Skocz do zawartości

Baoer 388


szalasnikov

Polecane posty

O chińskich firmach robiących pióra wieczne wiemy wiele i wiemy też, że dla chińskich producentów "inspiracją" są bardziej znane firmy, np. Parker. Dziś bierzemy na warsztat Parker...opodobny chiński wyrób od firmy Baoer. Jak wypadnie w tej recenzji? Zapraszam do czytania :) 

4dwIccH.jpg

Stalówka jest dwukolorowa, srebrno-złota, stalowa. Oznaczenia na niej nie ma, przypuszczam, że jest to ~Fka. Jest na niej wygrawerowana nazwa firmy i prążkowy wzorek. Pisze dobrze, mokro, bez skrobania czy przerywania.

I1V8xuL.jpg

System tankowania to standardowy tłoczek international, u mnie jest ten z Jinhao, bo ten z Baoera gdzieś zapodziałem i był taki jakby malutki.

GGNFaly.jpg

Jakość wykonania jest w porządku, nie mam nic do zarzucenia. Wszędzie jest metal (prócz sekcji). Jednak jest tu jeden minus. Złocenia, które wołają o pomstę do nieba, zdzierają się szybko przy stosownym traktowaniu, bo przez spory czas tego pióra nie używałem.

CUHfaEU.jpg

Skuwka jest metalowa i jest również z tymi okropnymi złoceniami. Na skuwce znajdziemy grawerunek firmy i modelu, oraz klips "inspirowany" parkerowską strzałą.

l9fhnWu.jpg

Na koniec oczywiście próbka pisma :) (papier Interdruk Blue&Black 90gsm, atrament Lamy Blue):

gKmDTZU.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się "typowe chińczyki" mój 388 również wygląda jak nowy, złoceń choćbym chciał nie mogę zedrzeć co do pisania, mój pisze sucho i wysycha.

Dopiero po przeróbkach pisze i zachowuję się jak należy, chińczyk - chińczykowi nie równy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...