Skocz do zawartości

Stalówka Waterman F/M - jaka różnica?


parkerIM

Polecane posty

Witam

Wiem, że różne firmy mają różniące się rozmiary stalówek, kopiąc trochę w internetach napotkałem się na kilka porównań, lecz nie stalówek Watermana. 

Mam okazję kupić za przyzwoite pieniądze pióro Waterman Allure ze stalówką M. Boję się trochę czy nie będzie za gruba, bo jeśli Watermanowska stalówka M jest tylko trochę grubsza od F-ki to chyba się skuszę :) 

Czy któryś z kolegów/koleżanek ma może w piórze Watermana stalówkę M i może coś więcej podpowiedzieć?

pzdr

Edytowano przez parkerIM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest M-ka, ale ja mam dwie F-ki i uważam, że są ciut grubawe (w Charlestonie i Kultur). Akurat mnie to odpowiada, ale Tobie niekoniecznie. F-ki są cienkie w piórach japońskich i chińskich (niektórych). A tu... Nie miałem przyjemności poznania M-ki watermanowskiej, ale przypuszczam, że różnica jest w kazdym razie zauważalna. Bo na przykład w piórach Lamy Safari (których mam pokaźną hodowlę), między F-ką, a M-ką, nie widzę większej różnicy.

Tak, wiem, moj post wiele Ci nie pomógł, ale to nie o to chodzi. Rzecz w tym, czego Ty chcesz. Odpowiedniej grubości, czy odpowiedniej marki :D Bo to są dwa zupełnie różne zagadnienia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odpowiedniej marki o odpowiedniej grubości ;) 

A tak na serio, jak już pisałem w innym wątku marzy mi się Hemisphere, ale z przyczyn finansowych muszę odwlec zakup w czasie. Aż tu nagle nadarza się okazja zakupu nowego nieużywanego Allure "M" (blue). Mógłby to być taki substytut mojego pragnienia ;) , przynajmniej na jakiś czas.

P.S.

Zupełnie przypadkiem udało mi się znaleźć poniższy test stalówek. Jeśli różnica jest taka jak w teście to powinno być znośnie.

stalówki.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...