Skocz do zawartości

Grecja i pióra wieczne


Gość

Polecane posty

Witam, właśnie wróciłem z Aten i mam mieszane uczucia odnośnie ichniejszych cen. Ogólnie jest drogo i nie raz nawet bardzo drogo, ale pióra wieczne mają nieporównywalnie droższe. Nie zrobiłem jakiegoś super rekonesansu, byłem na bazarach ze starzyzną i w bogatszej dzielnicy Kolonaki: data=TsUlVCdzCi6kySCUmDo6If8z9dL_-dVaoVG

a tu kilka sklepików z artykułami piśmienniczymi. Poprosiłem sprzedawcę o pokazanie mi piór Kaweco Brass Sport, bo nie ukrywam, że chciałem obejrzeć "organoleptycznie" Kaweco Sport w wersji mosiężnej. Spytałem o cenę i upss... 120 euro. Pozostałe piórka też w cenach wyśrubowanych. Nic nie kupiłem, za to oczy nacieszyłem. Na bazarach zaś owszem cuda na kiju. Było Ci piór wiecznych roje, ale mój brak wiedzy nie pozwolił mi zidentyfikować większości modeli. Przydałby się jakiś ekspert z naszego forum, który pewnie też miałby pewien kłopot, bo zapewniam, że to swoisty festiwal osobliwości. Były tam pióra wieczne bardzo stare, ale modele jakby z innej bajki. Wzornictwo bardziej tureckie owszem gdzieniegdzie wypatrzyłem jakieś Pelikany, bo one dofrunęły do krańców Europy i dalej, ale znanych marek producentów światowych - takich o jakich Szanowni Państwo tu piszą - niestety nie namierzyłem. Podsumowując, w Atenach jadłem i piłem, ale pióra nie zakupiłem. Pozdrawiam.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dostałeś cenę "dla turysty", poza tym pierwsza z brzegu cena za ten model to 80-90$. Nie ma co przeliczać jeden do jednego, co kraj to obyczaj i ekonomii też się to dotyczy.

Szkoda, że bez zakupu, ale mimo wszystko fajnie sobie pooglądać coś innego niż Pelikany i Parkery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, odi napisał:

Może dostałeś cenę "dla turysty", poza tym pierwsza z brzegu cena za ten model to 80-90$. Nie ma co przeliczać jeden do jednego, co kraj to obyczaj i ekonomii też się to dotyczy.

Szkoda, że bez zakupu, ale mimo wszystko fajnie sobie pooglądać coś innego niż Pelikany i Parkery.

Mogło tak być :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe doświadczenie... a może cyknąłeś jakieś fotki z tego bazaru tych piórowych osobliwości? 

Myślę, że co nieco udałoby się zindentyfikować. Na forum brązowym jest kilku pasjonatow historii piór wiecznych, myślę, że dla nich nie byłby to problem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież ceny w Polsce są też wysokie. Można za granicą w autoryzowanych sklepach kupić taniej. Może to wynika z dużych kosztów prowadzenia działalności w Polsce, ale na pewno negatywnie odbija się na przedsiębiorcach. Niby banał i truizm, ale jakie ma przełożenie w świecie piórowym. Gdyby ceny były w PL normalne to bym kupował w PL. I bylbym zadowolony, ze tu zostawiam pieniądze. Popróbowałbym z 20 piór, kupił 5 i polski sklep by zarobił. A tak muszę czytać recenzje, oglądać youtube i potem zamawiać z neta. Życie takiego szarego Kowalskiego jak ja zmieniłoby się diametralnie.

Edytowano przez Kolektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nikaa napisał:

Ciekawe doświadczenie... a może cyknąłeś jakieś fotki z tego bazaru tych piórowych osobliwości? 

Myślę, że co nieco udałoby się zindentyfikować. Na forum brązowym jest kilku pasjonatow historii piór wiecznych, myślę, że dla nich nie byłby to problem ;)

Nie cyknąłem, szczerze żałuję. Myślałem nawet o tym, ale nie mam duszy paparazzi :) Trochę się krępowałem - co powiedzą sprzedawcy, bo tuż obok na sąsiednim bazarze dwóch Greków (stary i młody) kłócili się tak dobitnie, że szok... W Atenach jest kilka takich bazarów ze starzyzną i nawet ludzie kupują co nieco. Podobnie jak w Paryżu obok cmentarza  Père-Lachaise. Tam to dopiero jest Eldorado dla zbieraczy i pasjonatów piór (i nie tylko). Pozdrawiam.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kolektor napisał:

To przecież ceny w Polsce są też wysokie. Można za granicą w autoryzowanych sklepach kupić taniej. Może to wynika z dużych kosztów prowadzenia działalności w Polsce, ale na pewno negatywnie odbija się na przedsiębiorcach. Niby banał i truizm, ale jakie ma przełożenie w świecie piórowym. Gdyby ceny były w PL normalne to bym kupował w PL. I bylbym zadowolony, ze tu zostawiam pieniądze. Popróbowałbym z 20 piór, kupił 5 i polski sklep by zarobił. A tak muszę czytać recenzje, oglądać youtube i potem zamawiać z neta. Życie takiego szarego Kowalskiego jak ja zmieniłoby się diametralnie.

No właśnie tak to działa, jak opisałeś. Może kiedyś się to zmieni... Na razie ja też przeglądam Ebay... i o dziwo nawet z wysyłką częstokroć jest taniej niż w Polsce. Przykre to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...