Skocz do zawartości

Jinhao 992


szalasnikov

Polecane posty

Pióro, o którym było głośno na tym forum, czyli Jinhao 992 jest już w moich rękach od wakacji. Przez ten czas poznałem wszystkie plusy i minusy tego pióra, oraz się w nim zakochałem :wub:Zapraszam do czytania! :)

vK0gJYd.jpg

Stalówka ma logo firmy Jinhao oraz oznaczenie stalówki. Praca z nią to czysta przyjemność, pisanie to bajka aj... Cud, miód, płynie po kartce jak nóż po roztopionym masełku, gdyby Parker ładował takie stalówki do śmieci typu I.M, to bym zaczął z powrotem pożądać Parkera. Nota: 11/10.

N2B5R1K.jpg

System napełniania to standardowy tłoczek international, tu siedzi ten od jakiegoś Jinhao, bo mam ich trochę. Nie mam zarzutów, ciągnie atramentu prawie do pełna.

nYAIVEq.jpg

Jakość wykonania jest raczej na minus, niż na plus. U mnie na razie nic nie pękło, ale to częsty przypadek. Błyszczący plastik, dość cienki, nie sprawia uczucia satysfakcji. Czekam na metalowe.

ioFlupF.jpg

Skuwka jest z takiego samego materiału, jak korpus i sekcja. Jedyne metalowe elementy to klips i obręcz wokół skuwki z grawerunkiem Jinhao. Klips jest nawet sprężysty jak na Chińczyki, da się go używać. (Na zdjęciu nie dokręciłem obręczy, bo jest odkręcana :)).

pZVoYY2.jpg

No i próbka pisma, atrament Pelikan 4001 Turquoise, papier Interdruk Blue&Black 90 gsm.

CPafhrV.jpg

Dziękuję za przeczytanie, pozdrawiam :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówka F, a pisze jak tłuste B :-)

Na zdjęciu z odkręcanym pierścieniem ta plamka na środku to jakiś efekt zdjęcia czy odprysk metalu/powłoki?

Przymierzałem się do kupna 992 po opiniach na Forum, ale nie kupię z jednego powodu. Tej "kulki" na końcu korpusu. Dawno nie spotkałem się z czymś równie brzydkim, aż zęby bolą od samego patrzenia :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zmechu napisał:

 nie kupię z jednego powodu. Tej "kulki" na końcu korpusu. Dawno nie spotkałem się z czymś równie brzydkim, aż zęby bolą od samego patrzenia :-)

Ta "kulka" musi być, bo to kopia Sailora procolor 500, więc rozumiesz...

Poza tym ona wcale nie jest straszna, a w wykonaniu przezroczystym wręcz fascynująca, takie oczko :) Fakt, że jest możliwość rozpęknięcia. Chyba, że otrzymasz całe, wtedy wybija się ten koreczek i lekko powiększa otwór.

Mam trzy sztuki i każde pisze jak marzenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

W uzupełnieniu licznych opinii dopisuję o wersji Clear stalówka F. Pióro w ramach eksperymentu zostawiłem na równo 6 tygodnie zalane atramentem Standardgraph Poppy Red, zakręcone,  do dzisiaj leżało bez ruszania i... wystartowało od pierwszej kreski. Pisze się nim bez problemu. Także mogę je polecić dla osób, które piszą sporadycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mogę go polecić nawet osobom piszącym sporadycznie - nie mam na myśli pękającego tyłu, który się jednak trzyma lecz moje pióro przeźroczyste leżało nieruszane (niezalane) w szufladzie 2 miesiące i wczoraj wyjąłem go z odpadniętą częścią skuwki. Kolejny model nieprzeźroczysty doszedł do mnie z chin popękany na wiele kawałków, więc z 2 nie złożę obecnie ani jednego. Konwertery oczywiście są bez zarzutu na wielki + ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...