Skocz do zawartości

Kolejne pióro - jakie tym razem?


Polecane posty

Witam,

teraz szukam pióra (nic dziwnego  ) ze stalówką dającą odczucie gładkości ale z takim przyjemnym szuraniem typu jakby się trochę pisało ołówkiem. Oraz pióra które byłoby gładkie, po prostu gładkie bez żadnego feedbacku czy oporu (wiadomo, że to fizycznie niemożliwe, ale chciałem podkreślić o co mi chodzi:)). I przy tym, żeby stalówka była cienka tzn. ef lub f. Pióro nie fleksujące chociaż fajnie też jakby stalówka nie była gwoździem.

Wiem, że podobnych piór może być sporo i dużo zależy od subiektynych odczuć, ale mi zależy w obu piórach na maksymalnym odczuciu tych cech, wobec czego w grę wchodzą też drogie pióra np. omas czy nakaya czy nawet soennecken 

Pytam na forum, bo nie chcę na ślepo próbować kolejnych piór tylko te z propozycji  sam natknąłem się na takie pióra, ale być może są takie, które w tej całej grupie piór deklasują inne i faworyci będą łatwi do znalezienia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tańszy" Sailor to Procolor ze stalową stalówką. Modele wyższe, czyli te wszystkich z jakich znany Sailora, flagowy 1911 czy ProGear i ich wariacje, oraz wyższe, droższe  to stalówki złote.  Nie wiem jak 21k się mają do 14k, bo te 21k są w większych piórach i ich nie testowałam. Mam dwa Sailory z 14k stalówkami. Ale teraz w styczniu na spotkaniu KWZ Ink na pewno ktoś będzie miał, więc mozna bedzie sprawdzić i porównać. Jedyne co czytałam, że generalnie ludzie bardziej chwalą 14k niż 21k, ale mogę być w błędzie ;)

Ale tak, jest to charakterystyczne odczucie na pewno w 14k stalówkach  Sailora, to jakbyś pisał "ołówkiem" - za to uwielbiam te stalówki.

 

Aurory są precyzyjne i dość ostre, nie żadne tam maślane. Ale nie mam żadnej Aurory, więc mówię z doświadczenia, kiedy je testowałam u kogoś. I na pewno się keidyś na jakąś Aurorę skuszę. 

Montegrappy są sztywne, precyzyjne. Ale tu mówię o stalowych, bo nawet w droższych modelach mają stalowe. Złotą nigdy nie pisałam (chyba).

 

Visconti znam tylko stalowe - te są gładkie. Przyjemne. I do gwoździa im daleko!

Omasy sa różne, zazwyczaj 14k są fleksujące (i nie mówię tu o tych z oznaczeniem flexible, tylko po prostu 14k), ja mam w jednym taką Fke, jest ostrzejsza, precyzyjna, sprężysta, ma fleksa. W dwóch pozostałych Omasach mam 18k i te są twardsze,  i takie gładsze. 

 

 

 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kolektor napisał:

teraz szukam pióra (nic dziwnego  ) ze stalówką dającą odczucie gładkości ale z takim przyjemnym szuraniem typu jakby się trochę pisało ołówkiem.

montegrappa parola, moja oznaczona jest  M ale kreska jest w strone F. gladko szura bez elastycznosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich starszych takie są:

1.  SHEAFFER TOUCHDOWN TD CRAFTSMAN 52 (Australia) - stalówka F dość miękka, ale bez flexu - fajnie szumi przy pisaniu.

2. Waterman 502 stalówka W2A (UK), ładnie szumi i nawet trochę flexuje.

z nowszych

1. PILOT GRANCE - gładka, sztywna - fajnie szumi.

Wszystkie piszą "od przyłożenia"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...