Skocz do zawartości

Midori MD Paper - alternatywy


odi

Polecane posty

Cześć

Ostatnio miałem przyjemność z tymi japońskimi zeszytami i tak z ciekawości próbowałem znaleźć coś, co nawiązywałoby jakością i stylistyką ale przyjaźniejszego dla naszych kieszeni. Szczerze powiedziawszy sensownych alternatyw nie znalazłem, sądziłem, że Chińczycy, którzy tak chętnie kopiują pewne sprawdzone rozwiązania, mają coś w tym gatunku, ale o dziwo - bez rewelacji. Pytanie do Was - znacie lub korzystacie z jakiś alternatywnych dla tego typu zeszytów? Może jakiś polski producent pokusił się o coś podobnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat papierów był wałkowany wielokroć. Również polskiej produkcji. Jak poszukasz, to znajdziesz mnóstwo takich tematów. A tak na szybko, to Oxford. Zeszyty są produkowane w Polsce. Również zeszyty szkolne ze Strzegomia, ale to już raczej niedostępne.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kleks napisał:

Temat papierów był wałkowany wielokroć. Również polskiej produkcji. Jak poszukasz, to znajdziesz mnóstwo takich tematów. A tak na szybko, to Oxford. Zeszyty są produkowane w Polsce. Również zeszyty szkolne ze Strzegomia, ale to już raczej niedostępne.

Widzę tylko kilka zdań przychylnych dla zeszytów tego producenta. 

Oxford ma w ofercie jakiś tego typu zeszyt? Bo na ich stronie widzę tylko "szkolny profil".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, co masz na myśli przez "tego typu zeszyt" Jego format? To, że ma gładkie strony? Czy to, że ma tasiemkę? A może to, że dzięki specjalnemu szyciu i braku wzmocnienia na grzbiecie, otwiera się prawie na płasko? Obawiam się, że jedynym zeszytem tego typu jest sam Midori MD. Gdyby dajmy na to firma Oxford, produkowała takie same zeszyty, w cenie Oxforda oczywiście, to Japończycy nie sprzedaliby w Polsce ani jednej sztuki. Albo chce się mieć produkt najwyższej jakości, albo tani. Obydwu tych rzeczy na raz, mieć nie można.

A co do przychylności dla Oxforda, to ja raczej wiem o zaledwie pojedyńczych opiniach negatywnych. Większość użytkowników go chwali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kleks Chodzi mi właśnie o formę. W sensie samego szycia i braku pewnej "nachalności" w zakresie estetyki. To nie jest tak, że pieję z zachwytu nad tymi zeszytami. Są porządne, ale to nie jest tak, że wszystko mi się w nich podoba, bo i sam odcień papieru nie jest powalający, ani liniatura nie jest jakaś wybitna - to oczywiście kwestie indywidualne. Podejrzewam, że w Midori chodzi bardziej o papier niż kwestię szycia, bo to drugie chyba dzisiaj nie wymaga jakiś niesłychanych procesów technologicznych. Estetyki też pewnie nie zastrzegli, stąd moje publiczne pytanie na forum, czy ktoś się natknął na coś podobnego w cenie przystępniejszej.

Edytowano przez odi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić notes "Kosmos" z firmy Papierniczeni. Zaprojektowany i wyprodukowany w całości w Polsce, prezentuje właśnie taki oszczędny, minimalistyczny, elegancki styl. Jeśli pozwolisz, to odeślę do mojej recenzji tego notesu, są zdjęcia, testy wiecznych piór.

http://mcagnes.blogspot.com/2016/12/notes-kosmos-papierniczenipl.html

Jeśli chodzi o liniaturę, to jej po prostu brak, więc pozostaje używać liniuszka. Wiem jednak po ostatniej rozmowie z właścicielami na targach papieru, że planują wypuścić notes w linie, za jakiś miesiąc powinien się ukazać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Agnieszka napisał:

Mogę polecić notes "Kosmos" z firmy Papierniczeni. Zaprojektowany i wyprodukowany w całości w Polsce, prezentuje właśnie taki oszczędny, minimalistyczny, elegancki styl. Jeśli pozwolisz, to odeślę do mojej recenzji tego notesu, są zdjęcia, testy wiecznych piór.

http://mcagnes.blogspot.com/2016/12/notes-kosmos-papierniczenipl.html

Jeśli chodzi o liniaturę, to jej po prostu brak, więc pozostaje używać liniuszka. Wiem jednak po ostatniej rozmowie z właścicielami na targach papieru, że planują wypuścić notes w linie, za jakiś miesiąc powinien się ukazać.

Dzięki Agnieszko, widać w tych zeszytach dobre inspiracje. Szkoda, że przebija i bez liniatury, ale będę podglądać, bo się mogą u nich jeszcze fajne rzeczy urodzić (sam fakt, że w tym zeszycie skorzystali z "prawie klasycznego" formatu - 120x200 mm - już zasługuję na uznanie) :)

Smutno, że te duże koncerny nie pochylą się nad takimi rzeczami.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...