki nie znałem-dzięki wielkie :)

Ja nie patrzyłbym aż tak radykalnie/pesymistyczne/ z kilku powodów. Te, którymi pisałem(jak do trąd raczej tańsze) nie ukrywały swojej ceny-piszą okej(chociaż nie zawsze jest super), ale jakość materiału/wykonania jest niższa,wyczuwalne niższa. Jeśli chodzi o dostępność, to, na razie, każdy wie: ali/chiny=min. miesiąc czekania. Mogą pojawić się oficjalnii przedstawiciele, ale sądzę, że jeżeli, to jeszcze trochę minie... Jak chcesz lamy, to idziesz do sklepu i wychodzisz za 15 minut szczęśliwie dzierżąc nie zniszczalne safari ;) Jest kwestia renomy-większość ludzi prędzej w prezencie kupi pelikana(bądź innego parkera), nie chińczyka, ale wiem, że to może nie utrzymać firm. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @odi za podzielenie się linkiem, strony nie znałem, kopalnia wiedzy. Tak idąc po nitce do kłębka, dowiedziałem się, że podxxxxx, przepraszam inspiracja od pióra Parker 45 może kosztować 27$, szok i niedowierzanie.

Będę śledził w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Nie twierdzę, że to już teraz się stanie. Trudno oczekiwać pokrewnego wykonania względem droższych piór, trzeba sobie jasno powiedzieć, że chińczyk kupiony za 5-10$ to pióro, które przeszło jeszcze przez pośredników, więc trudno oczekiwać od pióra za 1-2$ podobnej jakości co np. takie Safari. Pojawiają się coraz droższe propozycje i tu jest ta perspektywa na to, że będą dla takiego Kaweco czy Lamy w niższej półce (powiedzmy do 50$) wymagającym konkurentem. Macie przykład tajwańskiego TWSBI - swoją niszę i klientów znalazł. Przykłady z tej strony, którą zalinkowałem też jasno mówią, że część producentów chce się pozbyć łatki "chińszczyzny".

Wiadomo, że takie Lamy ma renomę, trochę tradycji za sobą, ale też jasno trzeba sobie powiedzieć, że są dobre chińskie pióra, na razie są to pojedyncze modele, ale przetestowane w boju na różne sposoby. Parkera w niższej półce trzyma tylko legenda (i to piór z lat `30-`60 ubiegłego wieku) i bardzo bogata sieć dystrybucji.

Podlinkowałem, bo lubię jego stronę, nie tylko tuczy recenzjami, ale zdradza co nieco o rynku chińskim - na pewno to ciekawsze niż samo pisanie czy pióro jest dobre lub złe :)

Widzę Panowie, że kompulsywna pióroza ;), z chińczykami zawsze warto poczekać na więcej recenzji, szczególnie, że ten Wing Sung to nowość.

Edytowano przez odi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ichniejsze forum PENBBS (chińskie FPN) uruchomiło linię swoich produktów (pióra i paliwo), na razie startują, pewnie będą mało dostępni z początku, więc trudno coś o jakości powiedzieć, ale wizualnie wygląda to całkiem całkiem, warto zajrzeć na całość:

https://www.instagram.com/p/Bc7zEO3hsz5/?taken-by=bennyfilan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...