Skocz do zawartości

Czy jestem skazany na zwykłe atramenty?


Cosa

Polecane posty

Wśród moich narzędzi piszących zebralo się kilka chińskich wynalazków z przezroczystymi spływakami - co poradzę, lubię ten wygląd a te WingSungi/Yireny/Lucky ze stalówką EF po prostu działają wyśmienicie za nader przyzwoitą cenę. Jest tylko jeden problem - atrament do nich. 

Generalnie jestem zwolennikiem odmian kolorów niebieskich - konserwantyzm taki atramentowy mam i tyle. Uwielbiam np. J. Herbina Eclat de Saphir, albo Edelsteina Topaza - problem polega ze jeśli do tych wynalazków chińskiej myśli technicznej (a raczej japońskiej tyle ze skopiowanej) je wleję to mam pewność że spływak będzie zabarwiony i trudno będzie go wyczyścić.

Oczywiscie pomaga płyn czyszczący firmy Hero w odmianie Washable Blue albo Blue-Black :D ale nie do końca i przecież nie o to chodzi. I chce inny niebieski niż Hero albo Pelikan 4001.

Czy szanowny jakiś forumowicz zna atrament w kolorach zbliżonych do szafirowego który będzie pozbawiony w/wymienionej wady. Czy po prostu muszę w tych piórach używać tylko zwykłych zmywalnych niebieskich?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ziemniaczek napisał:

Nie za bardzo wiem o co chodzi....

Hero nie jest do końca zmywalne. Najbardziej zmywalne są: Pelikan, Lamy, Kaweco oraz Faber Castell (FC, NIE GvFC!)

Zarówno Herbin  jak i Edelstein barwią mi dość trwale spływak, który jest przezroczysty. Dzieje się tak szczególnie wtedy gdy atrament zostaje w nim dłużej. Użycie zwykłego atramentu Hero pomaga, bo Hero działa jak płyn do mycia piór. 

Dlatego szukam ładnego niebieskiego który będzie łatwo się wypłukiwał. Jak na razie spełnia te kryteria Hero, pelikan 4001 i waterman (wszystkie klasyczny niebieski), ale mnie się chce coś ładniejszego i stad moje pytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TopikSH napisał:

Niebieskie są raczej mało agresywne, mi zawsze wystarczyło moczenie w wodzie, czasem parodniowe. Co innego czerwone kolory. Skoro używasz tylko odcieni niebieskiego to ewentualne zabarwienie nie będzie i tak widoczne po zalaniu pióra.

Niebieskie to ja używam raczej z przymusu niż chęci 😉. Po prostu te barwiące i kolorowe używam w nieprzezroczystych piórach - zwykle jakaś czerwień tez jest zatankowaną. Wygląda na to ze muszę mieć jedno do zieleni, jedno do brązów, jedno do czerwieni i wreszcie jedno do niebieskiego - w sumie może być i tak.

Dziwi mnie tylko to ze w sumie przyzwoite atramenty tak się zachowują. Ale z drugiej strony z palców tez nie chcą schodzić więc może one tak mają 🙂

Muszę po prostu skończyć z obsesyjno-kompulsywnym czyszczeniem, tylko lać kolejne kolory po prostym wypłukaniu

 

Edytowano przez Cosa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...