Skocz do zawartości

Pióro, którego nie zamorduję, ~100zł


Polecane posty

5 minut temu, Kleks napisał:

Jak chcesz kaligrafować, to kup sobie pióra Manuscript i nie kombinuj z Kaweco. Bo Kaweco to szajs.

A dlaczego Kaweco są nie dobre? Inni zachwalają że ładnie, lekko pisze... Myślałam o wyborze piór do kaligrafii między Lamy Joy a Kaweco. To teraz mnie wystraszyłeś... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie są niedobre, ale trzeba być przygotowanym, na niespodzianki techniczne. Kaweco ma podwykonawcę - producenta stalówek. I tu jest swoista "wolna amerykanka". Bywa tak, że 3 stalówki położone obok siebie z różnych serii oznaczone np. literą F mają ziarna całkowicie różne. Uwierz mi, bo przerzuciłem tych stalówek już ponad 10 szt. Trzeba po prostu trafić. Mam np. w posiadaniu aktualnie dwie złocone M-ki, gdzie jedna to klasyczna wypasiona "B", a druga faktycznie jest "M". Generalnie Kaweco nie robi złych stalówek, bo umówmy się one piszą, mojej M-ki nie zamieniłbym na żadną inną stalówkę na świecie, jest mięciutka i daje kreskę troszeczkę grubszą niż F. Ale kupno stalówki Kaweco to troszkę loteria. Mogę Ci wysłać zdjęcia moich stalówek, które już "przetestowałem", nawet pisałem do Kaweco Polska, ale nie mieli wiele do powiedzenia w kwestii norm technicznych. Mimo wszystko jest w tym jakiś samaczek, kupno pióra Kaweco to takie polowanie, nigdy nie wiadomo co się trafi, Pozdrawiam.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gosienka1976 Koledzy mają rację, Kaweco to może być bardzo dobre pióro i zarazem beznadziejne lub "szajs" jak to dosadnie ujął kolega Kleks. Wszystko zależy co nam się trafi. Co do zabawy w kaligrafię również podzielam zdanie kolegi Kleksa, na początek wystarczy Manuscript, tanie zestawy z różnymi stalówkami, troszkę droższy Daler Rowney i na koniec ciekawostka, Parker 

nTvkItC.jpg

YeEcnLU.jpg

2p5f997.jpg

A wszystko dostępne tu:

http://allegro.pl/pioro-wieczne-do-kaligrafii-kpl-3-stalowki-parker-i7239366551.html?fromVariant=7005864525

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...