Skocz do zawartości

Kolorowy zawrót głowy - trzecia edycja


visvamitra

Polecane posty

Parę miesięcy temu przeprowadziliśmy na forum ciekawą inicjatywę, której efektem były forumowe recenzje pięciu inkaustów:

  1. Ebine Violet - Wancher
  2. Inti - L'Artisan Pastellier
  3. Olive Brown - Glare
  4. Schwarz - Octopus
  5. Terra di Siena - Stipula

Później przeprowadziliśmy drugą edycję.

Czas na trzecią.

Zabawa była przednia a i sama forma oceny przez kilka osób jest bardziej miarodajna niż recenzja wykonywana przez jedną osobę.

Chciałbym zaprosić was do udziału w trzeciej edycji wspólnego testowania atramentów. Zastanawiam się czy znalazłoby się ośmioro chętnych do testowania kilku (między 6 a 10) atramentów?

Próbki będą zawierały 3 ml atramentu.

Atramenty chciałbym wybrać mniej popularne, trudne do dostania a przez to, być może, trochę ciekawe. Listę jeszcze stworzę :)

Dodatkowo, gdyby ktoś chciał podzielić się ciekawym atramentem, pozostawiam dwa - trzy miejsca na darowizny. W moim odczuciu fajnie byłoby zrecenzować atrament o ciekawym kolorze (np. Antracit Standardgrapha albo Oyster Grey Montblanc albo coś innego) albo mało znany w Polsce (np. Monteverde, De Atramentis, inne). Dawcy mile widziani :)

Mechanizm

Wysyłam atramenty (próbki) do ośmiu chętnych. Pracę dzielimy na 8-10 tygodni. Każdego atramentu używamy przez co najmniej tydzień w jednym lub w kilku piórach.

Po tygodniu zakładamy temat recenzja grupowa. Widziałbym to tak, że:

Każdy uczestnik zabawy powinien opublikować przynajmniej jedno zdjęcie / skan (wystarczy smartfon) i podzielić się swoimi wrażeniami na temat pisania tym atramentem. Czy pisało się przyjemnie czy nieprzyjemnie? Czy atrament zatykał pióro czy nie? Czy schnął szybko czy wolno? Czy gdybyście mieli przeznaczyć na niego własne pieniądze, kupilibyscie flaszkę? Parametry do oceny możemy ustalić, ale mi zależy bardziej na zabawie i podejściu na luzie niż wcielaniu się w rolę doświadczonego chemika.

Czy znajdzie się ośmiu śmiałków? (Ja będę dziewiątym uczestnikiem). Atarmenty te już dawno temu wypróbowałem i wyrobiłem sobie na ich temat zdanie.

Do zabawy zapraszam każdego. Kto pierwszy ten lepszy, ale mam prośbę, zebyście przed wpisaniem się na listę odpowiedzieli sobie na pytanie czy będzie się wam chciało zaanagżować (wypisać przynajmniej jeden konwerter, zastanowić co w danym atramencie lubicie a co nie, zrobić zdjęcia lub skan i zamiescić materiał na forum). Kolejność testowania atramentów ustalimy po zebraniu listy chętnych.

Chętnych prosze o wpisanie się na listę. po jej zamknięciu ustalimy szczegóły :)

Jeśli będzie dziewięciu chętnych to chyba też uda się to zrealizować. Start zabawy - pierwszy/drugi tydzień lutego.

1. Visvamitra

2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Hej. Również chętnie się zgłoszę. Przejrzę moje atramenty czy mam coś co by się nadało. Jak nie to w tym tygodniu powinienem mieć edelsteina smoky quartz, którym się mogę podzielić. Ew mogę dać Diamine Jade Green który co prawda opisałem na forum, ale może warto samemu sobie wyrobić na jego temat zdanie.

1. Visvamitra

2. alrun

3. Martixx

4. Topaz

5. Ziemniaczek

6. ljasinskipl

Edytowano przez ljasinskipl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest gorący temat. Przepraszam @Nikaa, że przeoczyłem.

 Wracając do mojego wkładu, rzut oka w szufladę, a tam

- diamine jade green - ze względu na nietypowy kolor może być ciekawie przetestować

- glare havana brown - po ostatniej edycji razem z glare mauve zakupiłem, więc mogę się podzielić

Co wybieracie?

Edytowano przez ljasinskipl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zapodasz, będzie mile widziane :)

Mi krystalizuje się na razie taki plan:

Toucan - Umber

Organics Studios - Walt Whitman

Diamine - Earl Grey

Rohrer & Klingner - Emma

Monteverde - Fireopal

Ale jeszcze pomyślę·

W sumie, chciałbym wyciągnąć od Nicponia flaszkę jakiegoś najmniej popularnego KWZI do recenzji, albo może mają jakąś nowość w zanadrzu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem zapasy i na razie widzi mi się to tak:

  1. Earl Grey - Diamine
  2. Eclat de Saphire - J. Herbin
  3. Emma - Rohrer & Klingner
  4. KWZI - jeszcze nie wiem, ale napisałem już do Nicponia i będę wkrótce wiedział, który atrament jest najmniej popularny. Sprawdzimy, czy słusznie.
  5. Lexington Gray - Noodler's
  6. Monteverde - Fireopal, Moonstone albo Canyon Rust
  7. Olive Green - Graf von Faber-Castell (po naboju na głowę, nie mam we flaszce)
  8. Umbra - Toucan
  9. Walt Whitman - Organics Studio

Pomyślę nad czymś jeszcze. Jeśli znajdą się dawcy na coś ciekawego (Standardgraph, De Atramentis, inne) piszcie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...