Skocz do zawartości

Pióro ze ściętą stalówką do pracy


Miki_2006

Polecane posty

Witam,

Od jakiegoś czasu zainteresowałem się kaligrafią, przez przypadek zacząłem używać w pracy Pilota Plumix B i bardzo spodobało mi się pisanie tym piórem. Wydaje mi się, że nawet moje pismo stało się ładniejsze - kilka osób to zauważyło :) Mam pytanie, czy możecie mi polecić jakieś pióra na co dzień ze ściętą stalówką taką jak w Plumixie (od 50 do 500 zł)? Ostatnio natknąłem się w internecie na Lamę Joy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Miki_2006 napisał:

Dzięki za pomoc, osobiście najbardziej spodobało mi się pióro TWSBI 580 AL 1.1., już za niedługo wyląduje u mnie na biurku :) Mam jeszcze jedno pytanie, czy w/w pióro wymaga jakiś wybranych atramentów?

Nie. Przy wyborze atramentu kierujesz się tymi samymi zasadami, co przy wyborze do pióra ze standardową stalówką. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2017 o 16:25, visvamitra napisał:

Polecam ci stuba TWSBI - za te pieniądze kupisz każdy z dostępnych modeli ze stubem w rozmiarze 1.1. Osobiście polecam TWSBI 580, ale i Classic i Eco są dostępne z równie dobrą stalówką. Moim zdaniem to najlepszy wybór.

A przypadkiem na bazarku w Twoim temacie nie leży Aurora ze stubem (i to złotym)? ;) Może to jest jakiś pomysł na pióro (tylko pytanie, czy to jest pióro na co dzień)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Broń Boże! Smar silikonowy służy jedynie do uszczelniania gwintu między korpusem a sekcją, jeśli pioro ma być używane, jako eyedropper. W tym konkretnym przypadku, może ewentualnie być użyty do posmarowania gwintu tłoczka i samego tłoczka (ponieważ jest to "Piston filler"). Ale nie od razu. Myślę, że po jakimś bliżej nieokreślonym czasie.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...