Skocz do zawartości

Suche Kaweco Skyline Sport


mahda404

Polecane posty

Witam. Kupiłam w ostatnim czasie Kaweco Skyline Sport ze stalówką F. Czy to jest normalne, że przy dość mokrym atramencie (Private Reserve Electric DC Blue) pisze ono bardzo sucho? Czy może jest to kwestia innego kąta stalówki? (gdy piszę pod ukosem pisze już trochę bardziej mokro)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopana stalówka. Znaczy się prawdopodobnie.

Ewentualnie spróbuj na innym atramencie. Przed zmianą proponuję umyć pióro w ciepłej wodzie i je dokładnie wysuszyć (po wytarciu wody ze wszystkich elementów, jeśli nie chcesz rozbierać stalówki i spływaka, postaw pióro - i stalówkę - pionowo na ręczniki kuchennym, aby woda wyszła z kanalików na chusteczkę). Następnie spróbuj jeszcze raz na innym atramencie i przygotuj się na ewentualną reklamację. Skopane stalówki Kaweco nie raz gościły na naszym forum :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Czarodziej napisał:

Rozbierz piórko i sekcję,  wrzuć do wody z kroplą płynu do mycia (np.Ludwik).

Niech dobę poleży, później wysuszyć.

Powinno pomóc.

@Czarodziej aż tak doświadczona w rozbieraniu piór nie jestem, więc wolę sie dopytać. Czy muszę się dostać do spływaka? tzn czy muszę rozebrać sekcję na części pierwsze?

 

@Inkyfingers do różnych kątów jestem w pewien sposób przyzwyczajona :P często mi się zdarza, że część strony mam pochyloną w lewo, część w prawo, a resztę prosto

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mahda404 napisał:

Pióro przepłukane. Czekam zatem do jutra

 

Pióro miało się płukać dobę, a nie schnąć dobę, o ile dobrze zrozumiałem (że przez chwilę tylko było płukane).

Do tego oczywiście lepiej jak sekcja jest rozebrana.

Edytowano przez Czarodziej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czarodziej dopiero teraz przeczytałam ze zrozumieniem :P

 

Ale nie wytrzymałam, zrobiłam starym sprawdzonym sposobem: igła+strzykawka+nabój do pióra. Zaciągam wodę z płynem do strzykawki, a potem wbijam igłę w nabój od góry i w włozony nabój w pióro wlewam mieszankę. 

 

 

I Pisze jak należy :D Dziękuję wszystkim za pomoc

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...