Skocz do zawartości

Marzenie do 300 zł


Polecane posty

Witam i powiem w prost. Marzy mi się pióro (to było do przewidzenia na tym forum)

Tylko że ja taka już jestem że wszystko co mam musi być w moim stylu. Wszystko co mam od słuchawek po szczoteczkę do zębów, aż krzyczy  ze to moja własność. Nie uważam tego za wadę bo sama chodzę za swoim sprzętem. Mam pytanie. Szukam pióra dla siebie o cieniutkiej stalówce. Tylko żeby nie było plastikowe. - To łatwa część opisu -

Szukam czegoś takiego wielokolorowego.  Mam teraz Jinhao X750 które masakrycznie grubo pisze ale dobrze wygląda przynajmniej. Chciałabym coś albo brokatowego albo tak lśniącego.  Problemem jest cena mogę poświęcić do 300 zł ale wolałabym mniej. Za 300 zł musiał by być już full z cienką stalówką EF, przeżyję Fkę.

Miałam jeszcze  Jinhao X450 Metalic Czerwony bo jeszcze takie mi się podobają  też pisało za grubo.  Więc jeśli nie znajdę w cenie kolory radient (nie jestem pewna czy dobrze to naspałam) to proszę o metalic czerwony ale już tańczy. Oczywiście stalówka EF-ka

 

Dziękuję za wszelkie propozycje.

20171207_081531.jpg

fountain-pen-jinhao-x450red_6-1100x619.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być kolorowo i błyszcząco, to może któreś z Cross Botanica? Przyszło do głowy, bo ostatnio oglądałem – żona też lubi błyskotki :) 

Stalówka F, fajnie pisze, choć nie szczególnie cienko. Korpus jest metalowy, lakierowany i grawerowany w takie błyszczące kropeczki, sekcja plastik. Pióro jest bardzo lekkie. Cena nieco poniżej 300 zł, ale raczej trzeba dokupić konwerter, bo pasują tylko naboje Crossa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim brokatowym wykończeniu szły kiedyś Sheaffery Prelude. Wyglądały olśniewająco, na żywo jeszcze lepiej, niż na zdjęciach. Z tego co wiem, to już ich nie produkują, ale  można zawsze poszukać, np. na Ebayu. Współczesne stalówki F tego producenta uważane są raczej za cienkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech żesz... Kiedyś widziałem tu na forum takie pióra. Były dwa, celuloidowe, albo akrylowe, w dwóch, albo trzech wersjach kolorystycznych, w bardzo żywych mieszanych barwach. Proste w formie, chińskie, albo indyjskie, ale z dobrą stalówką i pamiętam że były drogie. Chyba ponad sto dolarów. A, i miały jakąś taką egzotyczną, mało znaną nazwę. Szukałem, ale ni cholery nie mogę sobie przypomnieć, gdzie ja to widziałem. Może któś cóś? Bo one na pewno by się naszej koleżance spodobały...

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIng Sung 618 (F) półprzezroczysty, różowy z zatopionym brokatem https://www.ebay.com/itm/Wing-Sung-618-Piston-Fountain-Pen-Fine-Nib-0-5-Flash-Red-with-Golden-clip/263196721979?epid=2236177674 Mam wersje niebieską brokatową i wygląda całkiem fajnie,  chociaż zwykła niebieska i czerwona wyglądają bardziej elegancko. 

Tutaj https://www.ebay.com/itm/Chic-Wing-Sung-3008-Gold-Clip-Piston-Fountain-Pen-Extra-Fine-EF-Nib-0-38-0-5mm/173001027779 Wing Sung  3008, do wyboru również z różowymi wstawkami i stalówka EF (0.38mm). 

Oba plastikowe ale mocno oczojebne :) Grubość linii nie jest bardzo cienka ale wyraźnie cieńsza niż Jinhao 450/750.

Zastanowiłbym się nad Wing Sung 698, np. https://www.ebay.com/itm/Model-Wing-Sung-Plastic-698-Transparent-Piston-Fountain-Pen-Extra-Soft-Nib/322842966637 Pióro nie jest ani różowe ani brokatowe ale zwraca uwagę i pisze bardzo cienko.

Wszystkie te propozycje znacznie poniżej budżetu ale plastikowe i można je napełniać tylko atramentem, to piston fillery i nie da się włożyć naboju.

 

PS. Właśnie przeczytałem post @Wąsaty i muszę przyznać, że jego propozycja dużo lepiej pasuje do wymagań niż moje.

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joasia

Też uwielbiam wersje 'kolorystyczne' Raden, i mam jedną taką raden/stardust,  japońskiego Sailora Pro Gear, edycja limitowana Purple Cosmos:

iIzDj5Xl.jpg

Nie wiem czy jeszcze do upolowania, ale powyżej zakłądanego budżetu.

 

Wcześniej była limitka Sailor Pro Gear Stardust, ale się spóźniłam z zakupem (prawda, że fajna?):

sailor-pro-gear-starburst-galaxy-backgro

 

Pilot Capless ma 3 wersje tak zwane 'radenowe', ja chciałam taką w drobinki - w środku na zdjęciu poniżej (właśnie Raden), i nawet miałam nadzieję, że mi znajomi przywiozą go z USA, ale się okazało, że sklep nie ma na stanie w tym czasie, kiedy tam byli (a szkoda, bo  w USA mieli w najlepszej cenie - różnica ponad 200 dolarów(!) w porównaniu z innymi sprzedawcami....). 

