Jump to content
Kleks

Jestem rozczarowany (rozczarowana)

Recommended Posts

4 minuty temu, Kolektor napisał:

Nie zgłebiałem aż tak firmowych drogich papierów, ale kiedyś w zwykłym papierniczym zeszyt był super, a teraz jest.... dziwny.

Kilka razy do roku pojawiają się zeszyty i notatniki Oxford w Biedronce.

Kaweco Dia 2 - pisadło piękne, z dobrych (tak sądzę) materiałów wykonane, pisze gładko, ale:

1) gdy atrament się kończy i pióro jest rozkręcane, sprężynka w "dupce" korpusu działa chyba jakoś na konwerter, bo piór wypluwa resztki atramentu na paluchy i co tam ma się pod ręką;

2) od jakiegoś czasu pióro - nietanie przecież - sprzedawane jest bez konwertera (co prawda nie jest drogi, ale to irytuje tym bardziej, bo to oczywiste wyciąganie dodatkowego grosza od klienta);

3) najpoważniejsza wada - pióro przerywa, szlag mnie trafia, gdy co trzecią, szóstą lub ósmą literę muszę poprawiać; tego kłopotu nie mam w piórach za 5 zł, tym bardziej nie powinno go być w piórach 80 razy droższych. To po prostu kpina z klienta;

4) i wreszcie - pióro bardzo mi się podoba, dobrze leży w dłoni, ale jakoś rzadko po nie sięgam, przyjemność pisania wątpliwa - to chyba przez zbyt małą i za krótką stalówkę.

I jeszcze atrament, Diamine Oxblood, w internetach mający świetne recenzje - zero cieniowania, nijaki, bury, nieciekawy kolor.

Edited by tom_ek

Zenith Omega Nice. Chociaż pisze przeciętnie, lecz bez problemów to jakość wykonania niegodna marki Zenith. Użytkując z przyjemnością model Zenith Silver liczyłem na coś więcej...

Ensso Piuma Titanic. Pisałem już o tym w oddzielnym wątku rok temu.

Powody dwa: raz że dostałem korpus jakby zdjęty prosto z obrabiarki, pełny metalowych wiórków. Dwa, że stalówka Titanic EF firmy Bock jest po prostu do... wiadomo czego. Stalówka flex, ale spływak nie podaje tyle atramentu aby to miało szansę zadziałać. No i EF jest tylko z nazwy. Piszę o tym znowu, gdyż po roku chciałem jeszcze raz sprawdzić czy aby się nie myliłem. Niestety pióro nadal nie działa tak jak trzeba. Nawet napisałem dwa dni temu do Bocka, ale jeszcze nie odpowiedzieli.

Co do Piumy to mam sposób - przełożyłem stalówkę z Jinhao, bodajże z 159. Od tego momentu pióro bliskie ideałowi, pisze w każdych warunkach. Tyle że mam wersję aluminium black i stalówka M.

57 minut temu, zmechu napisał:

Co do Piumy to mam sposób - przełożyłem stalówkę z Jinhao, bodajże z 159. Od tego momentu pióro bliskie ideałowi, pisze w każdych warunkach. Tyle że mam wersję aluminium black i stalówka M.

Widziałem, widziałem, pomysł przedni. Pewnie też coś pokombinuję w tym kierunku, bo ten Bock to jakaś porażka jest. 

Ooo, właśnie w tej sekundzie otrzymałem odpowiedź z Bocka, która w długim wywodzie sprowadza się do jednego zdania: "Po prostu nie fleksuj". Matko...

Jestem rozczarowana zamówionym dwa lata temu chińczykami (Baoer 507, Hero 6006, SKB F12) - to drobnica, która leży w szufladzie.

Najbardziej żałuję zakupu Noodlers Ahab. Atrament z niego dosłownie wyparowuje w tempie ekpersowy, a żłopie on jak smok... brudzi palce, niewygodna sekcja -  ile ochów się naczytałam, a wg mnie pióro katastrofa.

14 godzin temu, hatszepsut01 napisał:

Jestem rozczarowana zamówionym dwa lata temu chińczykami (Baoer 507, Hero 6006, SKB F12) - to drobnica, która leży w szufladzie.

Najbardziej żałuję zakupu Noodlers Ahab. Atrament z niego dosłownie wyparowuje w tempie ekpersowy, a żłopie on jak smok... brudzi palce, niewygodna sekcja -  ile ochów się naczytałam, a wg mnie pióro katastrofa.

Podpisuję się pod tym, odesłałem pióro do sprzedawcy, teraz mam Standarda i pisze się nim o niebo lepiej. Rozsądnie zarządza atramentem i mimo, że jest mniejsze - dłużej pisze.