Skocz do zawartości

Pióro do max 800zł


AvantTV

Polecane posty

W Polsce najniższą ceną jest równo 750 zł na wa.krakow.pl czy jakoś tak. Powyżej dwóch sztuk 700zł. Inne portale to 1000...

@AvantTV

Nie wiem czy masz, ale świetne jest Faber Castell Ambition. Resin Black za 200 zł (piszesz.pl/papiernozyce.pl) lub wersja Pearwood (grusza) za około 350. Świetne pióra!

Nie wiem czy masz, nie przyuważyłem...

Może zrobiłbyś listę co masz?

EDIT:

Jakby ktoś chciał zdjęcia od razu, bez wchodzenia w linki:

ad3408b74032d.jpg

d81c0d255b6e2.jpg

059cd90aad91e.jpg

324436ddaf85c.jpg

60f3dd2bd71af.jpg

8e4cd8e511899.jpg

f4449d72a2475.jpg

a4b4915b71d3b.jpg

Edytowano przez Ziemniaczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ziemniaczek napisał:

W Polsce najniższą ceną jest równo 750 zł na wa.krakow.pl czy jakoś tak. Powyżej dwóch sztuk 700zł. Inne portale to 1000...

@AvantTV

Nie wiem czy masz, ale świetne jest Faber Castell Ambition. Resin Black za 200 zł (piszesz.pl/papiernozyce.pl) lub wersja Pearwood (grusza) za około 350. Świetne pióra!

Nie wiem czy masz, nie przyuważyłem...

Może zrobiłbyś listę co masz?

EDIT:

Jakby ktoś chciał zdjęcia od razu, bez wchodzenia w linki:

 

Dziękuję za pomoc robiłem to na szybko gdyż byłem i dalej jestem na wyjeździe.

Aktualnie posiadam 

Lamy Safari

TWBSI 580

LAMY 2000

PILOT Elite e95s

Pilot Justus 

Pilot Falcon

Pilot Vanishing Point 

Pilot custom 74

Kilka Parkerow 

Kilka Hero 

Pelikan M200

Platinum 3776 

Sailor 1911 Profit 21k 

 

Moga być piora nawet do 450zl najlepiej żeby aby ceny były na ebay u tam najczęściej kupuje. 

Słyszałem że Faber Castel Ambition ma dobra stalowke chciałem nawet kupić w wersji pearwood ale podobno szybko się lakier sciera oraz są problemy ze skówką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@linuxup Nie wiem jak to liczysz, ale: Pilot Capless w cenie poniżej USD 100 z Japonii to odmiana ze stalówka z lekkiego stopu, a nie z 18 kt złota. Odmiana ze stalówkami ze stopu nie jest dostępna poza Japonią. Modele z rynku polskiego to te z 18 kt stalówką, a więc po co najmniej USD 115,- do tego koszta wysyłki ok 40. Nie wiem jak przeliczałeś Usd 12,00. A teraz najważniejsze, oficjalny przedstawiciel nie wysyła piór pojedynczo licząc na to, że na cle "nie złapią" tylko płaci cło i VAT. w ten sposób jesteśmy na poziomie 600 złotych samych kosztów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robbi Masz rację! Nie zwróciłem uwagi, że stalówka jest ze stopu. Dzięki! Człowiek się całe życie uczy, po prostu na szybko to napisałem ;)  

Liczyłem to tak, że Capless to $ 80 do tego $ 12 przesyłki, cło opłaca kupujący - tak przynajmniej to wygląda na stronie sprzedawcy, którego polecał AvantTV.

Caplessy ze złotą stalówką są droższe od $ 148 wzwyż (a przesyłka to $ 24).  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze złotą stalówką są od 107~115$, przesyłka 12$, nawet jak na liście wyszukiwania jest 24$  za przesyłkę to często 2 razy tańsza jest do wyboru przy zakupie.

Od 148$ to już Decimo albo Kasuri. 

Doliczając VAT dalej się opłaca sprowadzać z Japonii.

