Skocz do zawartości

Wprowadzamy: atramenty Visconti


_Pióromaniak_

Polecane posty

Mamy bardzo dobrą wiadomość. Od dziś na półkach Pióromaniaka są dostępne atramenty Visconti. Nie bez przyczyny sięgnęliśmy właśnie po nie.

W czasach kiedy w Polsce nie było jeszcze łatwo dostępnych tak wielu atramentów, zamarzyłem o czymś przyziemnym. Prawdziwie niebieskim kolorze. Nie jakieś fioletowawe namiastki, tylko „true blue”. Wówczas (początek XXI w.) to właśnie Visconti czytało w myślach miłośników piór. Do dziś pamiętam zakup w jednym ze sklepów stacjonarnych (niestety już nieistniejącym), emocje mu towarzyszące i pierwsze napełnienie pióra. Bajka! Nietrudno zgadnąć, że przez kolejne kilkanaście lat nie rozstawałem się z niebieskim atramentem Visconti.

Pojawienie się Visconti w Pióromaniaku jest więc dla nas czymś naturalnym. Wiązało się jedynie z odpowiedzią na pytanie – kiedy? Uznaliśmy, że drugi rok działalności to najwyższy czas.

Atrament_Visconti_niebieski_czarny_sklep_8.jpg

Więcej zdjęć i informacji na blogu Pióromaniaka: http://www.pioromaniak.pl/artykuly/wprowadzamy-atramenty-visconti/

Do przeczytania,
Marcin

Edytowano przez Pioromaniak.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość z samego rana. Jednak coś jest z tymi nabojami, kilka lat temu kupiłem niebieski właśnie w nabojach do wypróbowania, zabiłem do Visconti dla kompletu...i się rozczarowałem, mimo grubych stalówek (pisze M,B) atrament był jasny. Sam w sobie bardzo miły i jak ktoś szuka takiego, to jego właściwości są bardzo dobre, ale kolor był dla mnie za jasny, nie zdecydowałem się na kałamarz. Ale teraz widzę, że w kałamarzu niebieski jest bardzo intensywny, może warto zaryzykować?

Gratuluję rozszerzenia oferty, trzymam kciuki za sprzedaż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jwrzask napisał:

Moi ulubieńce tak jak u Was... sepia, niebieski. Dodam jeszcze bordowy i zielen. Czyli... przy kolejnym zamowieniu wszystkie cztery poprosze... Tak wiem, mam problem i nie zamierzam sie leczyć. :D

Hej Jerzy!

Jednym słowem pióromania :). To nieuleczalna choroba.

Dzięki! Dołączymy atramenty do kolejnego zamówienia.

2 godziny temu, Topaz napisał:

Dobra wiadomość z samego rana. Jednak coś jest z tymi nabojami, kilka lat temu kupiłem niebieski właśnie w nabojach do wypróbowania, zabiłem do Visconti dla kompletu...i się rozczarowałem, mimo grubych stalówek (pisze M,B) atrament był jasny. Sam w sobie bardzo miły i jak ktoś szuka takiego, to jego właściwości są bardzo dobre, ale kolor był dla mnie za jasny, nie zdecydowałem się na kałamarz. Ale teraz widzę, że w kałamarzu niebieski jest bardzo intensywny, może warto zaryzykować?

Gratuluję rozszerzenia oferty, trzymam kciuki za sprzedaż.

Cześć Jarek!

Swego czasu również sięgnąłem po niebieskie naboje, ale będąc w posiadaniu wersji z butelki miałem od razu porównanie. Głęboki kolor (ten w butelce), który dla miłośników niebieskiego jest pozycją obowiązkową. Nie rozstaję się z nim od lat, więc słowo "polecam" to w tym przypadku za mało :).

Dziękuję! Rzecz jasna w imieniu swoim, Magdy, Apolonii i....

Listopad i grudzień będą pełne nowości.

Do przeczytania,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Topaz napisał:

Hm... a czy to są jakieś mniejsze kałamarze (40 ml), bo pamiętam takie o pojemności 60 ml, czy to chochlik drukarski się wkradł?

Dzięki za zwrócenie uwagi! Przed chwilą zmierzyłem. Właściwa pojemność to, na szczęście, 60 ml.

:)

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...