8e33ed50-d0ec-4173-b8d0-c78443977995

 

 

 

 

Sailor ma też taki model PROMENADE, to  takie błyszczące pióra, niebieskie i czerwone, na ebayu widziałam za ok 500zł. (Coś jak to czerwone pióro, z Twojego postu, tylko te wersje Sailora mają więcej widocznych drobinek, urocze ;) ).

EDIT: fotka:

11-1031_top.jpg

RBvqmtfl.jpg

ta fotka z: https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&ved=0ahUKEwjb4JTO1PjXAhXEF5oKHd2XDwoQjBwIBA&url=https%3A%2F%2Fd2ydh70d4b5xgv.cloudfront.net%2Fimages%2F6%2Fa%2Fsailor-1911-promenade-14k-mf-medium-fine-nib-shining-blue-blue-fountain-pen-c11fdd3d742890280b093b0f1f9a5d6e.jpg&psig=AOvVaw1haUeYVWOZ_ddlXgIp-9GT&ust=1512762162346325

*****

 

 

 

Ale...  może taka, tańsza wersja Sailora, Sailor Procolor 500 w kolorze stardust:

sailor-procolor-500-shikisai-stardust3_g

 

I uwaga, mieści się w Twoim budżecie. Dostaniesz to pióro w Polsce, w warszawskim sklepie za 302zł, tutaj: https://buylux.pl/pl/p/Sailor-Procolor-500-Pioro-Wieczne-Stardust/4384

Stalówka japońskie F (stalowa w tym Sailorze), czyli europejskie EF, cienka bardzo. Tak jak sobie życzyłaś  :D 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sailor Procolor 500 Pióro Wieczne Stardust 

Szczerze to ja bardzo lubię kolor zielony a nie pasuje mi właśnie różowy jak tylko dostanę na święta jakiś plusik od firmy to ja to KUPUJĘ~!! Należy mi się <3

O Boże <3 Dzięki w sumie to pióro wygląda idealnie, Bo mam to Jnhao i bardzo cieszy moje oczka ale gruba smuci a tu <3 Wszystko w tym jest~! Już się nie mogę doczekać aż go dorwę w swoje łapki

Wielkie dziękuję za wszystkie podpowiedzi <3

 

Po za tym ja mieszkam w Warszawie więc nawet nie zapłacę za przesyłkę :D 

Edytowano przez Joasia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś lubiłem cienkie kreski, ale jak zacząłem dużo pisać, okazało się, że moje pismo wygląda źle przy cienkich. Dlatego teraz wolę grubsze i soczyste. Idealnie pod tym względem sprawuje się "chiński Parker Duofold Centennial", czyli Kaigelu 316 :D Na oryginalnego Centenniala mnie raczej nie stać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem świeżakiem  więc jeszcze weselej witam. Zaś u mnie brokatowe pióro to nie jest załamanie estetyki. Czarne proste pióro jest dla mnie za oczywiste. Jestem dość ekscentryczna i na tym polega mój styl bycia że jak mówiłam moje rzeczy muszą wyglądać jak moje rzeczy. 

Po za tym mój szef ma czarnego Watermana. ;0 I jego F-ka pisze dość grubo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wing Sung 618 wygląda i pisze świetnie, mam czerwono-złoty i niebieski brokatowy.

Przychodzi z małym pojemnikiem ze smarem silikonowy, w nowym nie trzeba go używać, przyda się później do konserwacji. Warto wiedzieć, że mechanizm napełniania wymaga pewniej wprawy i uwagi. Końcówka korpusu obraca się po lekkim odciągnięciu do tyłu. Trzeba to robić z wyczuciem, jest wyczuwalny "klik" i można poruszać tłoczkiem i napełnić pióro atramentem.

Uwaga! Łatwo odciągną za mocno do tyłu i wysunąć cały mechanizm z korpusu. Jak odciągniemy za daleko końcówkę to tłoczek nie działa prawidłowo. Warto potrenować na sucho żeby uniknąć kleksów :).   Później trzeba z powrotem "zatrzasnąć" końcówkę, nie zamyka się jednak w każdym położeniu, trzeba wyczuć kąt pod, którym ząbki pasują do siebie.

Nie wiem czy ten opis jest jasny. Polecam potrenować przed użyciem atramentu bo można go rozlać. Mechanizm jest pewny i bezpieczny ale to chyba najłatwiejszy do demontażu piston filler, lepiej żeby się to nie stało przypadkowo podczas napełniania. Podczas używania jest zupełnie bezpieczny. 

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam rozmiar EF. Tylko mały procent ma poprawnie działającą stalówkę. Zresztą F-ki są i tak super cieńkie jak ktoś ma taką potrzebę i też jeszcze nierzadko sprawiają problem. M-ki są już praktycznie bezproblemowe. Ponadto w obiegu znajduje się spora liczba nieudanych egzemplarzy, które zwracane przez jednych trafiają z powrotem do sprzedaży byle się ich w końcu pozbyć. Utrapienie tej dziedziny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...