Tutaj 18k Kasuri z przesyłką za 148$  z Hongkongu czyli jest szansa na brak cła. https://www.ebay.com/itm/Pilot-18K-VANISHING-POINT-Carbonesque-KASURI-Capless-Fountain-Pen-BLUE/321784027590 Ciekawe za ile można go w Polsce dostać? 

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co zostało napisane to prawda, ale nie można zapomnieć że każdy Capless jest świetny.

Jeżeli chodzi o cło i VAT to mi się zdarzyło tylko raz kiedy kupiłem kilka rzeczy w jednej paczce. Wtedy mogą nadać Vat i cło. Jak kupowałem 1 lub 2 piora to nigdy nie odniosłem dodatkowych kosztów. 

Jezelib chodzi o tego sprzedawcę to wysyła po ok 18h od zakupu i zazwyczaj jak zamawiam w weekend to w pon lub we wtorek następny mam już je w ręku.

W dalszym ciągu jakie piora jeszcze polecicie? Nie chcę tylko Parkerow i Watermanow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robbi napisał:

@linuxup Nie wiem jak to liczysz, ale: Pilot Capless w cenie poniżej USD 100 z Japonii to odmiana ze stalówka z lekkiego stopu, a nie z 18 kt złota. Odmiana ze stalówkami ze stopu nie jest dostępna poza Japonią. Modele z rynku polskiego to te z 18 kt stalówką, a więc po co najmniej USD 115,- do tego koszta wysyłki ok 40. Nie wiem jak przeliczałeś Usd 12,00. A teraz najważniejsze, oficjalny przedstawiciel nie wysyła piór pojedynczo licząc na to, że na cle "nie złapią" tylko płaci cło i VAT. w ten sposób jesteśmy na poziomie 600 złotych samych kosztów.

Zamawiałem od oficjalnego dystrybutora TWSBI i założyli mi cło o VAT. Także...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cłem to są nie raz jaja. Ja kupiłem (chyba z rok temu) Pelikana, w Hameryce i ze zdumieniem przyjąłem fakt, że musiałem jeszcze dopłacić 50 zielonych, właśnie jako cło. O którym sprzedawca nie wspomniał ani słowem! Teraz jestem mądrzejszy, ale ostrzegam: Uważajcie na cło! Takie czasy, że CŁOwiek CŁOwiekowi wilkiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to całkiem normalna praktyka, zawsze trzeba liczyć się z cłem lub vatem i o to pretensji mieć nie można. Jeśli ma się znajomego lub rodzinę można łatwo to pominąć. Tak patrzę teraz na swoją listę, na 100 kilka zamówionych przesyłek z Chin miałem tylko 2 razy vat doliczony, ale na 20 kilka zamówienie spoza Chin nałożyli mi 4 razy opłaty celne :) Co nie zmienia faktu, że część rzeczy bardziej się opłaca kupić zagranicą a w przypadku piór to i też kwestia braku dostępności u nas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest ze sprzętem fotograficznym. Na eBayu zaczęły się pojawiać (tak ze dwa lata temu) aparaty analogowe z Japonii, najczęściej w doskonałym stanie, jakich nie uświadczysz w Polsce i w ogóle w Europie. Niestety, trza płacić cło. I na przykład za aparat, który kosztował 170 Funtów, musiałem dołożyć 60 właśnie opłaty celnej. A to już podwyższyło jego cenę do 230, co uczyniło zakup prawie nieopłacalnym. Jedyne uzasadnienie było takie, że tego aparatu, w tak dobrym stanie, po prostu u nas nie było. Myślę że tak samo jest z piórami. Bardziej decyduje dostępność, niż cena. I wtedy trza płakać i płacić. :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kleks napisał:

z Japonii

Akurat Japończycy skrupulatnie trzymają się prawa, więc przy ich deklaracjach można się spodziewać opłat, o czym niejednokrotnie wspominają na stronach aukcji. Ale jeśli ktoś chce kupić japońskie pióro to wybór ma bardzo niewielki w Polsce, pomijając fakt, że często można taniej kupić w samej Japonii pióro, szczególnie przy korzystnym przeliczniku walutowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...