Jump to content
Sign in to follow this  
Guest lubie_piora

Zenith 60 Elegance

Recommended Posts

Guest lubie_piora

Zenith 60 Elegance

 

Po zakupie pióra wiecznego Waterman Hemisphere i notatnika Clairefontaine, postanowiłem poszukać w internecie nowego artykułu piśmienniczego. Zaciekawiło mnie podobne wzornictwo Zenith 60 Elegance i Waterman Hemisphere. Zdecydowałem przyjrzeć się temu produktowi nieco bliżej. Zapraszam do lektury.

 

 x2HhzCK.jpg

zAH5kxz.jpg

1.      Opakowanie

Prostokątne opakowanie o niewielkich wymiarach w kolorze białym, ozdobione złotymi napisami, co niewątpliwie podnosi estetykę pudełka. Z przodu wycięte zostały trzy fragmenty w kształcie trójkątów, przez które częściowo widać pióro. Dołączony nabój w kolorze niebieskim nie jest jakimś rarytasem, to po prostu jeden z podstawowych elementów, który musi się znaleźć w zestawie.

 0JYZq42.jpg

2.      Stalówka

Stalówka prawdopodobnie o grubości „F” (nie ma informacji na pudełku ani na stronie producenta) o długości 1,8 cm zakończona irydową kulką. Na stalówce znajdziemy znak firmowy i kilka drobnych wzorków. Na początku wymagała ona dłuższego rozpisania. Stalówka nie wymaga dużego nacisku, pisze się nią szybko i sprawnie. Nic dodać nic ująć.

 dTGJwfU.jpg

z3X4wax.jpg

3.      Spływak

Zaciekawiła mnie cyfra „2” umieszczona w górnej części. Nie mam pojęcia co ona oznacza. Może to numer jakiejś wersji, partii? Co do pracy spływaka nie zauważyłem żadnych niepokojących rzeczy.

 PxnYsCu.jpg

4.      Sekcja

Pióro w miarę pewnie trzyma się w dłoni, aczkolwiek mile widziana byłaby sekcja taka jak w niemieckim piórze Faber Castell Basic. Długość sekcji wynosi około 2,5 cm.

 gpW7oIG.jpg

5.      Korpus

Odkręcając korpus i zakręcając, słychać piszczenie. Na szczęście codziennie nie wykonujemy tej czynności, więc myślę, że można przymknąć na to oko. Korpus wykonany został z metalu.

 CLQQnd2.jpg

6.      Skuwka

Jej ścięta góra przypomina tą z Waterman Hemisphere. Nie zabrakło też klipsu z logiem producenta i napisu Zenith® tuż pod nim. Wnętrze skuwki nie zawiera zarysowań i dziwnych śladów jak w niektórych droższych piórach np. Waterman Graduate.

 HFknAht.jpg

ina3g2n.jpg

oRHzKBd.jpg

 

Zenith 60 Elegance sprawił mi ogromną przyjemność podczas pisania. Nie ukrywam, że w przyszłości pokuszę się o jeszcze jeden egzemplarz tej marki. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobrze. Jeśli ktoś z was szuka fajnego pióra wiecznego w przystępnej cenie to spokojnie mogę polecić ten model. Korzystacie już z niego? Jakie są wasze wrażenia? Zapraszam do komentarzy.

 

Autor: Zibski

 

Edited by lubie_piora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za recenzję, ciekawe zdjęcia, oddają dobrze metalowy charakter pióra. Ciekawa jest ta stalówka, ma logotyp, więc jest prawdopodobne, że zadbali też o jej jakość (nawet jeżeli zamawiali w Chinach). Ciekawe jak zachowa się napis na skuwce, czy to nadruk, czy oksydacja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta dwójka to chyba grubość stalówki. Bo mam 2 na takim i pisze grubiej niż ta ze zwykłego Zenitha z oznaczeniem 0. Oczywiście to tylko moje przypuszczenie, bo 2 pióra nie są reprezentatywne.

Edited by Kolektor

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest lubie_piora

Dodam jeszcze, że Waterman Hemisphere wymaga większego nacisku niż Zenith 60 Elegance, co w tej klasie jest rzeczą niebywałą.

Edited by lubie_piora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. Piszesz, że stalówka na nr. 2

U mnie jest 16

Cholera wie jak czytać te numery. Wydaje mi się ze pióro pisze M

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Numer nie ma nic wspólnego z grubością pisania, też nie napiszę dokładnie czy to po prostu numer seryjny, partii etc. Ale numer na spływaku nie ma nic wspólnego z grubością pisania, akurat w tym przypadku musimy sami ocenić jak piszę pióro, jak grubo to M

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

O ile się nie mylę to może to być atrament z naboju dołączanego do pióra, a przynajmniej u mnie nabój wyglądał jak próbka ze zdjęcia 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro na spływaku potrafią się pojawić numery 2 lub 16, to znaczy że w ten sposób oznaczone są gniazda formy wtryskowej. Taki sposób na kontrolę zużycia narzędzia jakim jest forma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×