Skocz do zawartości

długopis na 40-te urodziny >


stefanmarcepan

Polecane posty

niedługo 40-te urodziny, chcę aby rodzina kupiła długopis (200-1000zł)

który dotrwa do konca mojego życia, czyli musi być wytrzymały i drogi, zebym go pilnował

na co zwrócić uwagę, co polecicie?

1.długopis najchętniej na zwykły wkład,

2. wytrzymała obudowa, masa żywiczna?

3. nie-ciężki

internetowo - przyglądałem się temu : http://www.bazarnik.pl/piora-wieczne-i-artykuly-pismienne/dlugopisy/dlugopis-montegrappa-ducale-czarny-ct,p249614045

idealnie gdybym mógł go wziąść do ręki przed zakupem (cały g. śląsk - dowolny punkt)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem (domyślam się), że przepuścisz moją wypowiedź drugim uchem zaraz po jej wpuszczeniu, ale:

1. Długopisy nie są z założenia wieczne. Czym piszemy (dosłownie)? Wkładem. Co z tego wynika? Długopis za 50 czy 500 będzie pisał tak samo, jeśli ma ten sam wkład. Myślisz, że firmy produkują wkłady do każdego modelu z osobna? 

2. Cena ma się z wyglądu i obudowy, żadnych specjalnych mechanizmów tam nie ma.

3. Pomyśl na piórem wiecznym. Tylko proszę, nie zachwycaj i nie zwracaj większej uwagi nad Parkerem, bo to szajs tak naprawdę, tak, szajs. 

4. Koszty utrzymania pióra są wręcz śmieszne. Rozumiem, że nie będziesz zapisywał 10 stron tekstu A2 dziennie, ale ma Ci starczyć do końca życia. Czy wkłady do niego będą produkowane i - co najważniejsze - cenowo w miarę przystępne zawsze? 

5. Naboje może nie będą wieczne, ale 50ml atramentu w kałamarzu nie skończy Ci się szybko, a koszty? Śmieszne, naprawdę.

Zastanów się proszę, mocno, gdyż mając taki (dość duży) budżet możesz trochę zaszaleć. Poczytaj, bo łatwo wydać pieniądze, ale niełatwo na coś dobrego :)

 

Edytowano przez Ziemniaczek
Słownik w telefonie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za informacje, z tego co zauwazylem sa 3 rodzaj dlugopisow (materialowo-obudowa)

1/metal/plastik

2/metal pokryty czyms twardym: laka, zywica

3/calosc z zywicy lub laki

1-ka odpada, widze po obecnych dlugopisach jak są porysowane

pytanie czy rzeczywiscie jest duza roznica miedzy 2 a 3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...