Skocz do zawartości

Pióro do użytku codziennego do 1000 pln


Sabr

Polecane posty

Dzień dobry,

to mój pierwszy post tutaj, choć zdarzało mi się tu zaglądać wcześniej.

Poszukuję pióra z odkręcaną skuwką i dobra stalówką. Zdecydowałem się dzisiaj (i kupiłem Platinum 3776) - niestety mimo sugestii sprzedawcy poirytowany grubością europejskich linii nie doceniłem stalówki UEF. Jest ona jak rapidograf - jak bym próbował jeździć szpilką po papierze. Na płynne pisanie przynajmniej w moim wypadku nie ma mowy, podawanie tuszu nie jest zbyt płynne, że o zdzieraniu papieru nie wspomnę. Tu mam straszny żal do siebie bo pióro - samo w sobie jest świetne! I stalówka jest genialna.. ale do obliczeń, powolnego kaligrafowania każdego znaku - tak, nie do codziennego pisania niestety. 

Stąd moja prośba o radę. Poszukuję pióra do 1000 pln z odkręcaną skuwką o wielkości porównywalnej do Platinum 3776 (może być niewiele większe). Zależy mi na płynności pisania chciałbym go używać w miarę możliwości na co dzień.

Prośba o poradę! 

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sprecyzuj wymagania, czy chodzi ci o stalówki-gwoździe? Jak możesz zamień pióro na przykład na F-kę, mówisz, że sprawdzone, że ci się podoba to chyba dobre wyjście? Jeśli nie lubisz grubej kreski to siłą rzeczy dobrze jest zostać przy japońskich piórach pokroju Sailor czy Pilot.

Edytowano przez odi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dwa Platinum 3776 w wersji niebieskiej EF oraz w wersji krwistej  F. Mogę wrzucić zdjęcia. Zależy jaką grubość preferujesz ewentualnie zawsze możesz kupić jakieś pioro flex np pilota Falcon dobrym wyborem jest również Pilot Justus że zmienna miękkością stalowke gdzie możesz na wiele sobie pozwolić twardą oceniam na europejską EF lub F w wersji miękkiej nawet może do BB

 PLATINUM EF lekko drapie zależnie od papieru jeżeli jest słabej jakości to może drapac ale nie zawsze i jest na prawdę cienka. A na lepszym w ogóle. F nie ma w ogóle problemów.

 

POD UEF trzeba wybrać odpowiedni atrament żeby nie drapalo dużo lepszej jakości. Ale również odpowiedniej specyfikacji. Możesz spróbować kupić. U wielu osób słyszałem że nie drapie.

Edytowano przez AvantTV
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...