Jump to content
Sign in to follow this  
Cosa

WingSung 3003

Recommended Posts

W ostatnim czasie spędzając odrobinę czasu w domu i zajmując się czynnościami wybitnie stresującymi jak wbijanie do głowy podręcznika odstresowywalem się przy pomocy AliExpress i Ebay’a oraz rzecz jasna Forum.

Ale do rzeczy - w poszukiwaniu WingSunga 698 znalazłem inne modele tej w moim mniemaniu szlachetnej chińskiej marki 😉 Kilka zamówiłem, kilka przyszło.

Oto jeden z nich: WingSung 3003

Kolor - przezroczysty, z zakończeniami w kolorze - mnie w drodze losowania przypadł zielony.

Stalowka - jak w imienniku o nr. 659 w rozmiarze EF.  Dokładnie taka sama zarówno w wyglądzie jak i w działaniu. Czyli zdecydowanie bliższa japońskiemu EF niż europejskiemu - na pewno cieńsza niż w Lamy. Skrobania brak, start perfekcyjny, opór pomijalny. Nuda.

Splywak przezroczysty. Muszę pamiętać o nieużywaniu trwalszych atramentów - tworzywo lubi się zabarwić.

Wyglad - tworzywo jak innych Chińczykach. Nieco lepiej niż Jinhao 992 który pęka od patrzenia na niego ale tylko nieco.

W skuwce jakieś dodatkowe plastiki które maja uszczelnić I zmniejszyć wysychanie - zobaczymy jak to się sprawdzi. Mocowanie - na wcisk. Nawet się trzyma, pytanie jak długo.

Napełnianie - niby konwerter. Ale zamocowany na stałe. I inny niż zwykle, ładniejszy, z lepszego tworzywa. Działa bez zarzutu - atrament zasysa do końca.

Generalnie - żadne cudo. Tyle ze za 7 zł. Za płynnie i cienko piszącą stalówkę EF w piórze które nie odrzuca wyglądem czy wykonaniem. Które jest tym do czego je stworzono - nie dziełem sztuki wzorniczej, nie arcydziełem myśli technicznej, po prostu piórem. Nie gorszym od 659. Ale jakieś 5x tańszym. 

20171108_182828.jpg

20171108_182918.jpg

20171108_193849.jpg

Edited by Cosa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krótka i treściwa ocena. Dzięki. Co do "pękających od samego patrzenia, Jinhao 992", to nie jest chyba aż tak źle. Kilka, które mi nie pękły, są użytkowane raczej intensywnie i... Już chyba nie pękną. A nietransparentne nie pękają w ogóle :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pęka 922... kilka dni temu dotarł do mnie nieprzeźroczysty w kilku kawałkach... kulka co prawda nie urwana, ale ma już ślady które niebawem by do tego doprowadziły... Sprzedawca po pewnych argumentach odesłał pieniądze, ale już kolejnego nie zamówiłem... Na chwilę obecną wyleczyłem się z Chińczyków... Chodzi tylko za mną Wing Sung 590 ale z tego co piszecie też nie jest bez wad...

Jr1dd6g.jpg

Edited by Bartosz_T

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konwerter jak najbardziej wyciągany :) Tylko dobrze się trzyma bo ma końcówkę z gumką. Zalałem 1 sztuką i potrzebowała paru dni leżenia i ze 2 stron rozpisywania zanim pióro zaczęło dobrze pisać. 

Wing_Sung3003.jpg

Poniżej porównanie wyglądu stalówek Wing Sung 659 i 3003. Wing Sung 3003 jest fajny ale 659 pisze mi się trochę lepiej. 

WS_659_3003.jpg

Bardzo fajne pióro za małe pieniądze. Skuwka przy otwieraniu zachowuje się trochę jak magnetyczne zamknięcie. To ciekawy pomysł, jak już się rozpisało to teraz nie zasycha. 

Edited by TopikSH

Share this post


Link to post
Share on other sites

A racja - konwerter wychodzi :-) Tylko trzeba użyć argumentu siły.

Dziś jest w użytku od rana i jest zdziebko bardziej suche od 659. Ale może się jeszcze rozkręca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×