Skocz do zawartości

Kilka słów i jeden kleks...


Gość

Polecane posty

Witam, wszystkich Pióromaniaków i Pióropuszki :) Odkąd pamiętam - moje fascynacje piórami sięgają lat sześćdziesiątych. Wtedy to siedząc nad blatem pancernej ławki w szkole podstawowej zamoczyłem ku mojej wielkiej radości - stalówkę w najprawdziwszym kałamarzu. Dane mi było pisać takimi "drapakami" przez dwa lata, by później przesiąść się na Tytanica w dziedzinie piór atramentowych - Wieczne Pióro. Powiem tyle, żeby nie zanudzać - nic tak nie kształtuje charakteru pisma i zdolności ku kaligrafii jak właśnie ten czarowny przedmiot zwany "Piórem wiecznym". Moja przygoda zaczęła się od... nie pamiętam już dziś marki - pięknego pióra w kolorze zielonym (marmurkowym) z czasów przedwojennych. Miało złotą stalówkę i coś co pozwalało nabrać atrament - wtedy mówiło się na to "tłoczek". Przez lata PRL używałem oczywiście chińskich piór - jak większość moich koleżanek i kolegów. Wtedy długopis był raczej rzadkością. Stosunkowo niedawno, bo ostatnie trzydzieści lat :) to przygoda z różnymi Parkerami. Dziś kilka lat przed emeryturą nadal piszę piórem Parker IM GUN METAL CT FP F. Skądinąd widzę, że nie cieszy się ono wśród znacznej części bractwa Pióromaniaków większym szacunkiem, niemniej z braku funduszy musiałem się do niego przekonać i po pewnych modyfikacjach, o których chętnie w przyszłości Wam napiszę - zmusić je do lepszej współpracy ze swoim panem :) Po tych przeróbkach przestał w nim zasychać atrament. Pozdrawiam. Corsair

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...